SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Strach przed nogami

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1903

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 36
Cześć wszystkim trenuje 7 muesiecy muay thai i mam taki problem ze przy sparingach full muay thai gdxie sie uzywa wszystkiego to sie boje nog i za bardzo sie na nich skupiam przez c9 czasem panikuje i.tez boje sie kopnąć (zastanawiam sie czy mi sie uda kopnąć a w tym czasie dostaje w ryj) i sie zbliżyć bo sie boje ze mnie kopnie przez co czesto dostaje w morde przez skupienie calmowite na nogach.moze ktos z was tak mial ? Dalibyście rady jak zwalczyć ten strach ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Lżejsze sparingi. Powiedz sparingpartnerom żeby zamiast sparingu na 100% siły robili tak z 50%. Ty oczywiście też się musisz dostosować. I tak powoli, powoli dochodź do pełnej siły. A ponadto nie ma lepszej rady jak więcej sparingów. Spróbuj w walce "na pałę" robić kombinacje z treningów. Tzn. stoicie naprzeciwko siebie w ringu i ty wchodzisz z jakąś serią, powiedzmy, lewy, prawy prosty, lewy sierp, prawy lowkick. Albo coś co tam robicie. W końcu zauważysz kiedy jakieś kopnięcie czy uderzenie wchodzi. Ale przede wszystkim lżejsze sparingi. Wtedy nie będziesz bał się, że stanie ci się krzywda.


Zmieniony przez - SzK w dniu 2018-02-26 19:46:46
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zawimuka
...Dalibyście rady jak zwalczyć ten strach ?
Ewentualnie przerzuć się na boks.


Zmieniony przez - MMA w dniu 2018-02-27 10:23:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Skoro skupiasz się na nogach to znaczy, że nie masz wyrobionej pamięci mięśniowej. Trochę za mało treningów, żeby działać odruchowo. Słyszałem różne wersje, ale przyjmuje się, że żeby automatycznie wykonywać jakąś technikę trzeba powtórzyć ją kilka tysięcy razy i najlepiej poprawnie. To wiele godzin przy worku treningowym.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ROzmiarówka spodenek MANTO i DRAGON

Następny temat

Poszukiwanie Przykładów Rozwinięcia Masy Mięśniowej Tylko Na Sportach Walki

WHEY premium