SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Strasznie dziwna krosta, pomocy!!!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 26804

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 33 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 198
Ostatnio (jakieś 3-4 dni temu) wyskoczyła mi jakaś krosta na policzku a dokładniej parę centymetrów obok nosa i trochę poniżej oka. Na zewnątrz oprócz sporej opuchlizny za dużo nie ma. Krosta boli, gdy ją dotknę, próbowałem ją wycisnąć ale nic to nie dało a tylko spuchło jeszcze bardziej. Naprawdę ta opuchlizna jest duża. Smarowałem całość maścią Tormentiol ale nic to nie dało. Teraz posmarowałem maścią Chlorchinaldin (czy jakoś tak) zobaczę jaki będzie efekt jutro. Powiem Wam, że miewałem takie krosty, tak jakby głęboko podskórne, że na zewnątrz był tylko czerwony ślad i z reguły nie dawało się tego g***a wycisnąć, no ale ta to jest chyba największa jaką miałem, jeżeli chodzi o opuchliznę - wyglądam jakbym dostał w twarz, tylko że nie jest ona fioletowa.
Zrobiłem sobie niedawno okład z rumianku, a teraz przykładałem lód .



Poradźcie mi coś, proszę was bo zgłupieć można od tego.
Zastanawiam się nad wizytą u dermatologa, jeżeli wkrótce nie zauważę poprawy.
No ale co tu jeszcze zastosować?

Czy ta opuchlizna mogła powiększyć się od tego, że próbowałem to coś wycisnąć?
No i co to może być w ogóle?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Różnego rodzaju wypryski na naszym ciele pojawiają się w zasadzie u każdego. Najczęściej niestety na twarzy, w najbardziej widocznym miejscu. Z reguły są to różne rodzaje trądziku, wynikające z okresu dojrzewania i zaburzeń hormonalnych. To właśnie one powodując wydzielanie się większej ilości łoju, a on z kolei jest czynnikiem powodującym rozwój bakterii. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak udanie się do lekarza specjalisty - dermatologa, aby zobaczył, czym dokładnie jest krosta na Twojej twarzy i określił sposób leczenia. Być może jednak sama ona zejdzie po kilka dniach. Niestety przez internet nikt nie jest w stanie diagnozować, co wyskoczyło Ci na policzku. Szczególnie że nawet nie widzimy zdjęcia. Może to być, np.:

- kaszak,
- tłuszczak,
- czyrak,
- zmiana uczuleniowa.

Powodów jego powstania może być wiele i strzelanie niewiele tutaj pomoże. Jedyne co Ci pozostaje to wybranie się do lekarza lub odczekanie około tygodnia. Jeżeli po tym czasie nie zacznie zanikać lub zauważysz inne niepokojące objawy, jak:

- zmiany barwy,
- sączenie się wydzieliny,
- silny ból,

to bez wątpienia należy udać się niezwłocznie do lekarza.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 110 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3617
Dobra jedzcie po mnie za to ze sie bawie w archeologa... ale ****a mam ten sam problem ;/ Nie wiem moze jaklies masci stosowac czy co ? jakies porady ? tez probowalem wygniesc i sie powiekszylo... zadna ropa nie chce wyjsc ;/

Zmieniony przez - Pisi92 w dniu 2009-02-05 14:45:39
2

Człowiek broni błędów, które kocha...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 4311 Wiek 32 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16683
przykadaj sobie lod do opuchlizny, mozesz rumianek.
mozesz tez sprobowac masci ichtiolowej a najlepiej jak pojdziesz do dermatologa...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 620 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17135
Ja miłeem może podobny problem chodź to nie wygladało na pryszcza troche taka bulwa gruba i twarda nie da sie tego wycisnac ale ja snarowałem sudocrem i mi zeszło po 2 dniach
2

Trening czyni Mistrza!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 718 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34043
też kiedyś miałem podobne jak jeszcze nie jadłem zdrowo zawsze na żuchwie jedyne co możesz zrobić to nie wyciskać nie miętosić po prostu zostawić aż zniknie i modlić sie żeby nie wróciło aaa... i jeść zdrowo !!
4

"Bo wykonać mi trzeba dzieło wielkie, pilne,
Bo z tych kruszców dla siebie serce wykuć muszę,
Serce hartowne, mężne, serce dumne, silne."
Leopold Staff - Kowal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 110 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3617
ok dzieki za odpowiedzi ;) sogi polecialy, kupie sobie ten sudacrem ;)
2

Człowiek broni błędów, które kocha...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 620 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17135
Mam nadzieje że pomoże ;) daj znać jak już zniknie krosta;]
1

Trening czyni Mistrza!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 110 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3617
Nie pomoglo ;/
1

Człowiek broni błędów, które kocha...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Choroba czy lenistwo??

Następny temat

badanie moczu

Wiecej