SFD.pl NUTRIFARM&OLIMP

Dodaj odpowiedź

Stosunek testosteron a estradiol. Do S.Ambroziaka.

Wysłana -
Nie mogę tego znaleźć. Było to badaj w jakimś podręczniku endokrynologicznym, przy problemach z wrodzonym niedoborem aromatazy. Literatura anglojęzyczna podaje faktycznie wartości - od 30:1 do 50:1. Możliwe, że autorom chodziło o graniczną wartość - 80:1 - przy której pojawiają się problemy z niedoborem estradiolu u mężczyzn.
Wysłana -
Panie Sławku mam do Pana techniczne pytania odnośnie przechowywania leków . A szczególnie chodzi mi o hormony tarczycy.
Wiadome ze tabletki z t4/t3 nie lubią wilgoci ,światła i temperatury powyżej 25-30 stopni Celsjusza.
Teraz na dworze ciepło wiec trzymam je w opakowaniu w lodówce.
I teraz pytanie. Jak wyjme w gorący dzień coś z lodowki i jest to zimne a na zewnątrz lodowki powierzenie jest ciepłe to para wodna zawarta w tym cieplym powietrzu w kontakcie z tym zimnym wyjętym przedmiotem skrapla się na przedmiocie (kondensacja ).
Przyklad: wyjme browar w gorący dzień z lodowki to po chwili będzie pokryty kropelkami wody.
I teraz czy jeżeli wyjme z lodowki blister z lekami który jest zimny. Wyjme z blistra jedna tabletkę . To czy ta tabletka podobnie jak browar będzie miała tendencje do skraplania pary wodnej z ciepłego powietrza na sobie i w ten sposób pochłonie jakiś poziom wilgoci który może jej zaszkodzić?
Na amerykańskich forach pisze żeby nie trzymać T3 w lodówce (tam jest nie w blistrach tylko w buteleczce ) właśnie z uwagi na ta kondensacje. Mówią ze jak wyjmiesz zimny pojemniczek z lodowki I odkręcisz go to ciepłe powietrze gwałtownie napłynie do buteczki niosąc ze sobą wilgoć. Dlatego zalecają ze w wypadku gdy trzymasz w lodówce mieć pojemnik 100% nieprzepuszczalny dla wody i powietrza i poczekać aż się I ogrzeje w temperaturze pokojowej zanim go się odkreci i wyjme tabletkę. Wtedy nie będzie kondensacji.
W moim wypadku nie boje się o tabletki w blistrze bo on ma zabezpieczać przed wilgocią. Chodzi mi o ta jedna tabletkę wyjetą. Czy jeżeli nie zjem jej od razu i zostawię do wieczora w pudełeczku w torbie w pokojowej temeraturze to czy ta ewentualnie pochłonięta wilgoć będzie miala wpływ na możliwa dezaktywacje leku i obniżenie jego stężenia?
Dziękuję za odpowiedź.
Wysłana -
Nie sądzę... Zawilgotnienie produktu prowadzi do namnażania się drobnoustrojów, które mogą pogarszać jego jakość. W przypadku leków w buteleczkach to może mieć znaczenie. W przypadku jednej tabletki, w przeciągu kilku godzin, drobnoustroje nie zdążą namnożyć i zdegradować substancji czynnej.
Wysłana -
Dziękuję ślicznie z odpowiedz
Wysłana -
pomyłka


Zmieniony przez - Wasyl__ w dniu 2017-12-01 17:41:47
Strona 2 z 2
Dodaj odpowiedź