SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stojąc czy siedząc ?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3168

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 529
Witam...
Chcialbym sie spytac jak lepiej cwiczyc zeby nie obciazac kregoslupa. Tzn czy lepiej jest siedzac czy stojac. Niektorzy mowia ze lepiej stoja poniewaz wiecej ciezaru rozklada sie na nogi a niektorzy ze lepiej siedzac bo nie ma takiego nasilenia na kregoslup. Sam juz nie wiem jak cwiczyc a jestem jeszcze poczatkujacy.

Mam jeszcze jedno pytanie czy moglisbyscie mi napisac cwiczenia na plecy ktore w najmiejszym stopniu obciazaja kregoslup. Poniewaz chcialbym jeszcze urosnac mam 15 lat 170 cm.
Tyle tych cwiczen jest w atlasie ze sam nie wiem co najlepiej robic, myslalem nad:
Unoszeniem sztangi sprzed glowy lub zza karku
wyciskanie sztangielek
unoszenie sztangielek bokiem w gore
Tylko wlasnie nie wiem ktore by byly najlepsze jak dla mnie. Wiec bardzo bym prosil o pomoc.
pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 529
Moze jakas pomoc ?^^
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 169 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12505
hmmmm nie wiem ktore beda na ciebiew dzialaly bo kazdy jak by ma swoje cwiczzonka ja robie wyciskania z przodu i zza karku kiedys robilem wyciskanie z przodu stojac a zza karku siedzac teraz robie siedzac bo nie zmieszcze sie ze sztanga (nisko sufit jest) robie od czasu do czasu unoszenie sztangielek bokiem w gore do porzodu tzn zalezy od treningu bo znieniam cwiczenia i do tego dochodzi oczywiscie atlas nie wiem czy ci pomoglem ale .... pozdro
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 281 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5957
to nie sa cwiczenia na plecy tylko na barki, jesli ci chodzi o wzmocnienie plecow to najlepsze jest podciaganie na drazku, poza tym rozbudowuje ono obrecz barkowa

moim zdaniem powinienes poczekac jeszcze z rok zanim zaczniesz cwiczyc ostro na silowni i cwicz ogolnorozwojowo

Nie chce takze cowiczyc na jakoas rzezba konkretnie, tylko duza dosc masa duzy biceps i kalata niczego sobie.
Ale wszytsko w masie miesniowej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3913 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25673
Siedząc bardziej obciążasz kręgosłup, ale stojąc jest ciężej zachować technike. Więc wybor należy do Ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 70855
Rób siedząc z oparciem o ławke (tzn ławeke do pionu lub prawie pionu ustaw) to miniej bedzie obciazac kregosłup.
Na plecy to najlepiej drążek będzie wręcz rozluźniał kręgosłup, oprocz tego wyciągi górne, jesli chodzi o cwiczenia z wolnymi ciezarami to zeby mniej obciazac kregoslup robi sie np zamiast wiosłowania sztangą, wiosłowanie sztangielką... a zamiast martwego ciągu wznosy tułowia na ławce rzymskiej
pozatym jak zaczynasz w takim wieku to moze zacznij od treningu z wlasnym ciałem narazie, pompki, przysiady, podciaganie na drazku itp

Kudowa Zdrój noclegi hotele http://www.kudowazdroj.net 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 529
Duzo osob zaczyna w moim wieku. Nie chcialbym ostro cwiczyc tylko wyrzezbic miesnie. Duzo juz robilem pompek i te sprawy, zrobilem se wlasna laweczke i mam hantelki. Cwicze juz prawe 2 tyg. i ciagnie mnie to tego, moje cwiczenia nie sa bardzo intensywne. Bo boje sie ze sobie cos zrobie.

Dzieki wam wszystkim za rady, jakbym mial wykupiony jakis abonament to bym przyznal soga.
Pozdr
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do oceny.

Następny temat

Jak sie pozbyc śliwy!!!!

WHEY premium