SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Straszneeeeee podrażnienia po goleniu na szyi .....

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 110786

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 743 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18526
hej
Moze mi tutaj ktos doradzi..,po goleniu mam całą czerwoną skóre na szyi ,po godzince wyskakuje mi czerwone krostki,wyprobowałem juz rózne maszynki zwykłe /quatro 4,mach 3,exel/ a niedawno wyczytalem ze maszynki elektryczne mniej podrazniaja i kupiłem elektryczna Philipsa i ciągłe to samo :( ,uzywałem tez po goleniu róznych kremów i żelów,głownie z nivea do cery wrazliwej ,moze znacie jakies kremy albo cos innego co by mi pomogło ?

W tej chwili po goleniu wygladam jakbym do tego uzywał papieru sciernego i wstyd mi wyjsc gdzies do ludzi :(
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Podrażnienia skóry po goleniu występuje u wielu osób, zwłaszcza u tych co mają wrażliwą skórę. Jak sobie z tym poradzić?

Przede wszystkim zapobiegać…
- Kupując golarkę sięgaj po te z górnych półek, które mają ostrza lepszej jakości.
- staraj się często zmieniać ostrza. Im dłużej korzystasz z jednych tym więcej bakterii w nich zostaje co również wpływa na podrażnienie skóry
- jeśli musisz przeciągnąć golarkę kilka razy przez to samo miejsce, żeby usunąć zarost to znak, że czas zmienić na nową
- każdorazowo przed goleniem zdezynfekuj golarkę za pomocą wody utlenionej, octinoseptu lub wody toaletowej mającej w składzie alkohol
- nie spiesz się. W pośpiechu łatwiej o zacięcie
- po ogoleniu skóry zdezynfekuj ją wodą utlenioną lub octinoseptem. Można również wodą kolońską jednak alkohol w niej zawarty może podrażnić twoją skórę i sprawić, że pojawią się zaczerwienienia
- nawilżaj – nawilżona i odżywiona skóra szybciej będzie się regenerowała. Skonsultuj w sklepie, aptece czy u dermatologa jaki krem będzie odpowiedni do twojego typu skóry
- jeżeli masz tendencje do wrastania włosków, powstawania różnych krostek i wyprysków możesz przed goleniem zrobić delikatny peeling skóry. Usuniesz martwy naskórek, wygładzisz skórę i dzięki temu zminimalizujesz powstanie nowych ran.

Jeśli skóra już jest podrażniona…
- dbaj o higienę – wybieraj kosmetyki nie zawierające parabenów. Im bardziej naturalne tym lepiej dla Twojej skóry, która potrzebuje delikatności by móc się zregenerować
- staraj się nie golić dopóki większe rany się nie zagoją
- poranione miejsca możesz kilka razy dziennie smarować kremem lub maścią np. alantanem albo inną z antybiotykiem, która przyspieszy proces regeneracji
- staraj się skóry nie dotykać, nie rozdrapywać zmian a jeśli już się zdarzy to każdorazowo zdezynfekuj
- jeżeli dbasz o skórę, o czystość, nawilżenie, o sterylność golarek a problem podrażnienia skóry występuje nadal, spróbuj zmienić piankę do golenia. Istnieje prawdopodobieństwo, że jesteś uczulony na któryś ze składników


Do poczytania:
https://www.sfd.pl/Czarne_kropki_na_nosie_POMOCY!!!!-t94278.html
https://www.sfd.pl/Czerwone_krostki_na_ramionach_:_-t157104.html
https://www.sfd.pl/PRYSZCZE_NA_NOGACH!!!_CO_MAM_ZROBIĆ_____________-t272033.html





Zmieniony przez - lubiekaszke w dniu 2016-11-08 02:35:04
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4425 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
może warto się golić wieczorem dnia poprzedniego, niż rano?
przejdz się do dermatologa.

nie mam doświadczen z maszynkami elektrycznymi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 743 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18526
nie ma znaczenia kiedy sie ogole ,poniewaz podraznienie utrzymuje się do nastepnego golenia a musze golić się codziennie

Mysle wlasnie o wizycie do dermatologa ,ale znajac zycie jak sie ogole przez wizyta u lekarza ,pewnie nie wyskoczą mi zadne kroski ani podraznienia bede miał skóre na szyi jak pupcia niemowlaka :).
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5
Nie ma sie nad czym zastanawiac tylko wybrac sie do dermatologa. A jeli obawiasz sie,ze zdarzy sie tak, ze w dniu wyjscia do lekarza bedziesz mial skore jak pupcia niemowlaka-->ogol sie wczesniej i zrob zdjecia tych podraznien, ktore pozniej pokazesz lekarzowi. Mialem te same podraznienia ( i niestety mam je nadal). Jedanak po wizycie u dermatologa dowiedzialem sie, ze skora niedostatecznie nawilzona wlasnie tak reaguje. Dostalem jakies masci, ktorych poki uzywalem- bylo wszystko ok. Gdy tylko je odstawilem- problem powrocil. Jednak przerwa w goleniu pomoze Ci utrzymac kondycje skory. Mozesz rowniez po kazdej kapieli i kazdorazowym myciu twarzy(ktore nalezy zintensyfikowac) na wilgotna jeszcze skore nanies niewielka ilosc oliwki(lub oliwki w zelu). Nie tylko na twarz i szyje, ale mozesz na cale cialo. W ten sposob skora zatrzyma duzo wiecej wilgoci. Pomoze rowniez tonik (bezalkoholowy)antybakteryjny, witaminy i suplementy dla skory (np.:capivit a+e lub hudrocontrol, skrzypovita lub inne podobne).
Zlota zasada-->gol sie zawsze z samego rana:PRZED ZJEDZENIEM CZEGOKOLWIEK I PRZED WYPICIEM KAWY!!!Dlaczego?Wypicie czy zjedzenie czegokolwiek uruchamia nasz organizm i krew zaczyna szybciej krazyc. Golac sie z samego rana unikniesz zaciec i krwotokow. Ponadto dobrze jest zdezynfekowac spirytusem maszynke do golenia lub przerzucic sie na jednorazowki(ktorych bedziesz uzywal TYLKO RAZ). I naprawde polecam- POJDZ DO DERMATOLOGA: kazdy ma inna skore.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 829 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12115
A moja rada jest prosta.Gol sie z wlosem nie pod wlos i podraznienia powinny przejsc.
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 267 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2404
eee... poltora roku juz minelo, moze Mu przeszlo :)
2

...zycie jest za krotkie zeby je przespac ;p

serial do wszytkich gier i softow: 5P13R-D4L4J-1KUP5-30RY6-1N4L4

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 829 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12115
Ups...sorry za odswiezanie tematu Spojrzalem na wypowiedz poprzednika i myslalem ze temat aktualny.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13
Mam taki sam problem!!:( Bylem u dermatologa, zapisal Mi jakas masc ale nic nie pomaga... juz nie wiem co mam robic:(
Maszynka elektryczna odpada, kupilem nawet maszynke Gillette Fusion, zel, a takze pianke NIVEA i nic, wody po goleniu i inne rzeczy wyzej wypisane. Nie zna nik innych sposobow?:(:(
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 21 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 345
Ja smaruję kolagenem Silver ze sklepu www.naturalny-kolagen.pl i od razu mi przeszły wszystkie podrażnienia po goleniu, a też golę się codziennie...
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 74
Siemanko sorki za odswiezanie tematu ale moze ktos jeszcze kiedys skorzysta:), mialem taki sam problem zawsze wyskaiwaly mi krostki, zapalenie mieszkow wlosowych i w ogole trauma:)... probowalem wszystkich znanych kremow balsamow do cery wrazliwej, roznych maszynek czesto bardzo drogich, mialem golarke philipsa- po niej podraznienia byly mniejsze, ale ostatnio sprawilem sobie panasonica ES8243 i to co kiedys bylo koszmarem stalo sie przyjemnoscia:), nie ma sladu krostek a skora jest taka ze moge odrazu leciec na miasto:), wczesniej golilem sie wieczorem i na noc smarowalem sudocremem:), uwazam ze ten zakup zmienil bardzo wiele, bo te krostki byly bardzo uciazliwe. mam nadzieje ze pomoglem komus , pozdrawiam
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
wystarczyło to w jednym temacie to napisać :)
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ach to ćiśnienie :-(

Następny temat

wiotczenie tkanki łącznej! 4głowy? kazali przyjść tu :)

WHEY premium