SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Start z siłownią - jak się przygotować do treningów?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 571

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10
Witam, nie widziałem lepszego działu zeby założyć taki temat więc robię to tu. Mam 15 lat, od 4 miesięcy interesuje sie kalisteniką i jakieś doświadczenie/ siłę mam.
Jednak na forum wyczytałem artykuł który wzbudził we mnie wątpliwości co do tego, czy iść na siłownie. Chodzi tutaj głownie o kręgosłup ale nie tylko. Mam barki wysunięte do przodu, za jakis czas ide na rehabilitacje aby to poprawić. Moje pytanie jest takie, czy powinienem iść w tym wieku na siłownie ? Wiadomo, nie szalałbym z ciężarem, ale czy jeżeli mam taką wade postawy to warto isc w takim wieku ? Czy raczej to więcej zaszkodzi niż pomoże
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851

Początek z treningiem siłowym powinien być bardzo przemyślany ponieważ ten okres początkowy jest najbardziej efektywny pod względem treningowym i warto ten okres wykorzystać w sposób maksymalny.

Aby prawidłowo rozpocząć przygodę z siłownią trzeba wziąć pod uwagę 3 podstawowe czynniki.

Po pierwsze musimy zacząć się odżywiać prawidłowo i nie musi być to idealna dieta od samego początku, ale warto się nad tym pochylić i swoje prawidłowe nawyki żywieniowe dostosować do swoich celów treningowy.
Prawidłowe odżywianie to nie tylko kwestia kształtowania sylwetki, ale także naszego zdrowia.

Drugim fundamentem jest trening siłowy. Dla większości początkujących idealnym rozwiązaniem jest trening fbw prowadzony czy to w formie obwodowej czy też seryjnej.
Jednak zanim przejdziemy do treningów warto sprawdzić czy nie mamy żadnych przeciwwskazań do treningu siłowego. Młody wiek ma tą zaletę, że jeśli mamy jakieś wady postawy jak wysunięte barki i głową, zaokrąglone plecy czy odstające łopatki to dużo łatwiej jest nam to skorygować niż w późniejszym wieku.
Dlatego warto się skonsultować z fizjoterapeutą czy mamy wady postawy i pod jego nadzorem wprowadzić trening rehabilitacyjny.

Warto też wiedzieć, że źle zaplanowany i wykonany trening siłowy może zastopować trening korekcyjny.

Polecamy również: Jakie są i skąd się biorą wady postawy? Jak sobie z nimi radzić? 




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-09-02 12:12:52

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
jak będziesz nieodpowiednio trenował to sobie zaszkodzić, ustalasz zakres ćwiczen z rehabilitantem jakimś fizjoterapeutą i odtwarzasz trening na siłowni wg wskazówek od nich

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Możesz iśc, ale dopytaj dla pewności swojego rehabilitanta bądź fizjo.


Na dobrą sprawę większośc młodych osób ma problemy z postawą.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening sila split po 18 miesiecznym FBW

Wiecej