SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Strzelające stawy ...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1995

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 852
Witam.

Od około pół roku mam problem ze strzelającymi stawami ( barki, nadgarstki, kręgosłup, palce u rąk i nóg, mostek, kolana itd. ) przed pojawieniem się tych dolegliwości miałem 3 miesięczną przerwę spowodowaną kontuzją pleców, zażywałem leki przeciwzapalne Diclo Duo oraz lek na zwiotczenie mięśni Tolperis.
Zaznaczam, że nie odczuwam bólu nawet w trakcie ćwiczeń, jednak to strzelanie, chrupanie bardzo mnie denerwuje i nie wiem jak się tego pozbyć. Zażywałem Flexita, brałem glukozaminę ( po której te objawy się nasiliły). Czytając posty na sfd zauważyłem, że dość sporo ludzi ma takie dolegliwości, więc prosiłbym o jakieś konkretne porady.Nie interesują mnie posty 16 latków z półrocznym stażem, którzy twierdzą, że wiedzą wszystko o siłowni, liczę na rady osób doświadczonych. Podobnych tematów jest wiele, ale może ktoś pokusiłby się o napisanie nie tylko tego jakie ma objawy, a również jak je zwalczył, ile to trwało, jakie zażywał środki.

Pozdrawiam

Doceń swe starania żmudne ,żyj z honorem ,tak jest trudniej.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.

Strzelanie w stawach jest skutkiem uwalnianie się gazu znajdującego się w płynie stawowym. Krew dostarcza do stawów gaz gdy jesteśmy w bez ruchu. Gdy zaczynamy się ruszać pod wpływem ciśnienia gaz uwalnia się z płynu, powodując charakterystyczne ,,tryknięcie"jeżeli nie towarzyszą temu inne objawy jak np ocieranie,ból to niema powodu do zamartwiania się.

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 677
a jesli towarzysza temu wlasnie bole to co wtedy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 403 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1097
Jeśli towarzysza temu bóle mogą to być objawy chociażby nawet zwyrodnienia stawu. Czy to się tyczy jednego stawu czy tak jak wyżej opisuje Dawido9202 dotyczy to kilku stawów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 677
mnie np strasznie strzelaja nadgarstki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 852
Ja zauważyłem, że w trakcie treningu po 3-4 seriach ćwiczenia na daną partię mięśniową, obciążony w ćwiczeniu staw przestaje strzelać. Wszystko zaczyna się od nowa, kiedy kończy się pompa. Moje nadgarstki strzelają kiedy wykonuje nimi ruchy okrężne. Nawet jak chodzę to czuję, że coś mi chyba w miednicy przeskakuje co jakiś czas. Nie wiem już sam co jest grane. Gdyby sprawiało mi to ból to wiedziałbym jednoznacznie, że to coś poważnego. Raz z tym strzelaniem jest lepiej raz gorzej.

Doceń swe starania żmudne ,żyj z honorem ,tak jest trudniej.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skóra

Następny temat

Co zastosować na rozstępy i na napięcie bardziej skóry ?

Wiecej