SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stan kręgosłupa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5552

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 286
Byłem zrobić prześwietlenie rtg odcinka lędźwiowego i w opisie mam takie coś:

Niewielka prawostronna skolioza kręgosłupa lędźwiowego, spłycenie fizjologicznej lordozy. Zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1. Niewielkie przesunięcie ku przodowi trzonu S1 w stosunku do L5 - kręgozmyk. Stawy krzyżowo-biodrowe obustronnie wolne.

Czy to oznacza, że o siłowni mogę już zapomnieć, mam tu na myśli przysiady i martwe ciągi?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jeden i drugi będzie miał pewne zastosowanie jak jeden możesz wybrać płaski ma bardziej uniwersalne zastosowanie, są specjalne piłeczki do automasażu bardziej wytrzymałe niż piłka tenisowa która pęknie zwyczajnie po pewnym czasie ale też się do tego nada.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Na podstawie samego opisu nie sposób tego jednoznacznie stwierdzić ale z dużym stopniem prawdopodobieństwa można stwierdzić że nie , natomiast oczywiście musisz być przygotowany do danej aktywności fizycznej i nie znaczy że na ten moment jest ona dla Ciebie odpowiednia.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 286
To znaczy, że mam szansę wrócić do podnoszenia ciężarów? W nast. tyg i tak wybieram się do fizjoterapeuty. Zresztą mógłbym pokazać zdjęcia na priv tylko jak je wysłać, aby było cokolwiek widać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Żeby to stwierdzić trzeba zapoznać się z Twoim stanem przeprowadzić całe badanie fizykalne i dodatkowo obrazowe a nie na samej podstawie zdjęć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 286
Mógłbyś bardziej przybliżyć jak to będzie wyglądać to badanie fizykalne? Obrazowe tzn. trzeba będzie zrobić też rezonans?

I jeszcze - co znaczy to przesunięcie trzonu s1 względem l5? W internecie czytałem, że to zawsze l5 przesuwa się względem s1, a tu na odwrót?


Zmieniony przez - abcdef12 w dniu 2017-11-19 10:12:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Badanie fizykalne obejmuje wywiad , testy , palpacje itp. przeprowadzi je zarówno lekarz jak i terapeuta na wizycie

Masz zdjęcie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 286
Mam jedynie zdjęcie RTG.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
abcdef12
Mam jedynie zdjęcie RTG.


wklej tutaj do tematu



Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2017-11-21 00:27:08

Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2017-11-21 00:27:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 286
A jak to zrobić? Zdjęcie jest na kliszy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Myślałem że masz na nośniku w postaci płyty , rzadko już pacjent otrzymuje w postaci kliszy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 286
Jestem z małego miasta w dodatku robiłem prywatnie, więc nie ma mowy o nośniku. Byłem dziś na konsultacji u fizjo i dowiedziałem się to samo - że przysiady, mc i wyciskanie zolnierskie wykluczone. Generalnie u mnie w miescie nie ma tak dobrych fizjo jak w duzych miastach, wiec nie wiem juz co robic. Do krakowa czy innego wiekszego miasta odpada wyjazd.

Nie da sie tego jakos powstrzymac, albo ustabilizowac te kregi przez wzmocnienie miesni? Nie odczuwam bólu jedynie podczas dzwigania jakby kregoslup byl przeciazony. Odkad zaczałem robic przeprost przeciwny do tylopochylenia bol jest mniejszy w odcinku ledzwiowym przy sklonie w przod.


Zmieniony przez - abcdef12 w dniu 2017-11-23 15:28:08
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kinesiotaping usuwanie taśm

WHEY premium