SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementacja

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2010

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 355
Witam,
Mam pytanie odnośnie pory przyjmowania odzywek.
Napiszę od początku mianowicie biorę ok. 40 min przed treningiem 3g beta alaniny, 3g cytruliny, 3g kreatyny i ok. 40 g węgli
Uważam że to jest dobrze, mieszam wszystko razem i piję.
Moje pytanie jest takie czy mogę taką mieszankę pić po treningu ?
Bo wiem ze beta alaninę można przyjmować po treningu, a jak jest z cytruliną ?
Jeżeli coś źle biorę, proszę mnie poprawić.
Z góry dziękuję
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
spoko, zawsze smialo pytaj jak cos
mozna pomysec dodatkowo o cordycepsie i cytryncu chinskim, jak chcesz nieco jeszcze podkrecic dzialanie typowo ukierunkowane na wytrzymalosc lub np o sodzie oczyszczonej

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699310
Cytruline sobie daruj po treningu . W jakim celu pijesz te carbo przed treningiem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 355
Węgle pije dla zwiększenia energii podczas treningu...źle robię ?
Tak zostałem poinformowany, moje treningi to kalistenika i boks ale dość intensywnie i miałem problem z regeneracją i energia.
Węgle mi doradzili zebym brał, resztę wybrałem sam. Sam nie wiem czy czuję różnicę po tych węglach. Prawie każdy trening robię jak jestem zmęczony.
I zawsze mi sie wydaję ze nie dam rady :)
Zapomniałem dodać ze po treningu ok. 1h biorę białko 30 g i 30 g. przed snem.
Proszę mnie poprawić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699310
W Teoim wypadku lepiej chyba dołączyć Bcaa . Odżywka białkowa to uzupełnienie diety wiec ciezko się wypowiadać czy bierzesz odpowiednie ilości nie znając całościowej diety .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 355
ok, rozumiem. Bcaa brałem ale przestałem. Chyba w takim razie znów do niego wrócę.
Ale naprawdę tyle ile osób tyle różnych opinii. Ciężko się zdecydować :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
jak celem jest poprawa wytrzymalosci, to bez problemu mozna dawkowac w sposob jaki napisales, cytru wtedy mozna dac do 6g na dobe, wiec po treningowo rowniez jednak jak bierzesz ja typowo jako pomper, to tylko przed treningowo, jak wspomina flex.
co do wegli przed wysilkiem, jak taka opcja sprawdza sie w Twoim przypadku, to moze tak zostac
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
carbo potreningowo bym tylko dawał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
osobiscie daje obecnie 50g z bcaa na treningu i cwiczy sie faktycznie nieco lepiej, byc moze to placebo, byc moze realne dzialanie, bo ostatnio nie mialem wegli to juz bez polotu, 50g w formie izo zazwyczaj

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
zamaist carbo lepiej dać jakiegoś izotonika na treningu i sobie go popijać.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 355
Dzięki chłopaki,
Na treningu zazwyczaj nic nie pije chyba że parę łyków zwykłej wody.
Czyli podsumuję:
Zostaję przy 3g cytruliny, 3g beta alaniny, 3g kreatyny przed treningiem.
I 3g cytruliny, 3g beta alaniny, 3g kreatyny, i ok.50 g węgli po treningu.
Zobaczę jak to się sprawdzi.
Nie zależy mi w ogóle na pompie nawet nie potrzebuje jej do boksu, tylko przeszkadza. Ale ponoć jest dobra jeżeli chodzi nie tylko o pompę.
Co do bcaa to jest sens brać ? I jak tak to brać przed i po treningu ?


Zmieniony przez - Maestro05 w dniu 2017-10-27 00:08:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Niepicie wody na 1-1,5 godzinnym treningu to MZ błąd.

Co do BCAA to zdania są podzielone (co do działania) a jak chcesz brać to przed lub podczas treningu (min. 1g na 10kg masy ciała).


Zmieniony przez - SzeA w dniu 2017-10-27 06:57:47
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Najmocniejszy spalacz

Wiecej