SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Susełek w martwym punkcie, czas pójść do przodu

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 27382

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Owoce, placki - wszystkie poszalałyście na tym forum a mi się potem tylko chce jeść :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 144 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2637
Eveline u mnie placki i owoce sie sprawdzaja, bo dobrze zapychaja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 144 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2637
Tradycyjnie juz troche mnie tu nie było, ale treningu i miski pilnowalam.
Teraz wstawiam przeglad ostatnich dwoch tygodni, a w nastepnym poscie zrobie podsumowanie ostatnich 11 tygodni, bo postanowilam sibie zrobic tydzien przerwy


















...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 144 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2637
i jeszcze treningi, podtepow jus nie ma







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 144 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2637
Miesiac temu chwalilam sie Wam wynikami mojej dwumiesiecznej rekompozycji, bylam zadowolona z efektow i postepy. Mialam duzo energii, ciezary caly czas szly w gore, wiec postanowilam nie robic przerwy, dołozyc kalorii, dorzucic kreatyne i przerobic rekompozycje na delikatne masowanie. I tu popelniłam wielki bład, bo powinnam sie zregenerowac, bo organizm totalnie nie byl przygotowany do dalszej pracy i po 2 tygodniach przestalam miec sile na treningi. Wkradlo sie zmeczenie i monotonnia, dlatego postanowilam odstawic kreatyne i zrobic tygodniowa przerwe w nastepnym tygodniu. Efektami sie nie dziele, bo sylwetka masywniejsza i to jedyna zmiana.

Tak wiec tydzien przerwy, a potem juz z glowa i na spokojnie rozpoczynam cykl z kreatyna, tak zeby wyciagnac z tego czasu jak najwiecej. Nie spiesze sie z masowaniem, dlatego zostaje przy 2200 kcal. Wstepnie planuje masowac sie do konca roku, moze konca stycznia. Jeszcze nie wiem jak ulozyc trening, zeby to mialo wszysyko sens.

Ps. Z chlopakiem uzupelnilismy zapasy. Ostatnio do swojej suplementacji dorzucilam melatonine i gabe, bo chodze przemeczona i mialam problemy z regeneracja.

Ps2. Z 61 doszlam juz do 63,5 kg, wiec interwaly na pewno bede musiala cisnac ;) Na szczescie widze, ze mimo, ze objetosciowo mnie wiecej to ta jakosc ciala jest duzo lepsza niz kiedys







Zmieniony przez - _Susełek_ w dniu 2017-06-24 10:44:23

Zmieniony przez - _Susełek_ w dniu 2017-06-24 12:21:43

Zmieniony przez - _Susełek_ w dniu 2017-06-24 12:23:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 36007 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679566
Ja akurat nie lubię robić przerw - w moim przypadku więcej z nich szkody jak pożytku. Ale też jakieś grubsze zmiany planów u mnie są związane ze zmniejszeniem objętość, zmniejszeniem ciężarów. W nowy trening trzeba wejść z rozpędem - więc trzeba ten rozpęd odpowiednio długi zaplanować. Nie można z marszu iść na 100%, bo to się kończy spotkaniem ze ścianą.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 144 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2637
No właśnie ja się spotkałam ze ściana i jeszcze probowalam z nia walczyc :-/

Nigdy tak regularnie i sumiennie nie wykonuwalam planu wiec mozna powiedziec, ze dopiero poznaje swoj organizm i jego mozliwosci

Ten trening co miałam był dla mnie idealny, teraz czuje, ze potrzebuje nowych bodzcow, zeby dalej isc do przodu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 144 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2637
W srodę mam koniec przerwy treningowej i ruszam z nowym planem oraz cyklem kreatynowym. Taki tydzien luzu był mi bardzo potrzebny, troche odzylam i zatesknilam za treningiem. Podczas przerwy co prawda makro liczyłam, ale miska nie nalezala do najczystszych, jeszcze do konca tygodnia wyjem swoje zapasy słodyczy i od niedzieli ruszam pełna para i w ramach oczyszczenia do konca lipca trzymam czystos i porzadek w misce, zadnych cheatow czy malutkich odstepstw.
Na razie zostaje przy 2200 kcal, zobaczymy jak bedzie szla masa i w razie potrzeby/stagnacji bede dorzucac do pieca.

Co do treningu to znalazlam taki:

A. Przysiad ze sztanga na plecach 4s
B. RDL 4s
C. wyciskanie sztangi skos góra 3s
D. wiosło sztangą 4s
E. wznosy z opadu 2s
F. plank 2s

Trening B.
A. przysiad przedni 4s
B. MC 4s
C. WL 3s
D. Push Press 3s
E. wypady 2s
F. pompki 1 seria na maksymalna ilość powtórzeń

I mam pytanie do madrzejszych ode mnie (a wiec znacznej wiekszosci ) czy taki trening sprawdzi sie u mnie, czy zasugeruwana ilosc serii jest ok? i ile powtorzen robic? czy ma byc to np. 3x10 czy moze: 8, 10, 12? Ostatnie pytanie, czy po treningach moge robic interwaly, zeby mnie zbytnio nie zalalo
Trening chce robic 3 razy w tygodniu: srody, piatki i niedziele :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
fajny trening - same duże, konkretne ćwiczenia też się ostatnio edukowałam przy układaniu planu i co do zakresów to zauważyłam zasadę, że przy większych ćwiczeniach (np. martwe ciągi, przysiady) jest mniej powtórzeń i więcej serii, np. 4x10, 4x8 albo nawet potem 5x5, a przy mniejszych (np. uginanie ramion i inne na ręce) jest więcej powtórzeń i mniej serii, np. 3x15 albo 3x20, bo po prostu trudniej w nich o drastyczny progres w obciążeniu. to tylko ogólna tendencja, którą dostrzegłam, bo generalnie ilością serii i powtórzeń można w każdej chwili manipulować a najbardziej satysfakcjonujące jest, jak się samemu odkrywa, jakie rozłożenie zakresów bardziej służy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ktos tu sie opyerdala z prowadzeniem dziennika... bedzie karny low kick :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening dla mojej kobiety do oceny

Następny temat

DT Lexi - ku spełnieniu marzeń / pods. s. 70, 142

Wiecej