SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Studia wojskowe w WAT

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 92588

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 22 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 247
Witam :)
W tym roku zdaje maturę, a po niej chciałbym dostać się na studia wojskowe na WAT na informatykę. Maturę próbną podstawową z matematyki zdałem na 96%, z angielskiego na 78%, z polskiego na 40%. Poległem trochę na fizyce, uzyskałem 34% ale zrobiłem dużo głupich błędów i spokojnie mogłem uzyskać ok 60%. Oczywiście cały czas uczę się do matury aby zdać ją jak najlepiej.
Jak sądzicie, mam jakieś szanse aby dostać się na WAT?
Ciężko jest się utrzymać? Czytałem, ze trzeba płacić wysokie kary gdy jest się wyrzuconym z uczelni.
Z góry dziękuję za odpowiedzi! :)
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6255 Napisanych postów 75948 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754370
Wojskowa Akademia Techniczna jest wojskową, publiczną uczelnią akademicką, która ma już ponad 60-letnie doświadczenie w kształceniu kandydatów na żołnierzy. Uczelnia oferuje studia cywilne na trzech poziomach:

- pierwszego stopnia (licencjackie i inżynierskie),
- drugiego stopnia,
- doktoranckie.

Dostępne jest aż 19 kierunków o różnych specjalizacjach technicznych i ekonomicznych.

Kandydaci na żołnierzy zawodowych (podchorążowie) kształceni są na stacjonarnych studiach wyższych - po ukończeniu studiów I i II stopnia otrzymują tytuł zawodowy magister inżynier i mianowani są na stopień podporucznika.

Wśród dostępnych kierunków wyróżnić można:

- budownictwo,
- chemię,
- elektronikę i telekomunikację,
- geodezję i kartografię,
- informatykę,
- kryptologia i cyber - bezpieczeństwo,
- logistyka,
- lotnictwo i kosmonautyka,
- mechanika i budowa maszyn,
- mechatronika.

Informatyka bez wątpienia jest jednym z bardziej obleganych kierunków. Jednak zawsze w życiu warto próbować. Jeżeli pasjonujesz się tym i będziesz studiował to co lubisz robisz, to nie powinieneś mieć problemów z utrzymaniem się i ukończeniem studiów.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Nikt Ci tu nie wywróży, czy się dostaniesz czy nie. Wszystko zależy od poziomu w danym roku. Prawda jest jednak taka, że z maturą podstawową masz niewielkie szanse. Nie wiem, jaki tam obecnie obowiązuje przelicznik, ale ktoś z 65-75 % z rozszerzenia z automatu ląduje przed Tobą. Matura podstawowa z matmy, to obecnie test gimnazjalny...

Nie słyszałem o żadnych karach po wyrzuceniu z roku. Już to samo w sobie jest dotkliwą karą.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 22 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 247
Do matury rozszerzonej z matematyki mam zamiar podchodzić, przygotowuje się do niej od pewnego czasu. A pisząc o karach chodziło mi o kary pieniężne. Na innych forach czytałem o tym ale nie jestem pewien czy to prawda.
Chciałem się również dowiedzieć jak wyglądała rekrutacja w poprzednich latach. Jakie musiałbym uzyskać wyniki z matur aby się tam dostać. Orientuję się ktoś w tym?

Zmieniony przez - maturka2014 w dniu 2013-12-19 19:12:05
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 44 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1798
Jeżeli napiszesz dany przedmiot podstawowy powyżej 90% to masz przelicznik jakbyś zrobył 70% z R. Jeżeli dodatkowo zdobędziesz +70% z R wtedy dopiero te pkt zaczynają się liczyć. Z podanymi przez Ciebie wynikami na informatykę powinieneś dostać się na styk. Co do kar jeżeli nie będziesz wydawać żółdu to po 1 roku z lekką dopłata powinnien wystarczyć na pokrycie prawie 1 roku. (wyjściowo masz 1000zł na miesiąc). Po 10 miesiącach 10k jak łatwo policzyć a oddać trzeba trochę więcej, dokładnie nie wiem, na upratego mogę się dowiedzieć.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 44 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1798
Ważnym jest aby dokonać rejestracji bodaj do końca marca (tak tak przed maturami) i zaliczyć testy sprawnościowe. Przyłóż się do angielskiego bo bodaj poniżej 70% odpada się w przedbiegach i sporo osób nie dostaje się własnie przez ten ang.

Co do samych studiów 1 rok to przede wszystkim matma i fiza, której da się nauczyć. Co prawda ja studiuje jako cywil i troszkę innym kierunek jednak pokrewny Sam WAT jest specyficzną uczelnią ale o tym przekonasz się już na miejscu. W wiele rzeczy byś nie uwierzył a inne wydałyby CI się niepojęte. Dodatkowo nie znam zaplecza wojskowego - jedynie z relacji kilku znajomych. Studenci wojskowi mają generalnie ciut lżej z zaliczaniem przedmiotów od cywili jednak jest to nieznaczenie. Czasem po prostu dostają łatwiejszych / lepszych wykładowców.

Coś pochrzaniłem z postami a edycja coś nie działa więc wyszły dwa Jak chcesz się jeszcze czegoś dowiedzieć to smiało pytaj.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3469
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 22 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 247
Jeżeli zdam matematykę podstawową na 90% i rozszerzenie na 80% to liczą mi ten wynik, z którego wychodzi mi więcej punktów w ich przeliczniku, dobrze zrozumiałem? a o angielskim też już czytałem. Trzeba uzyskać minimum 80% żeby być w ogóle branym pod uwagę. Mam jeszcze jedno pytanie, dużo było takich przypadków, że wyrzucali ludzi ze studiów bo sobie nie dawali rady? Czy raczej jest tak, że jak się już ktoś tam dostał to jakoś daje sobie radę? :)

Zmieniony przez - maturka2014 w dniu 2013-12-22 11:16:05
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 22 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 247
Interesuje mnie jeszcze sprawa testów sprawnościowych. Czy muszę mieć bardzo dobry wzrok? Czy możliwe jest, że przez słaby wzrok nie dostanę się tam? i jak wyglądają wyniki z poszczególnych konkurencji sprawnościowych? jaki czas powinienem uzyskać w biegu na 1000 m i 50 m i ile podciągnięć na drążku? :D

Zmieniony przez - maturka2014 w dniu 2013-12-22 11:41:18
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 44 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1798
Pkt liczą Ci z tego co wychodzi więcej. Co do testów cięzko mi coś powiedzieć, nie przechodziłem ich. Jak zrobisz 1000 w jakies 3:20 i z 10-15 razy sie gibniesz to powinieneś przejść Co do 50 cięzko mi powiedzeć coś bliżej.

Co do nauki na cywilnych studiach wypada połowa ludzi, na wojskowych pojedyncze przypadki. Po prostu trzeba robić swoje i nie poddawać się. Jeśli chcesz to z problemami da się zaliczać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 22 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 247
W takim razie z testami sprawnościowymi nie powinno być tak ciężko :) a wiesz może jak wygląda ilość zajęć? od której do której? i jeżeli są to studia wojskowe to czy są zajęcia z samoobrony czy czegoś podobnego :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 44 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1798
Na cywilnych masz około 400h / semestr. Na wojskowych bodaj koło 700. Zajrzyj na strone odpowiedniego wydziału i znajdź sylabus studiów wojskowych interesującego Cię kierunku. Plan jest rozwalony i w zasadzie co tydzień wygląda inaczej. Z tego co wiem wojskowi mają 4 semestry sportów walki i kończy się to zaliczeniem, ale generalnie jak się chodzi to wszyscy mają zaliczone. Do tego pamiętaj, że w woju jesteś skoszarowany i nigdzie po zajęciach przynajmniej na początku nie pójdziesz. Potem przepustki dopiero zaczniesz dostawać na wieczór/dzień. I jest spoooro wfu I nie przestrasz się biegania przy -20. Nawet cywili na wfie tak ganiają ;p
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Worek bokserski

Następny temat

wojownik doskonały

WHEY premium