SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementacja kreatyną

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 507

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1490
Witam, mam takie pytanie na przyszłość, bo jestem w trakcie redukcji, podczas której biorę kreatynę hcl z sfd 2-3g po treningu (i tylko i wyłącznie po treningu) trenuje 5 razy w tygodniu, więc wychodzi prawie codziennie. Wcześniej była masówka i tam brałem klasycznie 10g w dt i 5g w dnt. Przeczytałem wielokrotnie, że z takiego cyklu można przejść bez żadnej przerwy na branie kreatyny ciągle, ale w mniejszych dawkach. Teraz jakie jest pytanie. Czy jeśli skończę redukcję, to mogę wjechać z kreatyną (myślałem o stormie uniwersala, albo o nitrobolonie (chyba, że polecacie coś innego np tańszy hero pump?), żeby przed wakacjami wjechała większa pompa) znowu używając dawek 10 i 5? w cyklu np 8 tygodniowym i zrobić sobie przerwe z miesiąc? Czy to będzie już za duże obciążenie dla nerek i lepiej zostać przy dawce 3g? Tylko wtedy czy będzie też pożądany efekt? Wiadomo trochę po redukcji mnie wysuszy i chciałbym się nabić na wakacje :D


Zmieniony przez - Zizu10472 w dniu 2018-05-09 14:29:21
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
przy takich dawkach dozwolonych jeżeli jesteś zdrowy i nie masz żadnych problemów z nerkami to nic im nie będzie, nie musisz się martwić o "obciążenie" ich stosując kreatynę już X czasu masz mięśnie wysycone kreatyną i jak wrzucisz po 10g przed wakacjami to nic nie da, bo fizjologii nie oszukasz i więcej niż to możliwe nie wchłoniesz, jedynie będziesz miał droższy mocz stosuj jak stosujesz w stałej dawce codziennie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
jest wiele badan, ktore powtierdzaja, ze suplementacja kreatyna jest bezpieczna
najbardziej popularne to te, gdzie gracze mlodziezowki futbolu amerykanskiego zajadali sie kreatyna przez 4 lata i nie mialo to wplywu na parametry pracy nerek, czy watroby

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna i ćwiczenia

Następny temat

Rozpuszczanie białka z większą ilością wody, mleka niż zalecane.

WHEY premium