SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementacja - prośba o weryfikację dawkowania

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1949

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 859
Witam,
piszę bo potrzebuję porady odnośnie suplementacji . Wiem, że w Internetach jest dużo informacji ale często są one sprzeczne ze sobą więc wolę sam zapytać.

Pod koniec poprzedniego roku zacząłem ćwiczyć - program p90x + suplementacja białko i BCAA. Ćwiczyło się dobrze efekty były jednak musiałem zrobić przerwę.

Teraz, po pół roku wracam do ćwiczeń i potrzebuję przygotować się do egzaminu sprawnościowego w ok. 3 m-ce.

Trochę bez przemyślenia pobiegłem do sklepu z suplami i poprosiłem o suplementację taką, żebym mógł się szybko do tego egzaminu przygotować.

Dostałem:
Kreatyna UNS Supplements CREA X-5 HAMMER Blend
BCAA SportDefinition MEGA Dose
Białko - 6pak Nutrition Milky Shake Whey 71%
NITROX PRE-WORKOUT BioTechUSA

Dawkowanie wg sprzedawcy:
Kreatyna codziennie rano na czczo, nawet w dni nietrenigowe + porcja przed i po treningu
BCAA przed i po treningu + jak dodatkowo będę chciał pobiegać to też po bieganiu
Białko po treningu ale też w dni nietreningowe
NITROX przed treningiem ale TYLKO gdy mam słaby dzień i nie chce mi się ćwiczyć (bo jak będę stosował codziennie to organizm się przyzwyczai i nie będzie efektu)

I tu pojawiają się moje wątpliwości. Nie za dużo tych supli? Chodzi o dawki, głównie kreatynę - co dzień rano, przed i po treningach + bcaa przed i po treningach + białko po treningach.. Coś mi się wydaje, że dla początkującego to może przesada..

Korzystam z programu treningowego p90x (tak w skrócie na zmianę dzień siłowych, dzień cardio lub yoga/rozciąganie) i bardzo mi ten trening pasuje. Do tego chcę dodać bieganie w dni siłowego treningu - ale bez przesady, bez katowania się, tak aby poprawić czas na 1 km (choć raczej na początek żeby w ogóle przebiec 1 km..).

Waga 91 kg, masy mięśniowej raczej mało (nie wiem jak to poprawnie opisać).

Efekt jaki chcę osiągnąć to poprawić kondycję i siłę (pompki, podciąganie itp). Niestety w jak najkrótszym czasie bo testy za ok 3 - 4 m-ce.

Jak w moim przypadku powinienem dawkować te suplementy? (już je kupiłem i nie wyrzucę więc musimy opierać się na wyżej wymienionych)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82726 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699698
No niestety prawda jest taka ze na chwile obecna suple będą zbędne . Zostaw sobie je za Ok pół roku . Odżywkę białkowa ewentualnie możesz dodać w celu uzupełnienia białka . Do testów przygotujesz się odpowiednim treningiem .
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 859
No niestety BCAA, białko i kreatynę już otworzyłem. Spodziewałem się takiej odpowiedzi - aby na początek zrezygnować z supli.
Po wielu podjętych próbach ćwiczeń w przeciągu ostatnich kilku lat zauważyłem że bardzo ciężko jest mi osiągnąć efekty, to mnie nie raz zniechęcało. Właśnie ostatnio widać było efekty podczas ćwiczenia z suplementami i szczerze mówiąc nie chciałbym z nich rezygnować nawet na początku. Chodzi mi tylko te dawkowanie - nie chcę przesadzić, a to co zalecił sprzedawca na moje niedoświadczone oko wydaję się być zbyt dużą dawką.


Zmieniony przez - TenCoSiedziObok w dniu 2017-05-30 19:45:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82726 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699698
Tylko ze za miesiąc , dwa co zastosujesz jak skończy się progres ? Jakwyglada Twoje odzywianie ? Rozkład makroskladnikow ? Bilans kaloryczny ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 26 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 428
Samo dawkowanie jest w porządku(jeśli chodzi o osobę stale trenującą), ale tak jak piszą koledzy wyżej jako początkujący suplementacja jest zbędna i idzie na marne. Z tego co przypuszczam masz dość wysoki poziom BF'u, co przeszkadza w treningu. Ja na Twoim miejscu odstawił bym wszystkie suple poza białkiem i zaczął bym spalać tłuszcz. W tym celu radziłbym robić 2-3x w tygodniu lekkie treningi siłowe FBW+30 min cardio; najlepiej interwały. Jedyny suplement jaki może być przydatny oprócz białka to L-Carnityna, która pomoże spalić tłuszcz. Podsumowując:pamietaj możesz się zasypywać toną suplementów, ale bez odpowiedniego treningu to nic nie da. Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
l-ka niestety nie pomoże w redukcji fatu

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 859
@flex1976 z odżywianiem u mnie raczej dobrze nie jest, znaczy nie mogę sobie pozwolić na ścisłą idealną dietę jednak to, czego się teraz trzymam to 6 małych posiłków dziennie zamiast 3 konkretnych, wyeliminowałem śmieciowe żarcie, 0 przekąsek typu chipsy, 0 słodkich napojów - woda albo wyciskane soki, ziemniaki zamieniłem na ryż, a olej na oliwę z oliwek. Rozkład makroskładników i bilans kaloryczny? Zbyt trudne pytania jak na razie, poczytam o tym bo nie mam pojęcia.

@bodyb123 Wcześniej z programem treningowym p90x w 2 miesiące zszedłem z 94 kg na 86 kg i z 5 ledwo zrobionych pompek (wiem, wstyd) na 20, w porywach do 25-tu. Nie wiem czy to dobry progres ale jak na moje możliwości uważam że to mój osobisty sukces. Gdyby nie ta półroczna przerwa pewnie nie byłoby problemu. Teraz chcę to powtórzyć tylko właśnie mam wątpliwości co do dawkowania bo wcześniej nie miałem Nitroxa i kreatyny, które jak pisałem wcześniej zbyt pochopnie kupiłem, a skoro już są to nie chcę ich wyrzucać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82726 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699698
Nikt Ci nie karze wyrzucać , poprostu odstaw do szafki i za kilka miesięcy wykorzystasz . Teraz zdecydowanie tylko je zmarnujesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 859
Nic im nie będzie jeśli już otworzyłem? Nie zepsują się przez kilka miesięcy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82726 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699698
Zdecydowanie nie zepsują się . Jedynie musisz je przechowywać w suchym i zaciemnionym miejscu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 859
Ok, w takim razie spróbuję bez supli. Jeśli przez 2 miesiące nie osiągnę minimum tego co przed przerwą to wrócę do suplementacji.
Dziękuję za wszelkie porady.
Pozdrawiam


Zmieniony przez - TenCoSiedziObok w dniu 2017-05-31 13:06:11
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bcaa po treningu

Następny temat

Pomoc w dobraniu suplementu

WHEY premium