SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stabilizator-warunki refundacji-jak i gdzie go zdobyć?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 62326

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Szanowni Czytelnicy.
Ten temat podsunął mi jeden z czytelników. Jako,że troszku się znam na tych procedurach, dlatego piszę.
1. Stabilizator możemy otrzymac w ramach refundacji z NFZ(Narodowy Fundusz Zdrowia)po otrzymaniu od lekarza specjalisty (ortopeda, rehabilitacji,chirurg, reumatolog)wniosku na przedmiot ortopedyczny. wniosek ten może być napisany dwojako:
-na stałe. wówczas otrzymuje sie z reguły stabilizator za darmo, pod warunkiem, że nie kosztuje zbyt duzo(i wniosek jest dobrze i odpowiednio wypisany). Otrzymuje się aparat wówczas raz na 3 lata.
- tymczasowe uzytkowanie. Wówczas dopłacasz do stabilizatora 30 % wartości tegoż. Możesz w takich warunkach kupowac stabilizator przy każdym urazie nowy, ale pamietaj,że musisz dopłacić:)
2.z tym wnioskiem kierujesz się do punktu zaopatrzenia ortopedycznego (w obrebie twojego województwa!!!) i realizujesz tenże wniosek.(Dla zainteresowanych zawsze chetnie napisze adresy sklepów z jego rejonu)
3.Punkt zaopatrzenia ortopedycznego wydaje najczesciej tani stabilizator(bo najlepiej na nim zarabia)i jesteście Panstwo szczesliwi, bo otrzymaliście to o czym marzyliście...
4. Niestety nie do konca!!!Tani znaczy niezbyt dobry. I możecie za pół roku, może rok obudzic sie z reka w ...
5. Wówczas narzekac będziecie,że nie kupiliście dobrej rzeczy.
Dlatego wniosek swoja droga, a wybór swoja(wybierać trwałe rzeczy i dobrych firm)
Oczywiście to wszystko co napisałem jest daleko uproszczone, bo jeszcze po drodze sa formularze , papiery, formalności, ale zarys rozwiązania tego problemu ująłem wg mnie dośc dobrze.
W razie jakis watpliwosci zapraszam do pytań
[email protected] , bądz [email protected]
Pozdrawiam

Primum non nocere...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Stabilizator, a inaczej orteza jest nowoczesnym sposobem, by ochronić miejsce kontuzjowane. Ma za zadanie ochronić staw oraz ograniczyć zakres jego ruchu. Dzięki niemu poprawia się funkcjonowanie ruchomych części ciała. Dzięki używaniu ortezy jesteśmy w stanie zoptymalizować procesy naprawcze, a ponadto zacząć szybciej rehabilitację, co pomoże nam szybciej wrócić do pełnej sprawności.
Stabilizatory w bardzo wielu przypadkach zastępują nawet gips. Warto nadmienić, iż ortezy są lekkie, przepuszczają powietrze, ciało się aż tak nie poci, co sprawia, że orteza jest częściej wybierana. Wyróżnia się ich kilka rodzai, są ortezy kręgosłupa na różne odcinki, ale też ortezy kończyn górnych oraz kończyn dolnych.
Ortezę zakupić można w sklepie medycznym po tradycyjnej cenie, a one wahają się mocno. Te lepsze kosztują w granicach 200-400zł (oczywiście są i droższe, w zależności od wykonanego materiału oraz na jaką część ciała ma być dany stabilizator).
Jeśli chodzi o refundację, to specjalny wniosek do NFZ wypisuje zazwyczaj ortopeda, ale taki wniosek dostaniemy też od chirurga, bądź reumatologa, z takim wnioskiem, wypisanym przez lekarza jedziemy do najbliższego oddziału NFZ (bez względu, z jakiego miasta pochodzimy, gdyż nie ma obecnie rejonizacji), pracownik NFZ podbija pieczątkę, jako zgodę na zniżkę i z tym wnioskiem jedziemy do sklepu medycznego (który ma podpisaną umowę z NFZ'em, gdyż nie wszystkie sklepy takową umowę posiadają) i w sklepie tym na pewno pracownik ustawi nam odpowiednio ortezę, pomoże ją założyć i wyjaśni jak o nią dbać. Jeśli chodzi o procent refundacji, to jest on zależny od tego, jaki jest to uraz, jeśli jest to uraz stały, dostać taki stabilizator możemy całkowicie za darmo, jeśli jest to uraz czasowy, to zazwyczaj refundacja wynosi 30%-70%.
Warto, zanim dokonamy zakupu zapytać dobrego fizjoterapeuty, który stabilizator jest godny polecenia, gdyż na tym nie ma co oszczędzać, jeśli nie znasz fizjoterapeuty w swoim regionie, który jest godny polecenia, zapytaj o niego w dziale Zdrowie i uroda https://www.sfd.pl/Zdrowie_i_Uroda-f113.html, gdzie na pewno dostaniesz wskazówki, jakiego fizjoterapeutę wybrać.
Podczas urazów dobrze jest zadbać o witaminy i minerały, które są potrzebne do lepszej regeneracji kontuzjowanych stawów https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Flex_All_Complete-opis33950.html



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1927 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25267
a co to jest stabilizator

serio pytam

============================
jakiś podpis
na pięć
wierszy
jeszcze nie wiem jaki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hmm. Dobre pytanie.To potoczna nazwa ortezy,tj. urzadzenia, sprzetu wspomagający narzad ruchu, często go zastępujący.W sporcie najczesciej stosowane to aparaty na kolano, bark i staw skokowy, a takze nadgarstek. Jeśli nie wiesz co to jest stabilizator to i bardzo dobrze. Znaczy sie,ze jestes zdrowy i nie spotkałes się z zadna kontuzja.
POzdrawiam
P.S. Wejdz na wyszukiwarke i poszukaj jakies strony o stabilizatorach-zobaczysz jak wyglądaja, do czego słuza. Nie bede sugerował zadnej strony bo moge byc usunięty:)

Primum non nocere...
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 186 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
ciekawy temat
wyciągam bo:
nie ma tu opisanej jednej rzeczy która mnie ciekawi:
ile się na taki stabilizator czeka?
chodziłam do chirurga prywatnie,ale koleś byl na tyle he he myslący że nie chce żebym płaciła za stabilizator i zapisał mnie na ten wtorek normalnie "panstwowo" na wizytę, po to żeby wybrać właśnie stabilizator na nadgarstek, mówił też że tak będzie większy wybór.. (?) no i nie będę musiała placić też za jonoferezę jak pójdę państwowo
no w każdym razie ile się czeka? wie ktoś? próbowałam na necie poszukać ale nie znalazłam

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
ja zwyciezylem kontuzje naturalnie
1

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 186 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
słuchaj.. jest tam odpowiedź na to ile się czeka na ten stabilizator?
bo nie mam czasu żeby to wszystko czytać...
a tylko to mnie interesuje
ganglion raczej sam nie zejdzie skoro już tyle czasu jest
ile się czeka na ten stabilizator?
wodyn jak bede przy czasie Twoj temat też kiedys przeczytam

Zmieniony przez - oska5 w dniu 2007-05-05 08:04:06
1

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 34 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4404
Nic sie nie czeka, najpierw bierze sie formularz od lekarza, pozniej trzeba leciec do NFZ, zeby wypelnili druga czesc tej karteczki i juz mozna odebrac stabilizator ze sklepu ze sprzetem rehabilitacyjnym.

one ---> BJJ <--- love

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 186 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
aha, no to superek w takim razie
sog4U
3

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 306 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 640
Witam szanownych kolegów i koleżanki.
Tak sie akurat składa że zajmuję się sprzętem ortopedycznym i mam o Tym trochę pojęcia.
Sprzęt możecie nabyć w każdym sklepie ortopedycznym KTÓRY MA PODPISANĄ UMOWĘ z NFZ - bo nie wszystkie mają.
W przypadku gdy jest to dysfunkcja stała jest szansa mieć sprzęt całkowicie za darmo.
Jeśli jest to dysfunkcja czasowa to fundusz płaci 70% ale do wysokości limitu.
aby wam to zobrazować to:

Limit na stabilizator stawu Skokowego to 350 zł.
jeśli jest to dysfunkcja stała to każdy który kosztuje do 350 otrzymujemy za darmoszkę.
jeśli kosztuje 400 to dopłacamy 50 zł.
Przy dysfunkcji czasowej płacimy 30% ceny plis te pięćdziesiąt.
przy stabilizatorze za 350 zł wychodzi do dopłaty 105 zł.
Po otrzymaniu odpowiednio wypełnionego wniosku i potwierdzeniu go w odpowiednim dla Was oddziale NFZ - bo jest tych oddziałów dużo i każde Województwo ma swój - uadajemy się do sklepu i odbieramy stabilizator. jeśli z kalkulacji wynika że trzeba dopłacić to dopłacamy a jak nie to bierzemy sprzęt i wychodzimy z nim ze sklepu.
później to już jest sprawa sklepu żeby złożyć wniosek z powrotem w NFZ i odzyskać należną kasę.

teraz do MODERATORA!!!

chciałbym z Wami nawiązać współpracę i promować na forum nową markę produkującą sprzęt tego typu właśnie dla sportowców.
www.EMO.ES

Proszę o kontakt.


Wszystkich potrzebujących porady w zakresie doboru sprzętu lub trafienia do tych pożądanych instytucji Zapraszam.
w miarę możliwości postaram się pomóc.
UWAGA !!!
nie jestem lekarzem i porad lekarskich nie udzielam.

pozdrawiam
ALECKI
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21
Witam.
Niedawno przytrafiła mi się niemiła kontuzja ( zwichnięcie rzepki - lekarz mi ją nastawił - obecnie nogę mam w szynie gipsowej ), w pt. mam wizytę kontrolną ( w poradni chirurgicznej )i takie pytanie z mojej strony - opcja ze stabilizatorem ma wyjść z mojej strony, czy to lekarz powinien zaproponować ? Przy urazie rzepki jesteś w stanie polecić jakiś dobry stabilizator godny polecenia? Ciekaw jestem czy przedłużą mi noszenie szyny gipsowej czy będzie np. możliwość założenia stabilizatora zamiast w/w szyny...
Liczę na odp.
Pozdrawiam.
4
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanko ??

Następny temat

Glukozamina HCL na stawy

WHEY premium