SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sylwetka do oceny - masować czy redukować

temat działu:

Galeria Zdjęć

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4000

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 89
Witam wszystkich serdecznie,

na wstępie podstawowe informacje o mnie:
- wiek: 22
-wzrost: 187
-waga: 75-75kg

Wymiary:
Pas: 86
Przedramię: 28
Biceps: 32
Kark: 3
Klatka: 94
Talia: 77
Biodra: 95
Udo: 56
Łydka: 40

Mój staż treningowy wynosi nieco ponad pół roku od kiedy to wykonuję FBW 3x w tygodniu(7 stacji po 4 serie 20-18-16-14 powt) + 10-15 min aerobów w ramach rozgrzewki.7 Dwa lata temu ważyłem 100kg, rok temu - luty 2017- 84 a obecnie ok 75kg, najniższa waga była w listopadzie 2017 - 70,5kg, latem 2017 ok 71-72kg. Aktwność w ciągu dnia przeciętna - praca biurowa/w terenie/ studia/ w sezonie letnim gospodarstwo rolne.

Zwracam się do Was o ocenę sylwetki oraz ewentualne sugestie. Nie jestem pewien czy powinienem masować czy jednak nadal redukować. Nim zacząłem ćwiczyć redukcja polegała na ograniczeniu ilości pożywienia - jedzonko domowe, śniadanie + obiad, brak kolacji. Odkąd ćwiczę staram się odżywiać zdrowo i pogłębiać swoją widzę na ten temat - brak zabielanych sosów i zup, zaklepek, ogarniczony biały makaron na rzecz pełnoziarnistych, pieczywo żytnie zamiast pszennego, brak alkoholu, a słodkości tylko w duże święta, pieczone zamiast smażonego, masło ogarniczone do minmum, chude mięsa, warzywa do każdego posiłku, brak fast foodów. Jadłospis oparty o powszechne produkty przygotowywane zdrowo. Kuchnia w domu od zawsze była bardziej dietetyczna ze względu na problemy domowników z jelitami.

Obecnie kalorycznie na poziomie: 1800-2000 B-29% T-24% WW-47% Zazwyczaj ok 160g B, 50 g T i ok 200g, w DT ok 250g kosztem tłuszczów.

W załączniku podsyłam zdjęcia sylwetki.

Za wszelką pomoc serdeczne dzięki !













1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Zacząć jeść. 1800 kcal to dla chłopa 187 cm może być poniżej bmr i pewnie jest. Na takiej kaloryczności to kobiety niewysokie redukują. Jak dłużej będziesz tak głodował, to jeszcze mniej mięśni będziesz miał niż masz,i typowym skinny fatem będziesz (żeby nie napisac, że już to osiągnąłeś " Eliminacja tłuszczu z diety to jakiś absurd. To niezbędny składnik pokarmowy. Czyli policzyć zapotrzebowanie, wejśc na zero kaloryczne na początek i zaczać ciezko trenowac, poprzedzajac treningi konsultacja u fizji, bo jest krzyyywo.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 89
Jestem świadomy, że to mało, ale inaczej waga nie chciała spadać. Może zamiast wskakiwać od razu na zero kaloryczne nie będzie lepiej dokładać spokojnie po np. 200 kcal na tydzień - z wyliczeń wychodzi, że moje zero to ok 2600kcal. Chciałbym wyjść mądrze z mojego głupio przeprowadzonego odchudzania i nie zalać się od razu bo metabolizm mam spowolniony i pokornie przyznam, że to zasługa moja i mojego braku wiedzy.


Zmieniony przez - Techmaster w dniu 2018-02-26 14:21:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Żadne rewersy. Ty się głodzisz i chcesz się głodzić przez kolejne 3-4 tygodnie, czym możesz pozbyć się resztek mięśni, rozwalić do końca tarczycę i hormony płciowe, jeśli eliminowałeś tłuszcze.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14658 Napisanych postów 53129 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400418
Zgadzam się z deja_vu. Gwałtowne podbicie kcal wcale nie musi być złym wyjściem. Nawet może dość fajnie ruszyć metabolizm.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 161
Techmaster





Przecież to skóra, nie zastanawiaj się i rób masę:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 89
Po w sumie prawie trzech latach odchudzania takie rady brzmią jak zbawienie. W takim razie biorę się za obliczenia i doszkalam w temacie masy. Dziękuję serdecznie wszystkim za poświęcony czas i sugestie !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
Bardziej niz poziomem tkanki tluszczowej martwie sie brzydkimi stopami.

Chudy jestes jak nic nr5. Masz niewiele miesni, tu trzeba sie ostro wziac za budowanie sylewtki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93284 Napisanych postów 362782 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664118
Zarcie dopnij i zacznij budowac miesien
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 89
W takim razie z nowym tygodniem dokładam kcal do zera, z różnych obliczeń wychodzi 2700-2900, więc myślę o 2800. Ok 165g B, 74T i resztę z węgli, a potem będę obserwował co się będzie działo.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena sylwetki

Wiecej