SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementy diety i odżywki - powinieneś to wiedzieć!

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4556

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 6919 Wiek 48 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36479


Stosowanie odpowiedniej suplementacji jest niezbędnym elementem diety każdego sportowca. W dzisiejszych czasach nie można wyobrazić sobie osoby poważnie zajmującej się daną dyscypliną sportową a zarazem niestosującej odpowiedniej, dopasowanej do celów treningowych suplementacji.

Niemalże z dnia na dzień na naszym rynku pojawiają się nowe firmy, nowe produkty obiecujące osiągniecie nam niesamowitych wyników w bardzo krótkim czasie. Osoby, które nie posiadają podstawowej wiedzy na temat suplementacji bardzo łatwo mogą zgubić się w gąszczu tych pięknych kolorowych i kuszących reklam.

Postanowiłem napisać pracę dotycząca charakterystyki podstawowych suplementów i odżywek stosowanych w sportach siłowych z dwóch powodów. Po pierwsze, od lat obserwuję rynek suplementów, znam większość dostępnych produktów oraz firm je produkujących obecnych na rynku. Sporą część z nich sprawdziłem na ‘własnej skórze’. W związku w powyższym postanowiłem zebrać swoją wiedzę i scharakteryzować podstawowe odżywki oraz suplementy stosowane w sportach siłowych w poniższej pracy.

Po drugie, od kilku lat jestem moderatorem na dwóch dużych sportowych forach dyskusyjnych i widzę jak wielu młodych ludzi zaczynających dopiero swoja przygodę ze sportami siłowymi jest zagubiona w tym całym suplementowym świecie. Kupują suplementy i odżywki całkowicie im niepotrzebne, stosują je niewłaściwie tracąc przy tym pieniądze i wystawiając swoje zdrowie na niepotrzebne ryzyko. Mam nadzieje, że moja praca pomoże im w przyszłości dobrać właściwe dla nich suplementy i odżywki, a także pomoże im określić odpowiedni dla nich sposób przyjmowania danych produktów w taki sposób, aby osiągnąć zamierzone cele.



W mojej pracy znajdziecie między innymi
I. Odżywki – definicja, cele stosowania
1. Odżywki białkowe
2. Odżywki węglowodanowo-białkowe tzw. ‘gainery’
3. Odżywki węglowodanowe typu ‘carbo’

II. Suplementy – definicja, cele stosowania
1. Kreatyna
2. Glutamina
3. Aminokwasy zwykłe (endogenne)
4. Aminokwasy rozgałęzione BCAA
5. Witaminy i minerały
6. Spalacze tłuszczu oraz Termogeniki
7. Zasady wspomagania treningu w okresie kształtowania różnych cech motorycznych

Pracę pisałem w roku, 2008 więc spora część, supli i odżywek, które przedstawiam w działach pt „Zestawienie najpopularniejszych obecnie ….. dostępnych na polskim rynku” jest lekko nieaktualna ale myślę że w niczym nie ujmuje to zawartości merytorycznej pracy.


Zapraszam do pobierania i czytania:
---> Charakterystyka wybranych odżywek i suplementów


Źródło:www.mocni.net

Pozdr.






Zmieniony przez - czorcia7 w dniu 2012-01-31 09:29:33
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 11401 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 44884
dobra praca. mimo ze z 2008 roku to napewno nie jednemu sie przyda. szczegolnie ze duzo ludzi ma tak naprawde male pojecie o suplementach

Sogacz za prace sie nalezy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 6919 Wiek 48 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36479
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nagrodzeni w dziale +35

Następny temat

Nowy konkurs:Trening na archaicznej siłowni prof. Attili

WHEY premium