SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Surówka z kapusty pekińskiej oraz kurczaka [low carb]

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12379

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1595 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 38302


Witam.

Surówka świetnie nadaje się na redukcję, ma mało kcal, pełno wartościowe białko, zdrowe tłuszcze, praktycznie 0 ww bo z warzyw nie liczę. Świetnie zapycha, reguluje równowagę kwasowo-zasadową.

Składniki (na 3 porcje):
- 1 kapusta pekińska
- oliwa z oliwek (50ml) - im więcej tym smaczniejsze
- łyżka musztardy (łagodna)
- 3-4 ząbki czosnku
- 1/2 cytryny
- łyżka soli, łyżka cukru (choć nie koniecznie)
- filet z kurczaka (500-600g)
- dodatki (wg uznania najlepiej ogórki kiszone, fasola, groszek zielony, kukurydza konserwowa, papryka, pomidory)

UWAGA! Kapusta pekińska to podstawa, jeżeli macie pod ręką sałatę możecie dać również, biała kapusta również będzie ok czasami jak mam pod ręką to śmiało daję choć dla niektórych może być mnie smaczna


A więc...


szatkujemy kapustę pekińską, dajemy do dużej miski... dodajemy dodatki czyli pomidory, paprykę, groszek i tak dalej...

w między czasie gotujemy filet, dajemy 1 łyżkę Vegety by był lepszy smak. Po ugotowaniu kroimy w kostkę najdrobniej jak tylko się da i wrzucamy do miski.

WSZYSTKO MIESZAMY


I robimy sos:
- wlewamy oliwę z oliwek do osobnego pojemnika, dodajemy sok z cytryny, łyżkę musztardy, oraz przegniatamy czosnek, dodajemy sól i cukier. Całość dokładnie mieszkamy i wylewamy sos winegret na uprzednio zrobioną surówkę.

Całość dokładnie mieszkamy. Ogólnie zrobi się tego troszkę mniej niż na początku.

W smaku rewelacja. Polecam...

SMACZNEGO!!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 390 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3682
Za***ista w spod od dawna ją robię. Polecam sos: Łyżka musztardy, łyżka majonezu omega3, łyżka ketchupu, i 2-3 łyżki jogurtu naturalnego :) za***iste wychodzi jc pisać na priv.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5005 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19714
Fakt, pyszna sałatka, ale chyba każdy umie ją zrobić..

ale sog za przedstawienie czarno na białym

kuraka najlepiej posypać przyprawą do gyrosa


pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2920 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 25539
Ale fasole, groszek i kukurydze muszem doliczyć , ale i tak ładnie. Mi smakowało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1595 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 38302
Hehe no dolicz dolicz, dałem tylko propozycję co najlepiej dać i więcej tym bardziej smaczne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 112 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1316
jeszcze lepiej smakuje z pikantną grillowaną piersią kurczaka

We're just a drop of water in an endless sea... Dust in the wind...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1595 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 38302
a bardzo możliwe !!! na pewno spróbuję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 282
robiłem tą sałatkę kilka razy, znakomita rzecz :)

mój cel - redukcja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1709
No to już wiem co jutro będę wszamał do obiadu.
Dziękuje pięknie za przepis.;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Właśnie sobie to zrobiłem, wiadomo że każdy zrobi troszkę inaczej

Moje składniki na 1 porcje dałem:
- 200 gram ugotowanej piersi z kurczaka posypanej przyprawą do kurczaka i pieprzem
- 1/3 kapusty pekińskiej
- 2 łyżki groszku z puszki
- 3 łyżki kukurydzy z puszki
- 1 bardzo cienki pokrojona czerwona papryka
- 20 ml oliwy z oliwek
- łyżka musztardy łagodnej
- 1 ząbek czosnku
- wyciśnięty sok z połowy cytryny

Przygotowanie:
Gotujemy kurczaka (DROBNO pokrojonego), odlewamy wode, sypiemy przyprawą i pieprzem...sałate kroimy, papryke kroimy, wrzucamy wszystkie warzywa...został nam tylko sos: wlewamy do szklanki oliwe, cytryne, musztarde, wyciskamy ząbek czosnku i całość mieszamy na prawie jednolitą masę (będą malutkie grudki od czosnku)...kurczaka mieszamy z sałatką, zalewamy sosem, całość mieszamy DOKŁADNIE.


Łap soga za ten przepis i zacznę częściej przeglądać ten dział

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2010-07-25 13:37:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1595 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 38302
pewnie fajnie wyszło, jak masz fotę to zapodaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3532
bardzo dobra salatka :) polecam dosyc czesto tak wlasnie jadam :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kurczak ostro - kwaśny. Zayebisty !

Następny temat

Sałatka z tuńczyka

WHEY premium