SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementacja na koncentracje, pamięć, uczucie zmęczenia

temat działu:

Odżywki i suplementy

Ilość wyświetleń tematu: 1516

Formularz - Proszę o pomoc

Obowiązkowa fotografia sylwetki (przód lub tył); ewentualnie opis: bf, typ budowy ciała

Wiek

Waga / wzrost

Staż treningowy

Cel cyklu

Stosowane już wcześniej suplementy

Stosowane wcześniej spalacze

Suplement stosowane przez ostatnie 60 dni wolnych od ilość dni wolnych od kreatyny

Informacje na temat diety (rozklad b/ww/tł na kg masy ciala, zapotrzebowanie kcal i bilans w diecie)

Przewidziane finanse na cykl

Uwagi i sugestie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 394
Witam, mam 21 lat i jestem studentem który dużo czasu spędza na nauce. Niestety od dłuższego czasu zauważyłem, że mam ogromny problem z koncentracją i pamięcią. Ciężko jest mi się za coś zabrać i łatwo się dekoncentruje. Na dodatek od paru lat jestem ciągle zmęczony, mimo, że nic takiego nie robie. Często zarywam nocki i śpie bardzo krótko (albo wcale), ale staram się odsypiać. Dieta też niezbyt ciekawa, ale nie jem jakoś patologicznie. Ważę 75 kg, wzrost 180cm (dawkowanie). Jako, że ostatnio jechałem blablacarem i spotkałem gościa, który interesuje się suplementacją, pochłonął mnie ten temat i stwierdziłem, że pora coś zrobić. Polecił mi to forum i powiedział, że ludzie znający się na suplementacji (siłownia) często znają się o wiele bardziej niż jacyś lekarze czy farmaceuci, któzy często gęsto wciskają po prostu jakiś kit. Sam niestety jestem trochę zrażony co do nich, bo często bagatelizują takie sprawy i uważają, że takie rzeczy nie mają znaczenia. Dlatego właśnie zwracam się do Was i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże, bo traktuje tę sprawę naprawdę poważnie, a wiem, że dla niektórych może się to wydawać śmieszne i nie na miejscu. Tyle na wstępie, a teraz do rzeczy.

Rozważam następujące produkty:
- lecytyne (https://sklep.sfd.pl/Vitalmax_Lecitin-opis264.html)
- ogólny kompleks witamin (https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_VitaminALL_SPORT-opis34822.html)
- żeńszeń
- guarana
- różeniec górski
(https://sklep.sfd.pl/SFD_Żeń-Szeń_Guarana-opis35840.html#wartosci - takie porcje mają sens?)

Czy ktoś mógłby doradzić mi jakie produkty powinienem zażywać i w jakiej porcji? Czy da się jakoś to sensownie połączyć? Nie chce przesadzić i narazić się na jakieś skutki uboczne, ale nie chce brać jakichś "apteczanych" witamin i dać się nabrać na placebo. Nie znam się, trochę czytałem, ale wiadomo, jak to mówią - w interncie można wyczytać wszystko i nic. Mam nadzieję, że mi jakoś pomożecie, bo naprawdę nie mam pomysłu już co mam robić. Dziękuje Wam z góry i pozdrawiam.

PS
Bardzo przepraszam, jeśli umieściłem temat w złym dziale. Jeżeli to możliwe, prosiłbym o nie zamykanie tematu, a przeniesienie go we właściwe miejsce. Dziękuje za wyrozumiałość.



Zmieniony przez - everdan w dniu 2017-09-04 03:32:08

Zmieniony przez - everdan w dniu 2017-09-04 03:39:46
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12016 Napisanych postów 160343 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234078
witaj, temat jak najbardziej znajduje sie w dziel odpowiednim.

co do suplementacji, wybor jest ok, choc bym go nieco zmodyfikowal o dodanie np l-tyrozyny i choliny,
dodatkowo przed snem mozna dorzucic ashwagandhe zamiast zwyklego zen-szenia i GABA, aby nieco wpsomoc proces zasypiania, jak i jakosc sameo snu.
reszta jak najbardziej OK, moze tak byc, to co wybrales.
pamietaj o odpowiendiej dawce magnezu

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 36 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32321
Dobrym połączeniem na pamięć i koncentrację są bacopa i gotu kola
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 394
Cześć, to znowu ja. Trochę mi z tym wszystkim zeszło, ale juz wszystko zamówiłem i pojawia się trochę pytań. Mianowicie zakupiłem tak: lecytyne i te tabletki z Waszej strony + dodatkowo:
-różeniec górski (do 200mg na dobe)
-pea-phenylethylamine (500mg na dobe)
-cdp - choline (250-2000mg na dobe)
- l-tyrozyne (300-500mg na dobe)
- l-teanina (?)

Chciałbym się dowiedzieć czy takie połączenie jest dobre albo co powinienem z tego brać, w jakich dawkach i przez ile. Dodatkowo w jakim sposob mam odmierzyć np 200mg nie posiadając wagi? Dzięki wielkie z góry za pomoc i liczę na konkretną odpowiedź.


Zmieniony przez - everdan w dniu 2017-10-17 15:25:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12016 Napisanych postów 160343 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234078
nie dostalem tzw mikromiarki do produktow jakie zamowiles?
wszystko mozesz polaczyc w jednym miksie i dac 2 razy na dobe

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Musisz też zadbać mimo wszystko o higienę życia - odpowiednie pory i długości snu, jedzenie, relaks - bez tego suple zadziałają w niskim stopniu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

euthyrox + suple ?

Następny temat

Combo na stres i uczucie zmęczenia.

WHEY premium