SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stan kręgosłupa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5570

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
abcdef12


Nie da sie tego jakos powstrzymac, albo ustabilizowac te kregi przez wzmocnienie miesni?


niestety nie mogę tego stwierdzić przez internet nie znając stanu klinicznego pacjenta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 286
Przeglądałem zagraniczne fora, sporo osób z 1 stopniem kręgozmyku spokojnie wykonywało martwe ciągi i przysiady, większość nawet pozbyła się bólu i było lepiej niż przedtem, więc może powinienem je wykonywać oczywiście dbając o idealną technikę

ps. Jezeli chodzi o to splycenie lordozy... moglbym robic cwiczenia takie jak na filmiku ponizej, aby przywrocic choc troche to fizjologiczne wgiecie, czy nie jest to juz mozliwe?






Zmieniony przez - abcdef12 w dniu 2017-11-24 08:00:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
abcdef12
Przeglądałem zagraniczne fora, sporo osób z 1 stopniem kręgozmyku spokojnie wykonywało martwe ciągi i przysiady, większość nawet pozbyła się bólu i było lepiej niż przedtem, więc może powinienem je wykonywać oczywiście dbając o idealną technikę

ps. Jezeli chodzi o to splycenie lordozy... moglbym robic cwiczenia takie jak na filmiku ponizej, aby przywrocic choc troche to fizjologiczne wgiecie, czy nie jest to juz mozliwe?




wszystko co będziesz robił na własną rękę a szczególnie jeśli Twój stan na to nie pozwala to możesz sobie zaszkodzić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 286
Generalnie nie wiem, czy to cokolwiek da, ale zacząłem robić to ćwiczenie (https://www.positivehealthwellness.com/wp-content/uploads/2016/05/Superman-exercise.jpg), aby wzmocnić odcinek lędźwiowy i przy pochylaniu się ból ustąpił, nawet jak zrobię skłon do przodu i gwałtownie uniosę tułów lub dość szybko to bólu żadnego nie czuję, ale za to jak robię skłony na bok to czuję dziwny ból, czy to może być czworoboczny lędźwi??? Skąd się on bierze? Nie jest to wielki ból uniemożliwiający cokolwiek tylko lekki.


Zmieniony przez - abcdef12 w dniu 2017-11-29 21:24:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 14 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 828
Tak naprawdę to 90% ludzi ma coz z kręgosłupem nie tak, a to co napisales nie jest takie straszne i jesli to tylko tyle to bez problemu można na silke chodzic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 286
Hades11
Tak naprawdę to 90% ludzi ma coz z kręgosłupem nie tak, a to co napisales nie jest takie straszne i jesli to tylko tyle to bez problemu można na silke chodzic


To fakt tyle, że kręgozmyk, czy zmniejszenie przestrzeni między kręgami to już poważniejsze objawy, aniżeli jakaś skolioza biorąc pod uwagę, że interesują mnie tylko wolne ciężary, bo bawienie się w kulturyste to tak naprawde strata czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 14 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 828
Niestety poziom fizjoterapeutow spada na lep na szyje bo taki placi i ma zdać dostaje magistra a nie potrafi rozróżnić ćwiczeń czynno biernych od biernych i jest takich cala masa, a co do lekarzy to jesli chodzi o testy to tez porażka niestety, lepiej raz zabulic i odwiedzic dobrego sspecja fizjoterapii czy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 14 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 828
Ortopedy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 286
Dobra, nie mam w sumie nic do stracenia, więc wrzucam to zdjęcie rtg, które ostatnio robiłem. Jako, że było ono na kliszy to trochę pokombinowałem i może uda się coś dostrzec. Na pewno widać tutaj to obniżenie tej przestrzeni międzykręgami i przesunięcie tego S1, ale niech ktoś zobaczy i się wypowie. Lepszej jakości niestety nie udało mi się uzyskać, a tą kartkę pod spód dałem po to, aby cokolwiek zobaczyc, bo ten fragment zdjecia byl zbyt jasny dla aparatu.

http://www34.zippyshare.com/v/ewylwy4h/file.html


Zmieniony przez - abcdef12 w dniu 2017-11-29 22:14:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 14 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 828
Trochę slabe to drugie zdjecie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kinesiotaping usuwanie taśm

Następny temat

Czy ten zarost jest w porządku?

WHEY premium