SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Stan kręgosłupa

Wysłana -
Byłem zrobić prześwietlenie rtg odcinka lędźwiowego i w opisie mam takie coś:

Niewielka prawostronna skolioza kręgosłupa lędźwiowego, spłycenie fizjologicznej lordozy. Zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1. Niewielkie przesunięcie ku przodowi trzonu S1 w stosunku do L5 - kręgozmyk. Stawy krzyżowo-biodrowe obustronnie wolne.

Czy to oznacza, że o siłowni mogę już zapomnieć, mam tu na myśli przysiady i martwe ciągi?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Na podstawie samego opisu nie sposób tego jednoznacznie stwierdzić ale z dużym stopniem prawdopodobieństwa można stwierdzić że nie , natomiast oczywiście musisz być przygotowany do danej aktywności fizycznej i nie znaczy że na ten moment jest ona dla Ciebie odpowiednia.
Wysłana -
To znaczy, że mam szansę wrócić do podnoszenia ciężarów? W nast. tyg i tak wybieram się do fizjoterapeuty. Zresztą mógłbym pokazać zdjęcia na priv tylko jak je wysłać, aby było cokolwiek widać?
Wysłana -
Żeby to stwierdzić trzeba zapoznać się z Twoim stanem przeprowadzić całe badanie fizykalne i dodatkowo obrazowe a nie na samej podstawie zdjęć
Wysłana -
Mógłbyś bardziej przybliżyć jak to będzie wyglądać to badanie fizykalne? Obrazowe tzn. trzeba będzie zrobić też rezonans?

I jeszcze - co znaczy to przesunięcie trzonu s1 względem l5? W internecie czytałem, że to zawsze l5 przesuwa się względem s1, a tu na odwrót?


Zmieniony przez - abcdef12 w dniu 2017-11-19 10:12:02
Wysłana -
Badanie fizykalne obejmuje wywiad , testy , palpacje itp. przeprowadzi je zarówno lekarz jak i terapeuta na wizycie

Masz zdjęcie ?
Wysłana -
Mam jedynie zdjęcie RTG.
Wysłana -
abcdef12
Mam jedynie zdjęcie RTG.


wklej tutaj do tematuZmieniony przez - BPL-G w dniu 2017-11-21 00:27:08

Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2017-11-21 00:27:14
Wysłana -
A jak to zrobić? Zdjęcie jest na kliszy.
Wysłana -
Myślałem że masz na nośniku w postaci płyty , rzadko już pacjent otrzymuje w postaci kliszy
Wysłana -
Jestem z małego miasta w dodatku robiłem prywatnie, więc nie ma mowy o nośniku. Byłem dziś na konsultacji u fizjo i dowiedziałem się to samo - że przysiady, mc i wyciskanie zolnierskie wykluczone. Generalnie u mnie w miescie nie ma tak dobrych fizjo jak w duzych miastach, wiec nie wiem juz co robic. Do krakowa czy innego wiekszego miasta odpada wyjazd.

Nie da sie tego jakos powstrzymac, albo ustabilizowac te kregi przez wzmocnienie miesni? Nie odczuwam bólu jedynie podczas dzwigania jakby kregoslup byl przeciazony. Odkad zaczałem robic przeprost przeciwny do tylopochylenia bol jest mniejszy w odcinku ledzwiowym przy sklonie w przod.


Zmieniony przez - abcdef12 w dniu 2017-11-23 15:28:08
Strona 1 z 5
Dodaj odpowiedź