SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Standartowa dieta - GOTOWIEC.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 51907

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8809
Jako, że dużo osób prosi o ułożenie diety postanowiłem umieścić tu 5 posiłkową, zbilansowaną, zgodną z ogólnymi założeniami sportowca dietę.

Nie podaje gramatury i wartości odżywczych bo każdy musi obliczyć swoje zapotrzebowanie i zdecydować się czy będzie to dieta redukcyjna czy masowa.

Ogólny schemat diety zbilansowanej:

1. Śniadanie: węglowodany (niski + wysoki IG) + białka + tłuszcze + warzywa
2. II Śniadanie: węglowodany (niski IG) + białka + tłuszcze + warzywa
3. Przedtreningowy: węglowodany (niski IG) + białka

TRENING

4. Potreningowy: węglowodany (wysoki IG) + białka
5. Kolacja: białka + tłuszcze + warzywa


Przykładowy jadłospis:

1. Śniadanie:
- Płatki owsiane
- Owoce
- Orzechy / migdały / oliwa z oliwek
- WPC / Jaja

2. II Śniadanie:
- Chleb razowy
- Szynka z piersi indyka / kurczaka
- orzechy / migdały
- warzywa

3. Przedtreningowy:
- ryż brązowy / kasza / makaron pełnoziarnisty
- pierś z kurczaka
( - oliwa z oliwek
- warzywa )*

TRENING

4. Potreningowy:
- ryż biały
- schab

5. Kolacja:
- Twaróg / serek wiejski
- Oliwa z oliwek / orzechy / migdały
- Warzywa

*gdy trening późno po posiłku.

Zmieniony przez - squixy w dniu 2010-06-19 14:35:18
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 650
fajne. przyda mi się ale dopiero od sierpnia.. cały lipiec wyjeżdżam do pracy i będę mógł jeść tylko śniadanie około ~6-7 rano , obiad około 13 i kolacje 18 lub 20 .. i tu pytanie,, da radę tak jeść żeby jedząc 3 posiłki dziennie metabolizm nie zwolnił ? :}
jakie jest najprostsze w przygotowaniu źródło białka.. najlepiej coś żebym mógł kupić i od razu zjeść :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Dobry pomysł, duzo ludzi chce diete...jak stane w miejscu to sam bede chciał jakąś

W miare chęci i czasu mógłbys zrobic kilka takich diet, kazda bazująca na innych (oczywiscie po części) produktach.

Pozniej kazdy wyliczy tylko swoje zapotrzebowanie, wklepie te produkty w kalkulator i będzie wiedział ile czego jeść.

Kilka diet by się przydało i o wiele więcej ludzi mogłoby skorzystać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97
czyli taką dietę mogę stosować na redukcję ?(po odpowiednim wyliczeniu kcal oczywiście)

zawsze może być jeszcze gorzej

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8809
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8809
Przykładowy jadłospis II:

1. Śniadanie:
- Jajecznica
- Pieczywo razowe
- Oliwa z oliwek
- Warzywa

2. Przedtreningowy:
- Kasza Kuskus
- Chuda wołowina
( - oliwa z oliwek
- warzywa )*

TRENING

3. Potreningowy:
- Banan
- WPC

4. Obiad:
- Ryż brązowy
- Mięso z piersi indyka
- Warzywa
- Orzechy laskowe


5. Kolacja:
- Łosoś / Makrela
- Warzywa

*gdy trening późno po posiłku.




Przykładowy jadłospis III:

1. Śniadanie:
- Jajecznica
- Oliwa z oliwek
- Warzywa

2. II śniadanie:
- Pieczywo razowe
- Szynka z piersi indyka
- Warzywa
- Orzechy laskowe

3. Obiad:
- Łosoś / Makrea
- Warzywa

4. Przedtreningowy:
- Makaron pełnoziarnisty
- Chuda wołowina
(- Warzywa
- Olej lniany)*

TRENING

5. Kolacja:
- Ryż brązowy
- Owoce
- Jogurt naturalny
- WPC

*gdy trening późno po posiłku.

Zmieniony przez - squixy w dniu 2010-06-19 21:20:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 650
a odpowie ktoś na moje pytanie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8809
Kupne gotowe źródło białka: twaróg, serek wiejski, tuńczyk, ryba wędzona, WPC.
Postaraj się coś z tych rzeczy wrzucić pomiędzy te 3 posiłki. Dodaj jeszcze tłuszcze w postaci orzechów i ew. węgle jako pieczywo.

Wszystko możesz kupić gotowe i tym sposobem zapewnić sobie te dodatkowe posiłki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 517 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3134
heja,
squixy mam pytanie ponieważ przeglądałem Twoje wypowiedzi i wiem że fachowo mi doradzisz. jestem w trakcie robienia redukcji (FBW + cardio + interwały) i jeśli chodzi o dietę to mam spory problem. Generalnie odżywiam się zdrowo, stosuję różnorodne i produkty które powinny być w diecie całościowo. Oto moje niewiadome, będę wdzięczny za wsparcie:
Najbardziej odpowiedni dla mojego trybu dnia jest jadłospis III (mam na myśli kolejność posiłków i czas treningu)
- czy na śniadanie mogę mieszankę płatków owsianych z siemieniem lnianym z jogurtem naturalnym + łyżka miodu?
- czy w posiłku przedtreningowym (który zjadam od razu po przyjściu z pracy, ok godz 17) mogę wrzucić warzywa? zazwyczaj jest to wariacja ratatui - kurczak z warzywami i makaronem, byłoby mi ciężko wyrzucić z niego warzywa bo nie jest to tylko posiłek dla mnie - trening mam ok godziny 19 a więc w sumie 2 godziny po tym posiłku..?
- czy kolacja rozumiana jest tu jako posiłek po-treningowy, czy te 10 min po nim mogę wciąć np. banana?
- czy z kolacji mogę wywalić ryż na rzecz tych węgli od razu po treningu? kolację jadam ok 21..?

co sądzisz o koktajlach? np chudy twaróg, jogurt naturalny, banan lub owoce leśne - mix mix i do wypicia.. jako który z posiłków byłoby to najlepsze?
w jadłospisach pojawia się WPC - czy chodzi tu poprostu o odżywkę białkową czy konkretnie WPC (np Ostrowii czy Łowicza)?

będę wdzięczny za odpowiedź, pozdrawiam.

-I want you to hit me as hard as you can..-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
1. Możesz, ale jeśli chodzi o siemię to całe /niemielone/ jest źródłem błonnika, a mielone tłuszczy /głównie chodzi tu o o-3/, z tym że musisz mielić je samemu, gdyż o-3 są bardzo nietrwałe i zmielone siemię szybko traci owe właściwości.
2. Możesz jeść warzywa przed treningiem
3. Jeśli ostatni posiłek jest również potreningowym to mogą być węgle. Może to być nieduży banan i później normalny posiłek np ryż + kurak. Raczej nie możesz zastąpić samym bananem ryżu.

Koktajle... ogólnie jest to dobra sprawa, ale w zależności od celu i składu danego koktajlu, bo kombinacji jest mnóstwo

WPC to odżywka białkowa /whey protein contentrate - koncentrat białek serwatkowych/

/pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8809
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moja dieta

Następny temat

Dieta masowa do oceny.

WHEY premium