SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stagnacja w podciąganiu

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1386

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam
Zwracam się do Was z prośbą o poradę. Chciałbym móc się podciągać ponad 20 razy nachwytem, tylko siłowo i zacząłem swoje treningi 3,5 miesiąca temu. Na początku zmuszony byłem do negatywnych podciągnięć żeby w ogóle móc się podciągać. Po ww czasie jestem na 8, czasem 9 podciągnięciach. Korzystam z programu podciąganie.pl, problem w tym, że od 5 tygodni progres w podciąganiu nastąpił tylko o 1. Nie ma mowy o braku regularności, stąd trochę zastanawiam się nad tym słabym postępem. Ćwiczę tylko i wyłącznie nachwytem, szerokość barku, na drążku do sufitu. Moim celem jest 20 (+) do końca maja. Nie jestem przekonany czy uda mi się to zrobić bazując dalej na ww programie (podczas podciągania nie czuję mocy która pozwoliła by mi pozytywnie myśleć, po prostu jakoś w trakcie serii nie widzę postępu siłowego, tak jakby z trudem mi to przychodziło, mimo że ćwiczę regularnie i staram się się robić to dokładnie), dlatego pytam się Was - bardziej doświadczonych i obytych z tematem ludzi - czy powinienem coś zmienić (np. rozpocząć plan Armstronga), czy dalej trzymać się tematu podciąganie.pl. Niestety robiąc dalej podciąganie.pl zauważyłem stagnację. Ok, to się zdarza i jest normalne, ale wydaje mi się że coś za długo ta stagnacja trwa (zwłaszcza że założyłem te 20+ do końca maja). Wiek:33, wzrost:185, waga: 84 (nic innego nie ćwiczę z wyjątkiem A6W i biegania).
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 886
Nie korzystaj z programów cudów typu 100pompek i innych programów z tej strony (w tym podciągania). Na twoim miejscu rozwijałbym też inne partie mięśniowe,ale jeżeli ci zależy na samych podciągnięciach to twój wybór. Pamiętaj, efekty najpierw przychodzą szybko, potem wolniej i wolniej. Daj ciału troche czasu.

Co do Armstronga lepiej już przerzuć się na ten plan i nie kontynuuj programu typu 100pompek, bo są one bez sensu.

Osobiście, jeśli odczuwasz stagnacje, zacznij podciągać się z obciążeniem (Choćby trzymaj hantel 5kg stopami). Po jakimś czasie spróbuj podciągnąć się bez obciążenia między nogami, a zobaczysz progres.

Pamiętaj - pracuj systematycznie, technicznie, i daj swojemu ciału czas, inaczej nie osiągniesz efektów. Pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

glucouse

Następny temat

2 krotkie pytania do diety

Wiecej