SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Style chwytane wobec karate są nieskuteczne KheKhe

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16310

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 581
Trener karate twierdzi, że obrona przed wejściem w nogi i wyniesieniem/obaleniem to pikuś :).

http://www.karateinfo.pl/forum/viewtopic.php?t=495

Co panowie i panie na to?

Hehe, kiedy oni się w końcu nauczą...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
obejrzyjcie jeszcze raz walkę z Gomim. To nie była celowa obrona przed wjazdem w nogi. Gracie skracał dystans by wejść w nogi, Gomi wyprowadzał mawachi, to nie było w ogóle "kolano". Chyba miał trafić piszczelem w żebra, bo za wysokie to było raczej na low kicka. A ze Gracie akurat był nisko i blisko...to się tak skonczyło. Ale to nie byla celowa, przecwiczona obrona przed wjazdem w nogi.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
"Jeżeli w momencie chwytu za nugi nie mam wejścia w tempo czyli nie kopię kolanem lub nie uderzam kilka nawet razy łokciem w plecy - to jestem dupa a nie karateka!!! "

jemu się wydaje, że zdąży.

I ma rację- wydaje mu się.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2628 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28758
A najlepsze w stylach łapanych jest wpajanie chłopcom , że nie istnieje kopnięcie kolanem w twarz pochylającego się człowieka- łapiacego przeciwnika za nogi oraz uderzenie opadającym łokciem w dół czyli w plecy - bo takowe techniki najczęściej nie istnieją w klatkach, ringach bo byłoby w chwilę po walce i wszyscy w momencie chwytu za nogi muszą upadać na plecy hehe niezłe...Jeżeli w momencie chwytu za nugi nie mam wejścia w tempo czyli nie kopię kolanem lub nie uderzam kilka nawet razy łokciem w plecy - to jestem dupa a nie karateka!!!

Łokciem hehe. Kilka razy
Widać, ze nigdy nie próbował przetrenować obrony przed wejściem. Tak jakby ktoś wjeżdzal i przy zlapaniu nog się nagle zatrzymywal .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
Nie wydaje mi się to możliwe, ale ja przecież nigdy nie trenowałem karate...

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
stary, dobry filmik "czarny pas shotokanu vs vzarny pas BJJ" powinien sobie "trener"karate obejrzeć

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
zapomniałem dodać : nie ma najlepszej sztuki walki. Każda sztuka walki opanowana do perfekcji jest dobra jeżeli doprowadza do rozegrania zasad walki według jej taktyki. Może to byc nawet sztuka walki łyżeczką do herbaty czy długopisem !


To niemalze jak przyznanie sie do winy...nikt kto wie cokolwiek o skutecznosci w zyciu by tak nie powiedzial.Tak mowia tylko reprezentanci slabych styli...

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1566 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13352
Nie wiecie gdzie mozna nauczyc sie walczyc lyzeczka do herbaty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1055
Jak mnie irytują tacy ludzie. Jeśli to jest prawdziwy trener, to nie komentuję, bo za duży żal;] A wywrócić człowieka można tylko pewnie przez wejście w nogi, nie? Mylę się czy nie:P?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86828
Przejmować się? Na świecie żyje masa takich ludzi - plotą bzdury aż głowa boli, po polsku, po angielsku i w innych językach. Ich trzeba ignorować. Kto nie wierzy tego odsyłam do komentarzy pod filmami na google video - ostatnio jakiś typ napisał, że w realnej walce od razu atakuje oczy kciukami i gryzie, więc BJJ się nie sprawdzi

"I've trained in San Shou, Shuai Chiao, BJJ, and Judo. The whole problem with this system is that in a real combat situation, I'm going to be the first one scooping my opponents eyes out with my thumbs and chomping on my opponents jugular with my teeth -- really think about it. This system SUCKS for real combat."

Inny spec od krav maga

"Guys, the autor of this video is a sucker. He doesn't know anything about real fights. I'm a policeman since 6 years. Krav Maga saved my a*s a lot of times. SUCKER."

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2007-01-07 11:39:24

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 273 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6096
Z kolana raczej odpada, bo przy wejściu w nogi ręce raczej początkowo chronią twarz, a jak już się trzyma nogi kolesia to nie wiem jakim cudem miałby użyć tego kolana... 1-2 ciosy łokciem może zdąży zadać, może ten trener 1 ciosem łokcia łamie 10 cegieł na pokazówkach i pewnie kręgosłupy też...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 477 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17253
Zanim ten "trener" podniesie ten swoj "opadajacy lokiec" to juz dawno na glebie bedzie
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

zmęczenie, załamanie fizyczne

Następny temat

Ochraniacz krocza

WHEY premium