SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź

Suple dla endomorfika na redukcji

Wysłana -
Siemanko!
Chciałem się poradzić odnośnie supli. Mam 27 lat ,jestem typowym endomorfikiem, obecnie 110kg (było 130kg w styczniu) i redukuje caly czas pomalu.. trening split 4x w tyg + cardio. Cwicze z przerwami od lat z tym ze ostatnio "troche przerwa sie wydluzyla..".
Stosuje:
-BCAA z glutamina od UNS 5g przed treningiem 5g po treningu siłowym ale przed cardio i 5g po treningu ( w DNT nie jem bcaa)
-białko Econo tez z uns-a ( rano i na wieczór czyli 2 porcje)
-thermo shape z ActivLab 3 tabs przed treningiem

Zaraz skonczy mi sie bcaa z glutamina wiec nie wiem czy wystarczy kupic samo bcaa czy wziac bcaa i glutamine osobno?

Mocniejszego spalacza nie chcę za bardzo bo jadlem 2 lata temu Black Bombs od DY i poza duuuzym pulsem i "zjazdem" na koniec treningu nie widzialem wiekszych efektów niż bez brania go :)

Czy powinienem cos dorzucic do obecnego zestawu supli lub zmienic dawkowanie? do wrzesnia wiem ze jade z redukcją do ok 85-90kg a potem.. chyba delikatna masa :)
Pozdro!

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Spokojnie możesz kupić samo Bcaa
https://www.sfd.pl/sklep/ALLNUTRITION_BCAA_Max_Support-opis33276.html 
Wysłana -
hmm to w sumie po co stosuje się glutamine? Czytalem o jej dzialaniu na uklad pokarmowy , anty-rakowym itd ale pytam z punktu widzenia kulturystyki ? i kiedy jest dobry czas zeby zaczac ja stosowac?
Wysłana -
Nie ma takiego czasu , z pkt stricte kulturystycznego suplement jest zbędny
Wysłana -
o to ciekawostka... aż jestem zaskoczony bo sporo osób tak zachwala ze rosną od tego, a pewnie to głównie efekt placebo :)
Wysłana -
bo w badaniach glownie pisze sie o glutaminie podawanej iniekcyjnie, a nie oralnie, stad o efekt suplementu trudno
Wysłana -
Kudlaty1991
kiedy jest dobry czas zeby zaczac ja stosowac?

Myślę, że na rynku jest wiele ciekawych suplementów, które warto stosować zamiast glutaminy.
Wysłana -
Jakie masz na mysli?
Wysłana -
Np kreatyna
https://www.sfd.pl/sklep/ALLNUTRITION_Creatine_Muscle_Max-opis33277.html 
Wysłana -
Zgadza się. Poza tym: witamina D3, omega 3, magnez, beta-alanina, cytrulina, ashwagandha, różeniec górski itd. Glutaminę, razem z tribulusem, l-karnityną i hmb ustawiłbym na końcu.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź