SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementacja przy bieganiu

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5652

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 42
Cześć.
Wróciłem niedawno po rocznej przerwie do biegania (biegałem 2 lata, co drugi dzień po 35-40 minut ciągłego biegu). Przez ten rok dużo piłem, dużo paliłem różnych rzeczy, przytyłem ok. 10kg. Udało mi się 6 z tego zrzucić, rzuciłem papierosy i ogólnie prowadzę spowrotem dość zdrowy tryb życia.
Zauważyłem jednak, że mam problemy z regeneracją. Dalej jestem w stanie bez problemu biec przez 40 minut bez przerwy, nie jestem w ogóle po tym zmęczony (przebiegam około 9km) - dokładnie tak jak wtedy, gdy biegałem regularnie. Jednak na drugi dzień i 2 dni później mam potworne zakwasy, co utrudnia regularne bieganie.

Czy warto brać jakieś suplementy wspomagające regenerację/odbudowę mięśni? Nigdy nie miałem takich problemów, a teraz mija drugi miesiąc jak wróciłem do biegania, a problem nadal występuje.

Do tego chciałbym wrócić do dawnej sylwetki. Czy można/warto przy samym bieganiu (no, mam zamiar jeszcze ze 2x zrobić A6W żeby powrócić do six-paka) brać np. białko?

Dzięki z góry za pomoc

Acha, byłbym zapomniał.
Mam 20 lat, 180cm wzrostu, około 80kg wagi (w tym oponka).

Zmieniony przez - krzych10 w dniu 2010-08-05 00:10:45
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
oczywiscie bialko sie nada, po bieganiu zmiksuj sobie banana i bialko
przed snem
takze warto wrzucic jakis twarog
ogolnie bialko pomoze i z regeneracja i odchudzaniem - nakreci metabolizm
bialko powinienes glownie dostarczac z diety: jakas jajecznica, miesko na obiad, twarog przed snem, odzywka po bieganiu itp itd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 42
Jeśli obiad to tylko ryż/makaron/kasza + kurczak saute z teflonu + do tego jakaś surówka z oliwą z oliwek, kolacja zawsze twarożek (mój błąd że zawsze był to serek wiejski, a on jest tłusty - przerzucam się na chudy twaróg) z warzywami (ogórki świeże wkrajam, wrzucam trochę kiełbasy/szynki i sera żółtego - tak mi smakuje, samego twarogu nie dam rady zjeść). A w ciągu dnia różnie, to jakaś jajecznica, to jakieś warzywko. Ogólnie wiem jak się odżywiać, tyle że nie chcę jakieś radykalnej diety

Czyli po bieganiu białko + banan do wypicia (dodać mleka, tak? Ile tego białka?)
Tylko w dni, w które biegam czy codziennie? (w dni w które nie biegam czasem pomacham jakimś hantlem, zrobię parę pompek itp, ale nie zawsze).
Czy jakieś gainery wrzucać? Bo nie ukrywam, że masę mięśniową jako taką chciałbym także zbudować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
jesli lapiesz brzuszek to gainery odpadaja, mase zbudujesz jak bedziesz mial jako taka diete
z tym ze jak bedzie na plus to niestety brzucha nie zrzucisz za szybko, raczej powinienes obrac sobie cel: czy zrzucic brzuch czy zbudowac mase. Bialko powinienes brac jako uzupelnienie diety, jak Ci wypadnie jakis posilek w sensie np nie ma jajek w domu na jajecznice - pijesz bialko. Bialka pij tak zeby bylo te 30g bialka w porcji (odzywki bedzie wiecej pamietaj)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 42
Czyli jak zjem więcej kuraka (zdarza się, że wetnę np 3x dziennie), to białka nie będę wcinał.
Ok, to póki co zjeżdżam z brzusiem, a potem będę się bawił w masę. W miesiąc bardzo widocznie zszedłem z brzucha jedząc normalnie i biegając (trochę nierzetelnie, bo sporo litrów piwka nad jeziorem wypiłem ) także powinno pójść sprawnie.

Czy mogę spokojnie popijać sobie jogurty typu Milko, owocowe (pitne)? Bo je uwielbiam i bardzo lubię po rowerze czy też koszykówce jeden wciągnąć. Czy raczej zalewają?

Bardzo smakuje mi Primaltein Whey o smaku truskawowym - dobre białko? Warto zainwestować w słój?

Dzięki za pomoc!

przy okazji - sztama, ja też polibuda


Zmieniony przez - krzych10 w dniu 2010-08-05 01:16:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
tzn ogolnie powinienes unikac smieciowych wegli (tak jak np w jogurtach slodzonych) ale po treningu/bieganiu organizm swietnie sobie radzi z weglami i uzupelnia straty energetyczne po takim wysilku wiec mysle ze to calkiem niezla opcja. Akurat pora okolotreningowa jest najlepsza jesli chodzi o jedzenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 42
Dzieki wielkie za pomoc, niedlugo kupuje białko i lecim na szczecin :)
Jak już zgubię wanćla to zaczynam tyrać łapy, bo po tych kilku kilogramach w tył mam takie chudziutkie, że aż wstyd chodzić w t-shirtach

dobrej nocy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cell pump i witaminy

Następny temat

DHT, Saw palmetto, Vitasteron

WHEY premium