SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementacja dla sprintera

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3697

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 79
Witam!

Od pewnego czasu mam już mentlik w głowie w sprawie suplementów. Każdy ma swoją teorię w tym temacie. Rozpoczynam przygotowania do bardzo ważnego sezonu. Moja docelowa impreza odbędzie się pod koniec czerwca.Już powoli wchodzę w bardzo mocne treningi. Na chwilę obecną stosuję BCAA z FitMaxa 3 tabletki przed i po treningu. Do tego białko rano i również po treningu. Pije IsoDrink z z Multipowera. Przed spaniem ZMA z Dynamize. Planuje dołączyć do tego sprawdzony środek, Flexit Drink z Nutrendu, dla wzmocnienia stawów. Co sądzicie o tym co stosuje? No i moje kolejne, a zarazem kluczowe pytanie. Kreatyna. Dotychczasowo stosowałem tylko jabłczan oraz kre-alkalyn z Multipowera. W tym sezonie planowałem spróbować Shock Therapy, ale wiele osób mi go odradza. Prosiłbym o poradę w sprawie kreatyny. Jaką, w jakich cyklach ją brać i różne tego typu detale. Zaznaczam, zależy mi na mocy, nie na masie. Moim priorytetem jest sprint,a nie siłownia. Pozdrawiam ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Zależy jak reagujesz na daną formę, niektórzy po mono nabierają wody i puchną, weź jabłczan, mozesz rozbić na dwie dawki, mozesz ciągnąć do samych zawodów.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1654 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28731
shocka odpuść pompa może przeszkadzać w treningach, weź albo mono albo jabłczan ale raczej to drugie, możesz dać Beta alaninę poprawi wytrzymałość,dorzuć jakieś witaminy np z olimpu i zwiększ porcję bcaa, a tak wygląda to ok

Zapomnij o jutrze, Bóg drwi z naszych planów.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
spróbuj
https://sklep.sfd.pl/Olimp_Creatine_Xplode-opis3554.html

Gdzieś już Ci napisałem shock jedynie jak masz trening siłowy, na bieżni zrezygnuj z niego.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
dawaj wiecej tych bcaa
3tab na porcje to marnowanie staffu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402286
co do samej krety to w Twoim przypadku raczej stala suplementacja niz cykle imo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 79
Może uściślę sprawę, specjalizuje się w biegu na 400 metrów. W tym sezonie chciałbym biegać w granicach 47 sekund. Czym powinna się różnić suplementacja typowego sprintera(100 m), którego wysiłek trwa ok. 11 s. od 400-metrowca? wincol, stała suplementacja oznacza zmniejszenie dawek, czy jak, powiedz coś więcej w tym temacie. Co do większych dawek BCAA, to czy to jest konieczne, skoro jedna tabletka ma ok 1.4 mg? anubis 84, mam w tygodniu 2 razy trening na siłowni i 4 razy na bieżni, w takim razie Shock tylko w dni siłowe, czy w ogóle ? Beta Alanine polecacie z ActivLab-u, czy jakiejś innej firmy ? Z góry dziękuje !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
shocka tylko na siłowni, mozesz spróbować dać też przed bieżnią i zobaczysz jak na Ciebie działa, stała suplementacja ok 5g kreatyny codziennie, niby powinno się brać 0,03g na 1 kg masy, bcaa 1g na 10 kg masy przed każdym treningiem, betaalanina moze być z activlaba jak Ci przeszkadza jej smak jak nie to moze być w prochu. Suplementacja 400m a 100 jest taka sama, i taka sama będzie też na 1000m, kreatyna zawsze działa bez znaczenia jaki dystans.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
ba bierz w prochu, wyjdzie sporo taniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 79
A jak odpowiecie na argument, że stała suplementacja kreatyną przyzwyczaja organizm do tej substancji, poprzez działanie słabnie? Skoro stała suplementacja to monohydrat, czy jabłczan?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
mniejsze dawki dłużej organizm się nią będzie nasycał zanim osiągnie maksimum.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 79
No to teraz ostatnie pytanie, czy postawić na jabłczan, czy mono ? Myślę, że spróbuje stałej suplementacji. Rozbić to przed i po treningu, czy 5 gram na raz ? Jak się ma ta sprawa przed zawodami ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Joha

Następny temat

pompa

WHEY premium