SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementacja dla sprintera

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3050

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 817
Od dwóch lat trenuję biegi sprinterskie na dystansie 100 metrów. Przeszukałem skrupulatnie forum, ale nie znalazłem satysfakcjonującej a przede wszystkim jasnej odpowiedzi. Jakie suplementy powinienem przyjmować, aby poprawić swoje wyniki, a jednocześnie sylwetkę? Dietę już wprowadziłem w życie codzienne, teraz potrzebuję konkretnej suplementacji. Trening 3/4 razy w tygodniu. Mamy teraz okres, gdzie budujemy bazę na lato (dłuższe odcinki biegowe, ogółem robimy bardziej wytrzymałość i dynamikę niżeli szybkość). Wolałbym na razie nie brać czegoś, do czego organizm się przyzwyczai - coś co poprawi moją szybkość wprowadziłbym dopiero w czerwcu, przed sezonem. Niczego wcześniej nie zażywałem, poza białkiem (jedna porcja dziennie, kiedy nie miałem możliwości zjeść normalnego posiłku). Uogólniając: chcę wzmocnić swój organizm i do sezonu(okres letni) być przygotowanym na pobicie rekordów życiowych. 182cm/70kg
Być może nie napisałem czegoś, co powinienem napisać, ale to mój pierwszy kontakt z forum. Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12034 Napisanych postów 160423 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234349
witaj, tak sie sklada, ze pisalem na ten temat specjalnie artykul
zerknij
https://www.sfd.pl/art/Suplementy/Suplementy_dla_sprintera-a1075.html 
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 817
Ciekawy artykuł, który zdecydowanie otworzył mi oczy, jednak nadal nie wiem co mam stosować teraz; w okresie przygotowawczym do sezonu, a co przed samym sezonem i w trakcie sezonu (łącznie z dawkowaniem). Przy okazji, przed startem będzie dobry Olimp Fire Start Energy? Już sprawdziłem, czy nie szkodzi organizmu, ale nie planuję brać więcej, żeby go do tego nie przyzwyczaić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
dla poprawy wyników typowo sportowych to można polecić beta alanina i kreatyna i nie musisz się bać o przyzwyczajenie organizmu do nich, bo one nie działają doraźnie tylko długofalowo więc w dłuższej perspektywie są odczuwane efekty działania, a doraźnie warto dorzucić kofeinę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12034 Napisanych postów 160423 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234349
strukoss rozpisz mniej wiecej jak przebiega tygodniowy rozklad mezocyklow przygotowawczych to pomozemy rozpisac wszystko
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 817
Tydzień wygląda mniej więcej w ten sposób:
Poniedziałek - 25 min trucht, rozgrzewka + siła biegowa (marsz a,b; skip a,b,c,d; wieloskok krótki, długi x2) 5x 60-80m na 65% możliwości
Środa(najcięższy dzień) - 12 min trucht, rozgrzewka i zazwyczaj jest to bieganie na czas (1', 45s, 30s, 20s x2) w jak najlepszym tempie lub odcinki od 150m do 300m, być może za miesiąc zwiększy się do 500m.
Czwartek - 35 min trucht, rozgrzewka + ćwiczenia ze sztangą (rwanie sztangi, przysiady, półprzysiady, wykroki ze sztangą, pajacyk ze sztangą, wchodzenie na pudło ze sztangą x3)
Sobota - zazwyczaj powtórka ze środy lub długie rozbieganie do 60' truchtu + jakieś odcinki maksymalnie 100m na 75%.
(czas truchtu na rozgrzewkę z każdym tygodniem wydłużany jest o 5 minut w przypadku czwartku i co dwa tygodnie poniedziałku)



Zmieniony przez - strukoss102 w dniu 2018-01-04 22:02:29

Zmieniony przez - strukoss102 w dniu 2018-01-04 22:04:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Ja mogę powiedzieć co koledze kupuję, teraz ma off ale i tak codzienne treningi, a w sezonie na tygodniu czy weekendzie 2 zawody, no i kupuje mu bcaa i beta alanine.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12034 Napisanych postów 160423 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234349
bardziej mialem na mysli to ile tygodni trwa okres pomiedzy startami w zawodach, okres przedstrartowy itd
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 817
22 tygodnie do pierwszych startów (czerwiec), w czerwcu co tydzień jest wyjazd na jakieś Mityngi.
Po czerwcu(w lipcu) planowane są zgrupowania kadr, obozy: tu przydałoby się coś, co naprawdę doda mi energii, trenujemy wtedy na 100% swoich możliwości, do tego dochodzi wysoka temperatura, trzeba dbać o nawodnienie.
W sierpniu jakiekolwiek zawody będą raz na dwa tygodnie, we wrześniu prawdopodobnie tak samo.
Imprezy najwyższych rang zaczynają się w środku sierpnia a kończą w październiku, później to już koniec startów i powrót do treningów, które z resztą będą przez cały rok, jednakże w okresach startowych są mniej wymagające.

Jeśli znów nie napisałem to, czego potrzebujecie z góry proszę o wyrozumiałość. :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12034 Napisanych postów 160423 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234349
wrzuc zatem teraz kreatyne i beta-alanine, pomyslec mozna rowniez nad cytrulina
pozniej w okresie przedstartowym wykorzystac mozna bezsposrednio jakas przedtreningowke, co pozwoli na kopa podczas startow.
kluczeb bedzie dieta zasobna w weglowodany

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 817
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie połączenie suplementów na początek ?

Następny temat

Beta Alania

WHEY premium