SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź

Suplementacja magnezem

Wysłana -
Przy okazji badań zleconych przez lekarza dorzuciłem magnez który żona chce żebym łykał nie wiem po co (a ja nie chcę ;)
Wynik 0,86 mmol/l przy normie 0,66 - 1,07
Czy to znaczy, że łykanie magnezu w moim przypadku jest zbędne?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Jak masz w normie to nie ma potrzeby takiej suplementacji przeprowadzać.
Wysłana -
A co z takimi teoriami które można znaleźć na necie:
"Magnez jest potrzebny każdej ludzkiej komórce, bowiem 98% magnezu w Twoim ciele znajduje się w komórkach i tylko 1-2% w surowicy i płynie okołokomórkowym. Co to oznacza? Że badanie krwi nie ujawni Twoich faktycznych braków magnezu"
Bzdury?

Zmieniony przez - fotograf w dniu 2018-01-11 15:11:03
Wysłana -
niekoniecznie, kwestia wyliczenia zapotrzebowania dziennego i zestawienia z tym, co dostarczasz w posilkach
Wysłana -
Także, albo podlicz, albo łykaj dla św spokoju
Wysłana -
dokladnie
u mnie te 200-300mg wpada z suplementu przed snem wraz z cynkiem, lub po teningowo
Wysłana -
A wy co przedstawiciele producenta Trzeba czy nie trzeba - kup i łykaj
A tak w ogóle to znacie jakieś programy czy strony, kalkulatory żeby podawały z produktów nie tylko b/ww/tł tylko też witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe i co tam jeszcze można znaleźć w pokarmie?
Wysłana -
A co sądzicie o sześciowodnym chlorku magnezu jako łatwo-przyswajalnej formie suplementacji magnezu? Dla mnie wydaje się to dziwne choć czytałem, że ludzie tak stosują magnez
Wysłana -
fotograf
A wy co przedstawiciele producenta Trzeba czy nie trzeba - kup i łykaj
A tak w ogóle to znacie jakieś programy czy strony, kalkulatory żeby podawały z produktów nie tylko b/ww/tł tylko też witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe i co tam jeszcze można znaleźć w pokarmie?

sa programy tego typu, jednak dostepone w formie on-line i platne okolo 100-150 na miesiac
Wysłana -
guzik9999
A co sądzicie o sześciowodnym chlorku magnezu jako łatwo-przyswajalnej formie suplementacji magnezu? Dla mnie wydaje się to dziwne choć czytałem, że ludzie tak stosują magnez

glownie stosuje sie kapiela na bazie tegoz magnezu, wiele osob chwali tego typu forme suplementacji, jako moczenie stop, lub kapiel calego ciala
Wysłana -
Fotograf jak Twoja suplementacja magnezem ? Nadal terror w domu ? Żona zmusza do łykania ?
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź