SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sterydy w dawnych czasach

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14860

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 3951 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62148
art. z Muscle by Greg Zulak.
-dość stary ale fajnie się go kiedyś czytało.
-a więc miłej lektury

Kulturyści z dawnych czasów brali takie ilości ,które obecnie uznawałoby się za śmiesznie małe. Naprawde śmiesznie!. Historyjkę o tym ,jak konserwatywni byli kulturyści tamtych czasów opowiadałem już przedtem. We wczesnych latach 60,na piętrze Vince Gym w północnym Hollywodzie miało miejsce spotkanie. Obecni byli: Larry Scott, Don Howorth, Bill McArdle, Gene Mozee i inny czołowy kulturysta, który od czasu do czasu tam trenował. Spotkanie miało na celu podjęcie decyzji, czy zwiększenie ilości Dianabolu z 5mg do 10mg będzie bezpieczne. Sterydy w tamtych czasach były czymś tak nowym ,że nikt niewiedział jakie są własciwe dawki dla kulturystów ,gdyż zostały one opracowane do leczenia chorób, a nie dla zdrowych kulturystów. Po duskusji podjęto wkońcu postanowienie ,że niektórzy z obecnych podejmą ryzyko brania 10mg, i to była dawka, którą brał Larry Scott wtedy, gdy wygrał Mr.Olympia w 1965roku. I mam tu na myśli całkowitą liczbę wszystkich anabolików jakie brał-10mg Dianabolu dziennie. Nikt niemiał wtedy zielonego pojęcia o łączeniu w zestawy. Wiem że Larry niebędzie miał mi za złe opowiedzenie tej anegdoty, gdyż sam o niej pisze w swoich książkach i opowiada na seminariach.
Już w roku 1958 Bill Pearl eksperymentował z braniem 30mg Nilevaru dziennie. Chociaż przybrał 15kilogramów w trzy miesiące ,nieczuł się zdrowo(bardzo toksyczny steryd), więc przestał. Naprawde niewiem kto był pierwszym kulturystą który zaczął łączyć środki doustne z zastrzykami. Zgaduje że któregoś dnia jakaś awanturnicza dusza spróbowała użyć NandroloneDecanoate z D-bolem i.... Opowiedział o tym swoim znajomym i wieść rozeszła się lotem błyskawicy. I wtedy ktoś pomyślał- skoro branie dwóch sterydów razem jest lepsze niż jednego ,co może się zdarzyć, gdy połączy się trzy albo cztery. Tak doszliśmy do lat 70.
Kulturyści lat 70.-i sportowcy wszelkiej innej maści -zdecydownie używali więcej sterydów niż ich poprzednicy z lat 60. A w latach 80 brali więcej niż w 70 itd.
Przychodzi mi na myśl pewna humorystyczna scenka, kiedyś jakiś idiota, w latach 60 użył dawkę Dianabolu tak dużą , że nawet według dzisiejszych standardów wydaje się to niemożliwe. Historyjka ta opisana jest w książce doktora Roberta Kerra- The Practical Use of Anabolic Steroids Witch Athlets. Ten trenujący dla rozrywki kulturysta zjawił się w gabinecie doktora Kerra ,gdyż po kilku tygodniach używania Dianabolu wystąpiły u niego nadzwyczajne objawy uboczne. Doświadczył silnej wysypki, ginekomastii, utraty włosów, w moczu pojawiła się krew. Kerr oczywiści zapytał się go ile Dianaboli bierze. 15dziennie. Kerr niemógł zrozumieć i powiedziałze ,że od brania tylko 15tabletek dziennie przez te kilka tygodni niepowinno dojść do tak silnych objawów ubocznych. Kulturysta potrząsną głową i powiedział „Nie 15tabletek dziennie, ale 15 buteleczek dziennie". Dr Kerr był w szoku, ten głupek brał 7500mg D-bolu dziennie. Ten kulturysta w klubie w którym trenował w LA, rozmawiał ze starszym kolegą i zapytał jak to robi ,ze jest tak duży. Tamten mu odpowiedział ze bierze Dianabol. Ile? 15-dziennie" Padła odpowiedź . Nasz skonsternowany znajomy pomyślał ,że chodzi o 15buteleczek....Chociaż ta opowistka wydaje się niemożliwą , pamiętajmy że w tamtych czasach możnabyło pojechać do Tujuana w Mexyku i kupić Buteleczke 100tab D-bolu za 1dolara. Nawet biorąc 15 buteleczek,ten wariat wydawał tylko 15dolarów dziennie.Podejżewam ,że miał więcej pieniędzy niż rozumu w głowie i więcej krwi w moczu niż inni...
Na ironię , kulturyści dawniej mieli dostęp i mogli kupować orginalne sterydy jak D-dol, Anavar, Winstrol i Nandrolone Decanoate za śmiesznie niską cenę, ale obawa przed negatywnymi skutkami ubocznymi powstrzymywała ich przed używaniem większej ilości . Pamiętam jak Arnold powiedział ,że duży kulturysta powinien brać 25mg Dianabolu dziennie a mały 15mg. Nawet te ilości w tamtych czasach uznawane były za spore.

wczorajdziś*(LOUD)*jutropojutrze

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 1545 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8575
15 buteleczek

co nas nie zabije to nas wzmocni...
zmieniłem światopogląd od kiedy dowiedziałem sie że kwaśniewski to żyd!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2725 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9211


fajne , sog 4 u

spec w dziale doping nowy w dopingu? -> http://www.sfd.pl/temat204851/
------
Kobiety przychodzą i odchodzą - mięśnie zostają

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 838 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 37787
bardzo ciekawe, dzieki

Dwie najlepsze chwile w życiu ?- początek orgazmu i koniec srania

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3307 Wiek 36 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37391
zulak zawsze doda jakąś scieme o przedawkowaniu. raz napisal ze jakis jego "znajomy" brał 10cm testy rano i 10cm wieczorem. i na koniec dodał- zgadnicje co sie z nim stało!- ten facet poprostu cały zżółk!

OFF... :(
**EKSPERT** W DZIALE DOPING

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 2282 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11471
Ja od pewnego czsu jestem wielkim (''fanem'') zwolennikiem minimalnych dawek, więc sog.Jak widac borąć nawet 5mg dziennie można mieć świetne rezultaty

wytrwałosc drogą do sukcesu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3307 Wiek 36 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37391
albo w kulturystyce i fitnes raz ktos pisał o anonimowym gumbasie ktory byl najwiekszy na swojej dzielnicy a pozniej wylądował w szpitalu bo zle zrozumial rozpiske od dilera.w ktorej napisane bylo ze ma brac w szczycie "9 dziennie" i i zrozumial to jako 9 listkow ruskiej dziennie. hehe 90 tab

OFF... :(
**EKSPERT** W DZIALE DOPING

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 2282 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11471
a wie ktoś może jak wyglądały kiedys cykle tych kulturystów, mam na mysli te małe dawki, lub ma jakis artykuł na ten temat?byłbym wdzięczny bo takich informacji jest naprawdo mało i trzeba całośc z takich skrawków układać.

wytrwałosc drogą do sukcesu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 3951 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62148
szczypior kogo cykle? oni tzn w 50/60tych brali raczej schematowo lub intuicyjnie a nie np 1-5 5mg metaxu. co innego 70lata +..np sergio,metzer itp. tych cykle kiedyś zamieściłem ale specjalności żadnych tam niema, ot porostu 200 dd/20mg mety kilka tyg. czyli tyle walili co my tutaj teraz...ooooooo a nawet w sumie dużo mniej

"zulak zawsze doda jakąś scieme o przedawkowaniu. raz napisal ze jakis jego "znajomy" brał 10cm testy rano i 10cm wieczorem. i na koniec dodał- zgadnicje co sie z nim stało!- ten facet poprostu cały zżółk!"- UwE pamiętam to...nawet dokłądniej moge tego arta poszukać....w sumie nic dziwnego w tym niewidze ,pozatym że branie 2gr (przyjmując 100mg/ml) testa dziennie mogło jak najbardziej takie kuku kolowi zrobić.

wczorajdziś*(LOUD)*jutropojutrze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 2282 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11471
chodzi mi właśnie o 50/60 lata.Thathman co rozumiesz przez schematycznie bo nie jestem pewien a w sumie jest to dla mnie niezwykle interesujący mnie temat.masz może jeszcze jakieś ciekawostki z tamtych czasów.Ciekawi mnie to nie tylko ze względu na to że dawki byłe wręcz śmieszne a efekty zaskakująco dobre, pmiętac trzeba że teraz opróćz galaktyki hormonów jest wiele innych środków po które sięgają koksy żeby wygrywać zawody, plus za***ista dieta, regeneracja i tak dalej.A kiedys praktycznie brak nawet odżywek, niemal żadnych suplementów, jedzenie może i nie idealne ale za to bardziej podobne do naszego i do tego symbolicznie saa, czyli całość ogólnie przyjaźniejsza i łatwiejsza do skopiowania.Myslę że znam na tyle swój organizm że wiem że z takiego liścia jakim byłem to bym sie osral a nie urusł bez saa, więc są nijako niezbędne dla mnie żeby robic jakis postęp jednak skoro siłka jest coraz mniej istotnym dodatkiem do mojego życia to po co wydawac na to w***** siana, pilnowac diety i katowac zdrowie skoro można tewż coś może nie tyle, osiągnąć

wytrwałosc drogą do sukcesu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 3951 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62148
a więc jeśli biega o 50/60 lata to jak wyżej jest napisane EKSPERYMENTY! pozatym podstawą napewno wtedy była genetyka i tylko ci z lepszą mieli jakieś większe osiągi imo.
a obecnie jesteśmy 40/50 lat do przodu, i o tyle lat nasza wiedza się powiększyła a więc radziłbym jeśli chcesz brać minimalne dawki, to połącz ilości soku z tamtych laz z dzisiejszą wiedzą. co napewno wyjdzie na +.
co do konkretów nt. ich schematów/rozpisek brania to niestety nic więcej niewiem.

wczorajdziś*(LOUD)*jutropojutrze

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cykla na rzeźbe

Następny temat

cykl omo

WHEY premium