SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Staw łokciowy

Wysłana -
Witam. Poniżej zamieszczam wynik swojego MRI łokcia prawego:

Kości tworzące staw łokciowy w ustawieniu anatomicznym, bez przemieszczeń. Struktura kości prawidłowa, bez zaburzeń sygnału. Fizjologiczna ilość płynu w stawie łokciowym. RCL, LUCL, UCL, więzadło pierścieniowate o zachowanej ciągłości, bez zmian. Ścięgno mięśnia trójgłowego oraz dwugłowego ramienia o zachowanej ciągłości. Przyczep mięśnia trójgłowego ramienia do wyrostka łokciowego kości łokciowej obrzęknięty, o niejednorodnej budowie-zmiany zapalne. Wspólny przyczep prostowników przedramienia i zginaczy przedramienia bez zmian. Mięśnie w zakresie objętym badaniem o prawidłowym sygnale. Pęczki naczzyniowo-nerwowe bez zmian.

I teraz pytanie. Czy to któreś z tych poważnych kontuzji łokcia (łokieć tenisisty lub golfisty)? I czy mam szanse wrócić w najbliższym czasie na siłownie?

Pozdrawiam
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Nie jest to ani łokieć 'golfisty' ani 'tenisisty' zmiany w obrazie są na przyczepie mięśnia trójgłowego czyli tricepsu. Jakie czujesz objawy ?
Wysłana -
objawy to właściwie tylko tkliwość w obrębie tego miejsca i to taka tkliwość, że muszę użyć siły przy dotykaniu. Ból występuje raz na jakieś 2 dni, jest krótkotrwały i znośny. Nie mam problemów z prostowanie ręki, wszystkie ruchy całego łokcia mam bezbolesne, natomiast z dźwiganiem jest gorzej, wtedy ten ból jest większy. Dodam, że kontuzja trwa już 3 miesiąc.


Zmieniony przez - WiaDi w dniu 2017-06-04 11:37:11
Wysłana -
Przy jakich ćwiczeniach głownie jest to odczuwalne, doszło do tego na skutek urazu ?
Wysłana -
Doszło do tego na skutek urazu na siłowni. Uraz przeciążeniowy. Czy to co mam zalicza się do entezopatii? Jeżeli chodzi o ból to troche go czuje przy wykonywaniu takiego ćwiczenia na przedramie w którym rękę mam ułożoną na kolanie stroną grzbietową i wykonuje ruch nadgarstkiem w górę i w dół z hantelkiem. Czy leczenie tego co mam będzie długie i czy mogę normalnie pójść na siłownię z tym, tylko może kupić jakieś ortezy na łokcie?
Wysłana -
Żadnych ortez tylko wizyta u fizjoterapeuty specjalizującego się terapii manualnej i pracy na tkankach miękkich bądź osteopaty. Prawdopodobnie po kilku wizytach powinno być wszystko ok.
Wysłana -
Ból nadal nie zniknął. Nie występuje on codziennie, tylko po jakiejś fizycznej pracy (ale nadal nie dźwigam niczego) lub aktywności typu basen. Odradzono mi fale uderzeniową, gdyż po kilku konsultacjach z kilkoma lekarzami dowiedziałem się, że jeśli chodzi o mój przypadek jest to zbyt agresywny zabieg i nic nie wskazuje na to, że jest mi on potrzebny. Podczas badania dotykowego czy różnych ruchów z oporem nadgarstka (test Cozena)nie występują u mnie bóle dla typowego łokcia tenisisty. Gdy pytam lekarza czy to jest łokieć tenisisty, on zaczyna odpowiadać jakoś wymijająco, że raczej nie powinien być, ale jeszcze muszę poczekać. Każdy mi wszystkiego odradza, a to fali, a to PRP, chodzę na ten laser i krio i czuję, że marnuje czas i pieniądze. Kontuzja trwa już 4 miesiąc, dla mnie to zbyt długo na jakąś normalną kontuzje. Czy MRI (które zrobiłem po 3 miesiącach od momentu złapania kontuzji) może nie wykazać zmian dla łokcia tenisisty, bo jest np za wcześnie na to i choroba się rozwinie?
Wysłana -
WiaDi
Ból nadal nie zniknął.... chodzę na ten laser i krio i czuję, że marnuje czas i pieniądze. Kontuzja trwa już 4 miesiąc, dla mnie to zbyt długo na jakąś normalną kontuzje.


BPL-G
Żadnych ortez tylko wizyta u fizjoterapeuty specjalizującego się terapii manualnej i pracy na tkankach miękkich bądź osteopaty. Prawdopodobnie po kilku wizytach powinno być wszystko ok.


zrobiłeś to o czym wspomniałem czy tylko wspomniana fizykoterapia
Wysłana -
Cały czas pracuje z dobrym fizjoterapeutą, jednak jest to lekarz, który ma natłok wizyt i niestety nie mam możliwości widzieć się z nim częściej niż 2x/miesiąc. Według niego nie ma mowy tutaj o łokciu tenisisty ani o entezopatii tego przyczepu tricepsa, uważa, że napisali by w rezonansie słowo entezopatia. Miałem wykonywane masaże, suche igłowanie, ale jak na razie nie zaleca mi żadnych ćwiczeń oprócz zwykłego rozciągania prostowników i gumy floss band oraz rolowania. Teraz bd dopraszał się o jakieś konkretne ćwiczenia. Ponawiam pytanie jak z tym rezonansem i jak tu wytłumaczyć ból w okolicy proistowników jak na rezonansie problem z przyczepem tricepsa
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź