SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Strzykanie w kolanach

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 28732

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 131 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25924
Witam, mam pewien problem a mianowicie dziwne strzykanie/strzelanie w kolanach podczas przysiadów. W innym temacie doradzono mi aby zmniejszyć ciężar i przystosować stawy do większych obciążeń no i tutaj pojawia sie problem. Strzykanie występuje również w przysiadach bez obciążenia ;/ co prawda nie boli to ani nie przeszkadza w ćwiczeniach ale ten dźwięk jest niepokojący. Co zrobić aby to ustępiło? Ćwiczyć dalej z małym ciężarem i powoli przyzwyczajać stawy kolanowe?

Z góry dziękuje i pozdrawiam Reo
1

"Jeżeli przynajmniej śnisz, żeby mnie pokonać, lepiej, żebyś się obudził i przeprosił" - Muhammad Ali

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Dość. Niedługo w FAQ wyląduje fragmenty odnośnie:
- diagnostyki kolan
- glukozaminy
Bo już czytać tego nie mogę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2058 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 33403
mam to samo, dolanczam sie do pytania

"These are the people who always know a guy who knew a guy, who took steroids and his head exploded."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 120
najlepiej będzie jak oboje udacie się do lekarza rodzinnego. Porozmawiajcie z nim o tym, on Wam powie dokładnie co może być nie tak albo skieruje do specjalisty.

pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 131 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25924
może ktoś ma jakieś inne zdanie? czy tylko lekarz pozostaje?

"Jeżeli przynajmniej śnisz, żeby mnie pokonać, lepiej, żebyś się obudził i przeprosił" - Muhammad Ali

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 386 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6636
jedz glukozamine i nie będzie strzykania..
1

trening czyni mistrza..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 113 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5095
Mi tez strzykało w kolanie przy przysiadach. Teraz biore glukozamine i juz nie strzyka :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 537 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Mam ten sam problem.Kiedyś nawet byłem z tym u lekarza ,ale po zdjęciach okazało się ,ze jest wszystko ok. Ostatnio zażywam nawet glucosaminę (jakiś kompleks ,bo jeszcze chrząstka rekina jest itd) - niestety o ile na barki czy nadgarstki jakoś to pomogło to niestety "w kolanach" jest tak samo jak było.Na szczęście nie sprawia mi to bólu ,ale myślę ,że raczej korzystne taki strzykanie nie jest.
Ma ktoś jakieś "rady" ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Jeśli strzykanie występuje od zawsze, nie powoduje bólu i nie ma innych objawów to z punktu widzenia przeciętnego człowieka nie ma sensu się tym zajmować.
Jeśli strzykanie pojawiło się po obciążeniu (np przysiady), to może oznaczyć, że organizm nie nadąża z adaptacją pracy stawu do nowych wyzwać i strzykaniem daje o tym znać. Należy dać mu nieco odetchnąć. Po czasowym ograniczeniu treningu organizm powinien się przyuczyć i przestać strzykać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 682 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18321
Ja mam tak w prawie każdym stawie . Lekarz rodzinny powiedział że to od siłowni kazał ograniczy do 3x/tydz. no i dokupić Glukozaminę. Dokupiłem nic niedziała , niepokojące jak dla mnie jest strasznie bo jak sie przysłucham to słyszę takie "ocieranie sie kości o siebie". Cieszcie sie że macie to tylko w kolanach .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 131 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25924
Strzykanie w kolanach jest nawet bez obciążenia. Czy od zawsze to nie wiem ale już od roku napewno z tego co pamiętam. Bólu nie powoduje to będe dalej normalnie ćwiczył :). Spróbuje jeszcze z glukozaminą ale skoro to nie groźne to sie nie przejmuje. Cóż dziekuje za odp.

pozdrawiam

"Jeżeli przynajmniej śnisz, żeby mnie pokonać, lepiej, żebyś się obudził i przeprosił" - Muhammad Ali

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 386 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6636
konr4d a od kiedy bierzesz ta glukozamine ze nie pomaga???
1

trening czyni mistrza..

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

biały slin w kale

Następny temat

zabieg usunięcia ginekomastii

WHEY premium