SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Suwnica Smitha

Wysłana -
Witam
Chcialbym sie dowiedziec ile wazy gryf na suwnicy smitha, otoz na silowni sam instruktor jak i pewna osoba ktora zapytalem twierdza ze wazy on 28kg. Mimo to ciagle mam watpliwosci ktore mnie mecza przy kazdym treningu. Jakie jest wasze zdanie co do wagi owego gryfu ?
Pozdrawiam
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Nie napisałeś jaka firma , moje zdanie że waży 25kg albo 20 kg a Twoje jakie jest ?
Wysłana -
Od 20 kilowego wolnego wydaje sie ciezszy, sprawdze dzis firme potem napisze.
Wysłana -
Pewnie 20kg + ewentualne dodatki w postaci haków.
Sam gryf nie 28kg bankowo.
Wysłana -
Odgrzebię stary temat, żeby nie zakładać nowego - orientuje się ktoś ile waży gryf w suwnicy smitha firmy Technogym ? Wyciskałem dziś na ławce prostej 60kg w 4 seriach wolną sztangą, potem przeniosłem się na 1 serię na suwnicę, założyłem na próbę po 20 kg na stronę i o dziwo ciężar sprawił mi większy problem aniżeli wolny ciężar z takim samym obciążeniem 2 x 20 na stronę i gryf 20 kg. Zaciekawiony zapytałem instruktora na sali ile waży gryf otrzymałem odpowiedź że nic ... -.-
Wysłana -
A czy to wazne? Gryf bynajmniej nie musi byc ciezszy.Po prostu smith narzuca tor ruchu, wiec zmienia sie calkowicie biomechanika, co jest lekkim szokiem dla ukladu nerwowego.
Wysłana -
Co prawda temat mega stary ale szukałam tej samej odpowiedzi i trafiłam tutaj. Żeby było ciekawie w następnej kolejności trafiłam na stronę jakiegoś sklepu i tam odpowiedź:
Za zmniejszenie ciężaru gryfu odpowiadają znajdujące się wewnątrz stalowych obudów obciążniki (...) Dzięki temu waga gryfu zostaje zmniejszona z 26 kg do 10 kg.
Odpowiedź trochę przycięłam
Wysłana -
Generalnie pasuje na forum zasada, by nie odkopywać starych tematów
Wysłana -
Można wziąć gumę, przywiązać do gryfu, zobaczyć, jak bardzo się rozciągnie i potem doczepiać do gumy talerze, by się rozciągnęła tak samo/podobnie.
Wysłana -
ronie220
Generalnie pasuje na forum zasada, by nie odkopywać starych tematów

Nie spotkałam się jeszcze z taką zasadą na żadnym forum. Uważam, że lepiej odkopać niż zakładać pięć takich samych tematów i robić syf ale nie ma problemu będę pamiętała. Może w takim razie temat po prostu zamknąć żeby nikt nic nie dopisywał.
Pozdrawiam :)
Wysłana -
Taka zasada obowiązuje z kilku przyczyn, m.in dlatego, że po tak długim okresie czasu najczęsciej autor nie oczekuje już odpowiedzi albo odpowiedź została udzielona. Lepiej wówczas założyć temat nawet z takim samym pytaniem, gdyż poprawia to statystyki i korzysta z tego więcej użytkowników przeglądających regularnie forum. Odkopywać więc można stare artykuły, by poruszać dyskusję, zaś w innym przypadkach lepiej założyć nowy wątek.

Oczywiście nie chciałem zabrzmieć niegrzecznie.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź