SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementacja/doping mózgu na poważnie

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10880

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 383
Cześć,
Wiem, że temat ten już pojawił się na forum, ale było to ładnych parę lat temu, pora rozpocząć dyskusję na nowo.
Dopiero rozpoczynam przygodę z dążeniem do doskonałości umysłu, ale traktuję temat poważnie.
Chodzi mi po głowie konkretna suplementacja i być może coś w rodzaju dziennika, gdzie zdawałbym relacje z “treningu”. :D
W chwili obecnej jestem gotów przeznaczyć 1000-1500 zł miesięcznie na suplementację mózgu, oprócz tego ćwiczę i trzymam michę.

Do czego dążę:
1. Interesują mnie trwałe efekty – żadne zakucie do sesji, czy doraźne podkręcenie. Efekt musi być trwały – dzień za dniem, tydzień za tygodniem. Z tego powodu odpadają substancje takie jak amfetamina – efekt jest zbyt krótkotrwały.
2. Motywacja – rzecz z którą zawsze miałem problem. Wieczne lenistwo i prokrastynacja sprawiły że zmarnowałem wiele szans, jakich inni nigdy nie dostali. W chwili obenej mam motywację, żeby podkręcić motywację. :D
Niby wszystko zależy od psychiki, ale jak wynika z pobieżnego zgłębienia tematu, biochemia mózgu może zdziałać cuda. Pomóżcie mi wyj**ać motywację w kosmos.
3. Koncentracja – druga i ostatnia z moich pięt achillesowych. Łatwo się rozpraszam, zmieniam temat, gdy mam coś zrobić chwytam się każdego rozpraszacza. Zdarza mi się siedzieć dwa dni nad czymś za co muszę się zabrać, ale nie potrafię – sam sobie stawiam opór. Tu również potrzebuję wszelkiej możliwej pomocy.
4. Energia i samopoczucie – jeszcze dwa miesiące temu było z nimi fatalnie. Na sfd znalazłem eksperta, który ułożył mi trening i dietę – odkąd się stosuję jestem jak nowo narodzony. Ale wiem, że może być lepiej – odpowiedni poziom dopaminy sprawi, że będę jak reaktor atomowy. Albo chociaż tak blisko, jak to możliwe. :D
Chciałbym wznieść samopoczucie i energię do działania na możliwie wysoki poziom – nie zależy mi na wysokim poziomie seratoniny, uczucie spełnienia jest dla mięczaków. :D
Chcę mieć chęci i siłę, żeby wykorzystać każdą szansę, jaka się trafi.
5. Poprawa umiejętności poznawczych – lepsza pamięć krótko i długotrwała. Nie jest źle, ale może być lepiej.
6. Szybkość i łatwość myślenia, etc. Tu jest nawet całkiem dobrze, ale chciałbym zobaczyć gdzie leży granica moich możliwości.
7. Pewność siebie – czytałem, że u niektórych osób biorących np limitless występował wzrost pewności siebie. Brak lęków, nieśmiałości, strachu przed nieuniknionym – Nie jest to priorytetem, ale z chęcią zobaczyłbym to w lustrze.
8. Fantastyczne efekty – czytałem w “Dopingu mózgu”, że duże dawki pramiracetamu wywoływały u niektórych osób pamięć fotograficzną. Jeśli tego typu efekty są możliwe, chcę po nie sięgnąć. To jest właśnie to, co mnie kręci.
9. Zestaw uderzeniowy – są środki o wyjątkowym wpływie na umysł, których jednak nie powinno stosować się na dłuższą metę. Jest też modafinil. :D
Dlaczego by nie połączyć ich w zestaw pozwalający raz na dwa tygodnie/raz na miesiąc zarwać nocy bez konsekwencji? Dodatkowe 10 godzin idealnej sprawności umysłowej – w sam raz na dodatkowe zlecenie, projekt czy uporządkowanie zaległych spraw.
10. Kolorowe sny. Słyszałem, że po niektórych środkach, takich jak Bacopa monnieri sny są dużo bardziej realne, aż chce się zasypiać. :D
Nie jest to żaden priorytet, ale może być miłym bonusem.

Parę zdań o mnie:
Z zawodu jestem programistą, prowadzę też swoją działalność i czynię pewne przymiarki do doktoratu - sprawność intelektualna przekłada się u mnie bezpośrednio na kasę i zawodowe sukcesy.
Także to po części inwestycja.
Dodatkowym czynnikiem jest ciekawość. Chcę poznać swoje możliwości, wejść na najwyższe obroty i sprawdzić gdzie leżą granice możliwości. Ot, takie hobby. :D

Sytuacja wyjściowa:
Przede wszystkim chcę utrzymać dietę /redukcja/ i aktywność fizyczną. Zaniedbując podstawy nie ma się co brać za specjalistyczne środki. O te czynniki jestem spokojny, jestem bowiem pod okiem fachowca. :D
Dodatkowo staram się zjeść dziennie tyle warzyw ile to możliwe.
Profilaktycznie łykam “Olimp Vita-min MultipleSport” po obiedzie oraz 2 kapsy Chela-Mag Forte Olimpu po kolacji. Do tego zamierzam dorzucić 3 kapsy Omega 3 po kolacji.

Zioła
Myślałem o kombinacji żeńszeń+różeniec+cytryniec codziennie przed śniadaniem.
Do tego ashwagandha+żeńszeń w okolicach popołudnia oraz
Bacopa monnieri na noc.
Nie wiem czy nie przekombinowałem z tymi ziołami...

Suple
Limitless według receptury WojtkaX – I to jedyne czego jestem pewien.
Myślałem jeszcze o Feel Good, ale pewnie musiałbym znaleźć miejsce gdzie mi to zmieszają...
Z racetamów chodzi mi po głowie aniracetam, pramiracetam i nefiracetam.
Z pozostałych środków ALC, PEA, Selegilina I winpocetyna.
A może coś jeszcze mocniejszego, prawdziwy doping mózgu?

Przeczytałem wszystko co znalazłem na ten temat na sfd i mam mętlik w głowie.
Wiem, że skuteczność wielu z tych środków zależy od substancji pomocniczych, wiem też że ich nadmiar daje odwrotny skutek. To bardzo delikatna materia i dlatego potrzebuję pomocy.
Widziałem, że Kazam i F1.08 mają duże doświadczenie w tego typu suplementacji. Może ktoś jeszcze? Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Zmieniony przez - James Moriarty w dniu 2012-04-07 04:34:20
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1226 Napisanych postów 26443 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 298508
nie am co kombinować, piracetam, a jak dostaniesz to noopept
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 133 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10786
Środki spore więc i możliwości całkiem dużo.Najwięcej jednak chyba zależy od wytrwałości w stosowaniu,bo raczej niewiele jest takich które szybko dadzą mocno widoczne efekty.A skakanie z jednej substancji na drugą nie przyniesie jasnej odpowiedzi-czy i w jakim stopniu pomaga czy nie... " być może coś w rodzaju dziennika"-w sumie ciekawy pomysł,jakaś tam wskazówka dla wielu,bo dosyć systematycznie pojawiają się tematy z rodzaju -"dopingu mózgu",ale tam ludzie liczą raczej na doraźne efekty,a tutaj byłoby długofalowa i systematyczna suplementacja pod tym względem.Powodzenia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
jesli interesuja cie stale efekty to masz ograniczony wybor /ale to dobrze dla twojego zdrowia/

podstawa bedzie polaczenie jakiegos racetamu ze zrodlem choliny

jakie beda najlepsze dla ciebie? tego nikt ci nie powie

musisz sam wyprobowac

na mnie tylko piracetam jakos dziala, reszta racetamow - zero efektow

noopept tez mi nie zaimponowal

podobnie jest ze zrodlami choliny - jedni wola alfa-gpc, inni centrofenoksyne, a jeszcze inni wola inhibitory acetylocholinoesterazy

na motywacje sprawdza sie niska dawka selegiliny /1-2mg na dzien/, ale nikt nie jest w stanie powiedziec jakie beda efekty jej dlugotrwalego stosowania przez zdrowych ludzi wiec lepiej stosowac okresowo

co do zarywania nocy to modafinil szalu nie robi - usuwa sennoc ale nie usuwa zmeczenia wiec czasami ciezko sie zmusic do dzialania

lepiej juz postawic na efedryne, zarwac noc, przetrwac kolejny dzien i odespac

ale radze traktowac to jako ostatecznosc bo zarywanie nocy nie jest zdrowym nawykiem /modafinil usuwa sennosc ale nie znaczy to, ze nie powstaje deficyt snu/

oprocz suplementow bardzo wazna rzecza, a wlasciwie najwazniejsza, jest odpowiedni sposob odzywiania, regularny sen, mozliwie niski poziom stresu i trening umyslu

twoim glownym zrodlem energii powinny bys tluszcze nasycone i jednonienasycone, tluszcze wielonienasycone w malej ilosci i tylko omega-3 i omega-6, weglowodany i bialko w ilosci zaleznej od rodzaju i intensywnosci treningow

sen - codziennie w tych samych godzinach i jak najwiecej snu przed polnoca, lepiej isc spac o 22 i wstac o 5 niz polozyc sie o 24 i wstac o 7

znaczenia niskiego poziomu stresu chyba nie musze tlumaczyc

trening umyslu - wszelkiego rodzaju gry ukierunkowane na poprawianie twoich slabych stron np. skupienia, pamieci, szybkosci przetwarzania informacji etc.


ostatnia wazna uwaga - jesli chcesz byc w stanie naprawde efektywnie dzialac musisz w sobie wytworzyc odpowiednie nawyki

jednym z nich jest pokonywanie stanu 'nie chce mi sie' - musisz nauczyc sie dzialac nawet kiedy ci sie nie chce/jestes zmeczony/smutny etc.

inaczej wszystkie wyzej opisane dzialania pomoga w niewielkim stopniu
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 383
Kazam
jakie beda najlepsze dla ciebie? tego nikt ci nie powie
musisz sam wyprobowac
na mnie tylko piracetam jakos dziala, reszta racetamow - zero efektow

W takim razie wypróbuję na począamiracetam i pramiracetam.
Orientujesz się jakie efekty daje nefiracetam? Warto z nim eksperymentować?
Kazam
podobnie jest ze zrodlami choliny - jedni wola alfa-gpc, inni centrofenoksyne, a jeszcze inni wola inhibitory acetylocholinoesterazy

Od którego warto zacząć? ALC jest dobre na początek? A może dążyć do połączenia
Donepezyl/Rywastygmina + ALC + Alfa-GPC?
Kazam
na motywacje sprawdza sie niska dawka selegiliny /1-2mg na dzien/, ale nikt nie jest w stanie powiedziec jakie beda efekty jej dlugotrwalego stosowania przez zdrowych ludzi wiec lepiej stosowac okresowo

Jak mogę zdobyć selegilinę? Da się ją kupić przez internet? Brać do niej L-Dopę?
Kazam
co do zarywania nocy to modafinil szalu nie robi - usuwa sennoc ale nie usuwa zmeczenia wiec czasami ciezko się zmusic do dzialania

lepiej juz postawic na efedryne, zarwac noc, przetrwac kolejny dzien i odespac

ale radze traktowac to jako ostatecznosc bo zarywanie nocy nie jest zdrowym nawykiem /modafinil usuwa sennosc ale nie znaczy to, ze nie powstaje deficyt snu

A może połączyć modafinil z czymś co daje powera? Albo z efedryną? Wtedy nie byłoby problemu z odespaniem...
Kazam
oprocz suplementow bardzo wazna rzecza, a wlasciwie najwazniejsza, jest odpowiedni sposob odzywiania, regularny sen, mozliwie niski poziom stresu i trening umyslu

sen - codziennie w tych samych godzinach i jak najwiecej snu przed polnoca, lepiej isc spac o 22 i wstac o 5 niz polozyc sie o 24 i wstac o 7

Ostatnio staram się spać w godzinach 19/20 -4. Tak będzie dobrze?
Kazam
znaczenia niskiego poziomu stresu chyba nie musze tlumaczyc

Stres nie jest problemem, szczęśliwie prawie nie występuje w moim życiu. :)
Kazam
trening umyslu - wszelkiego rodzaju gry ukierunkowane na poprawianie twoich slabych stron np. skupienia, pamieci, szybkosci przetwarzania informacji etc.

Możesz rozwinąć ten wątek? Jak trenować, co przynosi efekty, w jakim wymiarze, czy to naprawdę działa?
Kazam
ostatnia wazna uwaga - jesli chcesz byc w stanie naprawde efektywnie dzialac musisz w sobie wytworzyc odpowiednie nawyki

jednym z nich jest pokonywanie stanu 'nie chce mi sie' - musisz nauczyc sie dzialac nawet kiedy ci sie nie chce/jestes zmeczony/smutny etc.

inaczej wszystkie wyzej opisane dzialania pomoga w niewielkim stopniu

Ok, zaczynam od zaraz. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
efekty racetamow sa indywidualne wiec nikt ci nie powie jak dany zwiazek na ciebie zadziala

jesli chodzi o zrodla choliny to alc moze byc tylko dodatkiem

dla mnie najlepszym wyborem jest centrofenoksyna bo ma kilka interesujacych wlasciwosci /np. w pewnym stopniu zapobiega gromadzeniu sie lipofuscyny/

pozniej cdp-cholina i alfa-gpc /ze wskazaniem na ta pierwsza bo ma wiecej badan za soba/

reszta zrodel raczej nie warta uwagi

zdobywanie roznych srodkow to juz na wlasna reke

selegiliny nie nalezy laczyc z l-dopa

nie nalezy tez przesadzac z dawkami samej selegiliny

umiar jest bardzo wazny, inaczej bedzie to forma cpania, a nie wspomagania sprawnosci umyslowej

brak snu zawsze trzeba uzupelnic

modafinil nie znosi zapotrzebowania organizmu na sen - te bzdury wypisywane na necie, ze mozna zarwac noc i nie trzeba odsypiac to mozna miedzy bajki wlozyc

jesli chodzi o sen to warto dopasowac sie do rytmu dobowego - latem sen w godzinach 20-4 powinien byc ok

jesli chodzi o trening umyslu to ja korzystam ze strony www.lumosity.com, jak dla mnie najlepsza obecnie opcja

na poczatek mozna za darmo przez pare dni korzystac

przy regularnym treningu efekty na pewno beda /ale nie nalezy sie ich spodziewac po tygodniu czy dwoch/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 87 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6587
Przeczytałem i jestem ciekawy dalszych efektów, James Moriarty mialeś prowadzić dziennik z info. Pisz będę czytał xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
Spójrz na datę.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 87 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6587
datę widziałem, posta napisałem z premedytacją licząc na to iż autor zobaczy na swojej poczcie powiadomkę i odpisze na forum xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
Z premedytacją to możesz co najwyżej otrzymać pewną niespodziankę, na forum obowiązuje zakaz odświeżania tematów.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

[14 lat jak szybko Przytyć][ Kreatyna dla 14 latka jaka]

Następny temat

cykl hp+xpand

WHEY premium