SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Syrenka Nori. Dążenie do zdobycia mięśni i niskiego BF

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23767

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 139 Wiek 45 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3181
Witam! Mam 38 lat od 5-ciu lat staram się obniżyć % BF z lepszym lub gorszym skutkiem. Marzy mi się krata na brzuchu, ale jeszcze mi się nie udało. W zeszłym roku byłam już blisko choć jeszcze nie całkiem, ale po kolei. Zaczęłam 5 lat temu z wagą 49 kg wzrost 155. Najpierw były aerobiki, bieganie po 5-6 razy w tygodniu. Wzrósł apetyt - wtedy jeszcze tak nie liczyłam kalorii i waga wzrosła o 3 kg. Z tym, że trochę mięśni zdobyłam w tych 3 kg. Po roku aerobików, które mi wiele nie pomogły zaczęłam ćwiczyć normalne siłowe treningi w domu. Mam ławkę, stojaki, sztangi, wyciąg, hantle, drążek. Więc bazuję głównie na podstawowych ćwiczeniach: wyciskanie na ławce rozpiętki, wiosłowania, podciągania, martwe ciągi itp. Siła wzrosła, bo jak zaczęłam aerobiki to nie umiałam ani jednej pompki męskiej zrobić ani razu się podciągnąć na drążku, a teraz nawet 10 razy się podciągnę pompek ze 20 zrobię. Na klatkę wycisnę 50 kg na jeden ruch. Także tu widzę postęp. Ale nie potrafię się zredukować,żeby uzyskać rzeżbę. I tu moje pytanie : czy to może być z powodu tabletek antykoncepcyjnych które jem prawie całe życie no ze 20 lat będzie z przerwami. W zeszłym roku je przerwałam i nie odzyskałam potem miesiączki przez 10 miesięcy , dostałam trądzik i lekarz sztucznie wywołał mi miesiączkę i z powrotem jem te tabletki od 3 m-cy. No i właśnie teraz myślę, że jak ich nie jadłam to miałam lepszy metabolizm, bo latem ważyłam już 47 kg a jadłam ok 2500 kalorii dziennie bywało,że i więcej - dużo też biegałam i trochę odpuściłam siłowe treningi, a od kiedy jem znowu tabletki to waga wzrosła na 50 -51 kg. a jem mniej nawet 2000-2200 kalorii.Pomyślałam sobie to może lepiej skupić się na siłowym treningu teraz, bo może mięśnie spaliłam tym bieganiem- (bo siła mi spadła na tym bieganiu, a biegałam tak po 15-20 km 4 x na tydzień- wzięłam udział w półmaratonie z niezłym czasem nawet 1h 45 minut). No i myślę czy tych tabletek nie odstawić, ale się boję, no bo czy grozi mi osteoporoza jak nie mam tego okresu i w związku z tym czy muszę już do końca życia brać te tabletki? Lekarz to na wszelkie problemy zapisuje te tabletki no i potem stwierdził po co je przerwałam. Póżniej spróbuję dodać tą ankietę co trzeba ale jeszcze nie doszłam do tego jak to zrobić. No i jadłospis i trening. Ale zależy mi na poradzie czy mogę spróbować znów przerwać te tabsy czy lepiej nie, czy sobie jeszcze zaszkodzę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 36007 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679566
Wypoczywaj, wypoczywaj. I przemyśl czy nie warto opierać się na schematach sprawdzonych przez biegaczy. Po co wyważać otwarte drzwi.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 139 Wiek 45 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3181
Ankieta
***DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: Syrenka Nori
WIEK: 38
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 5 lat

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 50
WZROST: 155
OBWÓD RAMIENIA:29
OBWÓD ŁYDKI: 31
OBWÓD UDA: 49
OBWÓD BIODER: 87
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA:
OBWÓD TALI 66
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 83

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
Zdobyć kratę na brzuchu
****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: nie
PRZEBYTE KONTUZJE: nie
WADY POSTAWY: nie
ALERGIE: nie zdiagnozowano
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: wzdęcia, zgaga, zaparcia lub biegunki
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? nie
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? tak
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? nie ale długo przyjmowałam controloc

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: tak : magnez, cynk wit b complex, wit a+e, wit d3+ k2,wapno musujące, białko wpc, kreatyna jabłczan, arginina, gaba
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) ketogeniczna rok temu od stycznia 2016- czerwca 2016

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut kilku dni z dziennika żywieniowego na www.potreningu.pl?  k 2000 b 155 t 50 w 180
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? utrzymuję wagę

****SPRZĘT**********************************************
sztanga, hantle, ławka, wyciąg, drążek, stojaki do przysiadów, kółko do ćwiczeń brzucha tzw power wheels
PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK/NIE
nie profesjonalna, ale domowa
****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - podaj nazwy ćwiczeń, ilość serii, ilość powtórzeń w seriach, obciążenia w kolejnych seriach

ZDJĘCIA
w pozycji neutralnej przodem, bokiem i tylem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 139 Wiek 45 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3181
Obecny trenig split- klata + triceps
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 139 Wiek 45 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3181
Cwiczenia z ostatniego treningu na siłę wyciskanie leżąc rampa po 5 powtórzeń 31kg -5 powt, 36 kg 5 powt, 41 kg 5 powt, 44kg 5 powt, 46kg 3 powt, 48kg 2 powt, 50kg 1 powt, 51kg nieudana próba. potem 37kg razy 8 powt, 31 kg razy 12 powt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 139 Wiek 45 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3181
wyciskanie leżąc wąsko ręce- 27 kg 10 powt, 29 kg 10 powt , 31 kg 9 powt, 33 kg 7 powt, 31kg 8 powt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 139 Wiek 45 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3181
rozpiętki waga jednego hantla 10kg- 4 serie po 10 powtórzeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 139 Wiek 45 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3181
triceps- ściąganie sznurków na wyciągu 3 serie po 10kg razy 10 powtórzeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 139 Wiek 45 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3181
resztę treningów opiszę jeszcze póżniej i jakieś zdjęcia dodam ale to jest właśnie siłowy 3 x w tygodniu-klata triceps, plecy biceps, nogi brzuch i do tego zaczęłam znów biegać 2-3 razy w tygodniu, ale na razie 5-10km góra i jak krótki dystans 5 km to są to interwały np. 200 m sprint 200 m trucht, podbiegi itp. na wysokim tętnie, a jak dłuższy dystans to bieg ciągły bez interwałów na tętnie 145-165 bpm.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 139 Wiek 45 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3181
ostatni trening nóg wyglądał tak:
Przysiad ze sztangą rampa po 5 powt
-26kg 5powt
-31kg 5powt
-36kg 5powt
-41kg 5powt
-46kg 5powt
-50kg 5 powt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 139 Wiek 45 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3181
-52kg 5powt
-54kg 2powt
-40kg 10powt
-36kg 10powt

Hip thrust
4 serie po 10powt- 40kg
wspięcia na palce 5 serii po 30kg po 15 powt z przerwami 30 secund między seriami- palenie było

wyprosty nóg na ławce na czworogłowy z wałkiem 15 kg 3 serie po 20 powt

brzuch na kółku power wheels z kolan do pełnego wyprostu rąk przed sobą 2 serie po 20 powtórzeń- brzuch mnie boli po tym 4 dni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 139 Wiek 45 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3181
Plecy biceps barki

1. Podciąganie na drążku podchwytem 10,7,6,5 powtórzeń
2. Wiosłowanie sztangą podchwytem rampa
-26kg 5powt
-31kg 5powt
-36kg 5powt
-41kg 5powt
-43 kg 4powt
-45kg 4powt
-47kg 2powt
-50kg 1powt
-36kg 8powt
-31kg 10powt

3,Wiosłowanie hantlem w oparciu o ławkę
3serie po 10 powt. hantel 12kg

4 wyciskanie żołnierskie
-26kg 5 powt
-26kg 5 powt
-27kg 5powt
-28kg 4powt
-16kg 15powt
-12kg 15powt

5. Wiosłowanie hantlami leżąc na brzuchu na ławce skośnej każdy hantel po 7kg 3 serie po 15 powt.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

LIPO6 VS YOHIMBINE - wycinka

Następny temat

Brzuch jak balon?!

Wiecej