SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suple na początek

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1361

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 122 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 32364
Cześć,

potrzebuje porady odnośnie suplementacji kreatyną i/lub białkiem.
Otóż trenuję regularnie ponad 2 miesiące (dieta również jest). W ten czas spadło mi trochę kilo, zerknijcie proszę do tematu:
https://www.sfd.pl/Pierwsza_redukcja!-t1160489.html
w którym opisuje bieżące progresy trening i dietę.

Pytanie moje jest następujące: czy powinienem zacząć suplementować kreatynę bądź białko? Może jedno i drugie? A może jeszcze co innego?
Czy to dobry czas na ruszenie z suplementacją? Czy czekać do końca redu i wtedy uruchomić prochy.
Dodam, że z suplementów przyjmuję jedynie GABĘ na lepszą jakość snu (dopiero zacząłem ją stosować ale wydaje się, że działa)

Zależy mi na tym by podczas redukcji tłuszczu nie gubić również mięśnia. Widzę po swojej budowie i ilości mięśni (raczej wielkości), że na końcu redukcji zostaną skóra i kości.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 24 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 40
jedz kreatyne, dobra jest
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 54 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 10814
Trzymaj ciezar i nie obcinaj kalorii gwaltownie. Jedz wystarczajaca ilosc bialka (2-2.2g/kg), dbaj o wlasciwa regeneracje i ryzyko zgubienia miesni bedzie mniejsze.

Mozesz sobie kreatyne wrzucic.
Bialko z prochu mozesz tez wrzucic, jak nie dajesz rady dostarczyc go z jedzenia (w co dosyc watpie).

Na tym etapie nie potrzebujesz nic wiecej. Ewentualnie dorzuc sobie jakies vitaminy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Białko wg braków ok, z kreatyna siewstrzymaj jak dopiero 2 miesiace trenujesz.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4195 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79357
Przed braniem tej Gaby miałes zły sen.. czy jak defininiujesz ta jakość snu ?
1

Impossible Is Nothing

Pomogłem ? Daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 122 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 32364
Dzięki za odpowiedzi. Jeśli chodzi o gabe to po prostu udaje mi się zasnąć zaraz po położeniu się. Wcześniej kladlem sie spać to jeszcze długo się krecilem. Być może sam siebie tutaj oszukuje. Placebo Ale jednak odczuwam właśnie taki efekt. Do tego na pewno nałożyła się myśl jak sen ważny jest podczas walki z sylwetką i efekt jest jaki jest. Nawet jeśli ta gaba to sciema i działa tak samo jak witamina c to jednak psychicznie ustawia mnie tak że kładę się spać i śpię.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie odżywki dokupić na mase

Wiecej