SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stres w walce-paraliż

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1840

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1238
Siemka
Trenuje MMA 2 lata i mam takie pytanie(zastanawiałem się gdzie je zadać ale wydaje mi się że dotyczy także samego sportu).
Za każdym razem jak biję się bez rękawic(na ulicy) mam calkowity paraliż tzn dostanę parę razy z gołej pięści i panikuję boję się uderzyć przeciwnika(na treningu nie mam takich problemów) przez co dostałem parę razy ostry wp****** xd, mimo że mogłem go uniknąć(przeciwnik bez umiejętności-najczęściej typowy steryd). Da się temu jakoś zaradzić? Nie ukrywam ze jednym z powodów dla których ćwiczę jest samoobrona i jestem sobą zawiedziony że nie potrafię opanować emocji i użyć tych technik które wykorzystuje na sali :(.
Podczas sparingów nie mam takich problemów bo wiadomo- przeciwnik nie uderza z gołej pieści i nie wlatuje we mnie całą masą(nie napala się jakby od tego zależało całe życie) a jak walczę właśnie z takim dresem to boję się go uderzyć i on we mnie wpada dostane pare sztuk krew z nosa i robię z siebie pośmiewisko(ćwiczę 2 lata radzę sobie normalnie na sparingach a dostaję w ryj od naćpanego steryda).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 483 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 33430
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
X_X
...jak walczę właśnie z takim dresem to boję się go uderzyć...
Dlaczego boisz się go uderzyć?
Aby mu krzywdy nie zrobić?
Aby nie doznać kontuzji ręki?
Aby Ci bardziej nie w...lił później?
Jakiś inny powód?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 47 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2576
Piszesz jak byś co tydzień bił się na ulicy.Zastanów się może nad swoim postępowaniem więcej warte jest nie dopuszczenie do bójki(obserwacja otoczenia przewidywanie) niż rozbicie nosa laikowi.Sam nigdy nie miałem takich sytuacji ,a bywałem tu i tam i widziałem to i owo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak wyżej.... Ja też nie nadaję się do ulicznych walk i dlatego potrafię odpuścić, przeprosić, rozładować sytuację. To żaden wstyd. Największe łobuzy z najgorszych dzielnic mają wpojoną hierarchię i potrafią ustąpić jak mają wątpliwości, albo nie mają nastroju do walki. Teraz wszystko się pomieszało i stąd takie sytuacje. Jak zostaniesz sprowokowany do prawdziwej obrony i Twoje życie będzie zagrożone to będziesz działał instynktownie i zwyciężysz. jak wplątujesz się w niepotrzebne awantury to analizujesz i przegrywasz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 57 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 295
Mi pomaga całkowite skupienie się na przeciwniku jak dostane mowie sb ze ch*J zaraz sie odwdzięcze a on moze mi ch*ja zrobic ;D, i pomaga oczywiscie czuje stres ale nie az taki, a jak ty sam szybko zaatakujesz to przeciwnik moze sie wystraszyc i uciec, oczywiscie nie trzeba sie bic na ulicy ale czasami jakos trzeba sie obronic, ja sam takie przypadki mam rzadko ;D. Pozdrawiam.

----------------------------------------

Jedyna rzecz za którą może się chować prawdziwy mężczyzna, to jego własna garda (JEDYNA)

----------------------------------------



Zmieniony przez - B_o_X_e_R w dniu 2017-02-10 21:42:32

Zmieniony przez - B_o_X_e_R w dniu 2017-02-10 21:42:49
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 22
Skupienie się na walce jest ok. Mi tez pomaga
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 188 Wiek 45 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5735
Jak nie walczysz, tzn. ze nie ma o co walczyc.

Skrupuły to normalna reakcja czlowieka.

Im czlowiek starszy, tym mniej przeciwnikow na ulicy.

Polecam dobry gaz.

Modern Arnis
KSS - Knife Shadow System
KFF - Knives For Fun

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie cwiczenia

Następny temat

Siłownia chamska raz w tygodniu

Wiecej