SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź Kliknij i dowiedz się więcej o budowaniu masy!

Suplementy i dieta na mase a morfologia ( Limfocyty-neutrocyty)

Wysłana -
Witam wszystkich ,.

Odebrałem wyniki badań i pewna kwestia mnie mocno zmartwiła.

Wszystkie wyniki sa wręcz idealne ( miałem sporo badan)

jedynie Limfocyty ponad norme a neutrocyty ponizej normy . Niby nic ale przeanalizowałem sobie badania z 3 lat wstecz ( robie co rok) i systematycznie te wartosci sie pogarszały

2016 rok NEUT% 46.6 (45-70)
LYMPH% 42,6 (20-45)

2017 rok NEUT% 41,7
LYMPH% 46,9

2018 rok NEUT% 38.2
LYMPH% 50.8

Badania zacząłem wykonywac gdy rozpocząłem ćwiczenia więc nie wiem jakie wyniki były wcześniej
Czy jest sie czym martwic?? Czy dieta ma na to wpływ? czy suplementy??
Aktywność fizyczna bardzo duża . samopoczucie ok , czasem zmęczenie po duzej ilosci wegli sennosc ale to raczej normalne przy wysokich kcal i sporej aktywnosci.

38 lat 163 67 kg

Ogólny stan zdrowia raczej dobry-

Przebyta operacja na przepukline i wszczepiona siatka

Suplementy stałe
Kreatyna , witaminy, msm , d3 k2 mk7 ,c , cytrulinna , tyrozyna, arginina

Suple okazjonalne ,, Johimbina hcl, jabłczan , bcaa ,

Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2018-02-12 21:06:39
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Pokaż całą morfologię i się przejdź do lekarza z zestawem morfologii z 3 lat, bo trzeba by pewnie pogłębić.
Wysłana -
Mam prawie identyczne
Neutrofile 39,2 % 40,0 80,0
Limfocyty 45,9 % 20,0 40,0

Ale u mnie akurat tsh wyszło bardzo nisko więc neutrofile pewnie z tym u mnie są powiązane, a podwyzszone limfocyty mam obecnie zapalenie poważne zęba i to pewnie z tego powodu.
Wysłana -
WnMPapa
Pokaż całą morfologię i się przejdź do lekarza z zestawem morfologii z 3 lat, bo trzeba by pewnie pogłębić.

Przepraszam za jakos dwóch zdjec ale robione byly jako zdjecia bezposrednio z monitora

Jeszcze mialem zelazo i TSH robione a tu nie mam wynikow --zelazo bylo troche podwyzszone a TSH w srodku normy

Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2018-02-12 21:23:10

Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2018-02-12 21:24:17
Wysłana -
raczej nic poważnego, jakaś infekcja pewnie, OB też delikatnie wyższe. Jednak jeśli tendencja spadkowa to warto przyczyny poszukać
Wysłana -
Ok, dzieki wielkie, a czy dieta może mieć wpływ na te wyniki?? zawsze robie badania jak jeste na koncu długiego okresu masowego -- dieta zazwyczaj to 3600kcal B 2,5 g ww 8g a tł 1,5g czy jednak nie ma to nic wspólnego z ww. wynikami ?? , ewentualnie w jakim kierunku naprowadzac rodzinnego ( akurat u mnie w miescie sa tacy ze łaskę robią i trzeba im wszystko podpowiadać ) wiec wole przejąć inicjatywe na tyle ile to mozliwe , Miałem tez robione RTG pluc i wszystko super.

Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2018-02-12 21:38:59
Wysłana -
nie powinna mieć wpływu
Ciężko powiedzieć, tym bardziej że nie manifestujesz jakichkolwiek wyraźnych objawów.
Wysłana -
Jeszcze raz dziękuję bardzo :) . Zarejestruje się do lekarza i zobaczymy co on powie .dzięki
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź