SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Start z Kreatyną i BCAA na redukcji

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2995

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 8 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 409
Witajcie,
Jeszcze nie zdążyłem się przedstawić, ale niebawem to zrobie :)

Po krótce przytoczę swoją historię i swoje alarmujące obiawy.

Mianowicie od ponad 4 miesięcy jestem na diecie redukcyjnej. Zaczynałem od 126,5kg ( 36,5% tłuszczu ) -> dzisiaj mam 91,8kg ( 19,1% tłuszczu ) przy wzroście 185 cm i 27 latach.

Ostatnio zauważyłem duży spadek mięśni - po treningu nic się nie utrzymuje. Dodam jeszcze że w tym momencie mam 6 treningów tygodniowo - 3 na siłowni + 3 cardio, przeważnie długie wybiegania po 10km.

Zdecydowałem się od tego poniedziałku na start z kreatyną ( 7gr w dni siłowe i 3,5gr w dni z cardio ) i BCAA. Od tego czasu miałem 4 trening ( 2xsiła, 2xwybieganie ) i waga spadła tylko o 100gr ( 91,9kg w poniedziałem i 91,8kg dzisiaj ) ale tłuszcz spadł z 19,7% w pon do 19,1% dzisiaj w 5 dni.

W związku z tym mam kilka pytań do osób z większym doświadczeniem:
1. Czy to normalne, że moje odchudzanie z kreatyną tak spowolniło spadek wagi?
2. Chciałbym jednak jeszcze troche tych kilogramów zrzucić, ale bez utraty większości mięśni - czy dalej stosować kreatynę czy może jeszcze przerwać?
3. Po unormowaniu diety i ćwiczeń zrzucałem ok. 1kilograma tygodniowo - czy na kreatynie to utrzymam?
4. Tak jak pisałem powyżej kreatynę biorę 7gr w dni siłowe i 3,5gr w dni z cardio - co myślicie o braniu kreatyny tylko w dni treningu siłowego?

Dziękuję z góry za odpowiedź i jeszcze raz serdecznie witam. Na forum trafiłem przez przypadek ale patrząc po postach i wiedzy jaka się tutaj przewija zostanę na dłużej żeby jeszcze lepiej zrozumieć wszystkie procesy któe z moim ciele się dzieją i korzystać z Waszego doświadczenia. A z czasem może sam coś będę podrzucał.

Pozdrawiam,
Krzysiek
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
1 kreatyna wiąże wodę w komórkach więc mogłeś trochę wody złapać, waga nie jest miarodajnym narzędziem do oceny redukcji
2 śmiało mozesz stosowac
3 tak
4 niektórzy biorą tylko w siłowy 10g, mozesz dac w stałej suplementacji 5gdziennie.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94315 Napisanych postów 364245 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668527
Wyniki na ten okres i tak masz rewelacyjne .tak więc wszystko idzie mega dobrze.z czasem wiadomo wszystko zwalnia.Witamy w dziale i wytrwałości.

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 8 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 409
Dzieki za odpowiedzi. Bede obserwowal, najwyzej jezeli waga dalej bedzie stala, to bede zazywal kreatyne 7gr w dni treningowe tylko.

Poeksperymentujemy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3328 Napisanych postów 8555 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 321811
To że redukcja zwalnia yo jest normalne. Twoje zapotrzebowanie na kalorie jest coraz mniejsze bo wazysz mniej. No i hormony odpowiedzialne za metabolizm zwalniają.
A serio to nie wiem czy Ci potrzebne biegania po 10km do redukcji
Ale jak lubisz to buegaj
Bcaa - strata kasy
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94315 Napisanych postów 364245 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668527
Bcaa w zależności od zasobności portfela

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 8 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 409
Siema,
Odnośnie BCAA - tak dotarłem do pewnej wypowiedzi, że przy dobrze zbilansowanej diecie przyjmuje odpowiednie ilości z pożywieniem, także wtopiłem kase, ale ostatni raz :)

Odnośnie redukcji.

W przeciągu tygodnia brania kreatyny, waga wzrosła z 91,9kg do 92,2kg, ale za to tłuszcz spadł z 19,7% do 17,5%.... ( w kilogramach z 18,1kg do 16,1kg ), przy 6 treningach ( 3 dni cardio + 3 dni siłownia ).

Nasuwają się pytania:
1. Ile może potrwać jeszcze "nawadnianie" mięśni, i kiedy mogę się spodziewać spadku samej wagi? - cel to mimo próby budowania mięśni poniżej 90 kg.
2. Podejrzewam, że taki spadek tłuszczu to pierwsza reakcja organizmu na kreatynę i ujemny bilans kaloryczny - jestem sam zdziwiony takim efektem. Możecie się śmiać lub nie ale widzę spadek tego tłuszczu po sylwetce. :)
3. Poniżej podsyłam 3 paragony z pomiarów
3.1 Pierwszy z dzisiaj - najświeższy
3.2 Drugi z poprzedniego tygodnia przy starcie z kreatyną
3.3 Ostatni - najstarszy jaki odkopałem przy wadze ponad 123kg :)

Pozdrawiam,
Krzysiek











Zmieniony przez - Synyster90 w dniu 4/16/2018 8:39:25 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3328 Napisanych postów 8555 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 321811
te Tanity to w większości przypadku o kant dupy . zrób zdjecia i obserwuj organizm
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[BLOG]Dario-redukcja do lata

Następny temat

Interwały

WHEY premium