SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Strach podczas sparingów

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4486

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 207
Witam, mam pewien problem od kilku miesięcy trenuje boks, jakiś czas już sparuje mam problem ze strachem, podczas pojedyńczych ciosów jeszcze jakoś sobie radzę, ale gdy idzie długa seria to zaczynam się zasłaniać, cofać i się po prostu "gubie". Czy są jakieś ćwiczenia na to żeby mniej się bać ciosów, na początku było gorzej ale już spory czas sparuje i dalej nie mogę się całkowicie przełamać ?
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Poproś kumpli żeby uderzali lżej, ewentualnie też nieco wolniej. To żaden wstyd, a dzięki temu nie będzie bał się uderzeń, skupisz na walce i będzie lepiej. Na tym polega sparing, a nie na naparzaniu po ryjach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Celerrimae
Witam, mam pewien problem od kilku miesięcy trenuje boks, jakiś czas już sparuje mam problem ze strachem, podczas pojedyńczych ciosów jeszcze jakoś sobie radzę, ale gdy idzie długa seria to zaczynam się zasłaniać, cofać i się po prostu "gubie".


- wyczucie dystansu i praca na nogach. Jesli sie musiscz cofac zrob to ale nie po lini prostej tylko po skosie. Tworzysz wtedy dobry kat do kontry. Gdy popadniesz w klopoty i zaslaniasz sie to staraj sie po 2-3 ciosie przerwac jego szarze. W boksie czesto stosuje lekkie kucniecie, lub zejscie w bok (slip). Wychodzac czesto z zalozenia jak uderzyl lewa to teraz idzie prawa. Po uniku od razu kontra glownie hak, jak sie dystans po tym zgadza podbrodkowy i znow hak. Jak sie nie zgadza to szukam swojego dystansu i szybko atak. W tajskim no coz musisz to przyjac, nie stracic balansu i wymienic kombinacje z przeciwnikiem. Jak jestes w stanie to przerwij kontra, ja lubie lokcie, front kick i cross z kontra. Jak przeciwnik jest miekki to mozesz probowac jabem. W MMA, za kazdym razme prawie inaczej :) (pisze to jako ciekawostka, rozne sporty rozne rozwiazania, ten sam problem). Mozesz przeciwnika podczas szarzy poprostu twardo stanac za podwojna i nie cofnac sie za zadne skarby :) przyjmiesz ciosy, ale masz lepsza pozycje wyjsciowa. Zmieniaj te taktyki w walce, raz sie cofaj po skosie i kontra, raz stawaj lub jak pasuje wyjdz mu naprzeciw do klinczu. Rozje**bie mu to banie :)

Celerrimae
Czy są jakieś ćwiczenia na to żeby mniej się bać ciosów, na początku było gorzej ale już spory czas sparuje i dalej nie mogę się całkowicie przełamać ?


Tak. Glownie ten strach to jest, strach przed otrzymaniem ciosu. Dlatego musisz sie nauczyc przyjmowac ciosy. Stan za podwojna i pozwol koledzy wyprowadzac kontrolowane kombinacje na twoja garde. Z czasem niech zwieksza sie ciosow. Jak juz do tego przywykniesz, stan znow za garda i niech probuje cie trafic. Sila miedzy 50 a 70%. Niektorzy potrafia sie przelamac po tygodniu inni potrzebuja miesiecy. Musisz sie liczyc z tym, ze w walce zawsze co wygarniesz to nie film akcji.

pozdro

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
W Polsce hak to sierpowy, bo hakiem potocznie zwany jest podbródkowy.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Jak koledzy wyżej. Z czasem przyzwyczaisz się do otrzymywania ciosów i powinno być ok. Sparuj na 60%, nie na śmierć i życie wtedy będziesz widział ciosy i wiedział jak się pod nie ustawić.

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
SzK
W Polsce hak to sierpowy, bo hakiem potocznie zwany jest podbródkowy.


Wybaczcie ciagle robie ten blad wynikajacy z szwabskiego nazewnictwa. Thx.

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Po angielsku jest tak samo jak mówisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 194 Napisanych postów 1533 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16833
Trenujać boks musisz być przygotowany na ciosy to sport nie dla mieczakow
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kopanie a problem z biodrami

Wiecej