SFD.pl Kuchnia SFD

Dodaj odpowiedź

Stevia z Carrefour

Wysłana -
Hey!
Dziś w Carrefourze spotkałem dwa curiosum, których nie mogę znaleźć w internecie, a to już o czymś świadczy. :P Chodzi mi o stevię w proszku jedną z inuliną, a drugą z erytrolem. O ile o erytrolu wiem co nieco, to o inulinie musiałem poczytać. Chciałem spytać, czy ktoś wie coś na temat obu produktów? Jak z zastosowaniem np w pieczeniu? Cena to chyba niemal 14 zł za 140-150 g proszku, więc nie są tanie. :)
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Przykro mi ale osobiście używam ksylitolu , smak stevii mi nie pasuje.
Wysłana -
za ok 30 zł to kupisz już kilogram czystego ksylitolu czy erytrolu, wiadomo w/w słodzika pójdzie Ci mniej bo wzbogacony jest o stewie i smak słodkości będzie większy przy takiej samej ilosci gramowej.
Spokojnie można je piec
Wysłana -
Odkopię. Stevia z Carrefour:
► Zielony listek Stevia Słodzik naturalnego pochodzenia w pudrze
Skład: maltodekstryna, substancja słodząca: glikozydy stewiolowe (2,3%)
► Zielony listek Stevia Słodzik naturalnego pochodzenia 13,8 g (250 tabletek)
Skład: substancja słodząca: glikozydy stewiolowe, substancja wypełniająca: mannitol, regulatory kwasowości: węglany sodu, cytryniany sodu, nośnik: L-leucyna
► Zielony listek Stevia Słodzik pochodzenia naturalnego w płynie 75 ml
Skład: woda, substancja wiążąca: glicerol, substancja słodząca: glikozydy stewiolowe (7,4%), regulator kwasowości: kwas cytrynowy, substancja konserwująca: sorbinian potasu

Mało tej stevii w... stevii. Większość słodzików stewiowych w marketach to tak naprawdę maltodekstryna/ksylitol/erytrol z dodatkiem kilku procent stevii (w granicach 3-5%). I piszą na tym stevia - to chyba powinno być karalne.
Wysłana -
przestan odswiezac tematy sprzed lat bo robisz tylko balagan w dziale
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź