SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sprzęt treningowy dla mamy :)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1461

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 71
cześć,

zastanawiam się, z racji na pogarszający sie stan zdrowia mojej 47-letniej matki, na zakup sprzętu treningowego. Mam jednak pewne wątpliwości nad najlepszym doborem urządzenia.

Otóż mama jest z zawodu fryzjerką - wymuszona pozycja pochylona, cały dzień na nogach - puchną i bolą wieczorami, żylaki, dodatkowo pojawiają się zatory żylne (w rękach) - podwyższony cholesterol. Dodatkowo ostatnio problemy z odcinkiem szyjnym kręgosłupa (zniesiona lordoza i coś z dyskiem).

zastanawiałem się nad 3 typami urządzeń:

orbitrek
http://allegro.pl/orbitrek-magnetyczny-hs-4030-4-x-gratis-hop-sport-i2083688784.html
czy
http://allegro.pl/skuteczny-trening-orbitrek-eliptyczny-nowosc-i2086792589.html

stepper:
http://allegro.pl/stepper-skretny-z-pulsometrem-nordic-walking-prom-i2103198006.html

czy zwykly rowerek:
http://allegro.pl/rower-treningowy-magnetyczny-bodyaxer-axer-tychy-i2084410089.html

podobają mi się te orbitreki ze względu na to, że pracuje prawie całe ciało, jednak martwi mnie to, że jest to ciągle pozycja stojąca. W przypadku rowerku można sobie usiąść, jednak słyszałem, że niektórzy narzekali na kolana.

będe wdzieczny za wszelkie rady:)

i jeszcze jedno - jestem świadom, że zaprezentowany przeze mnie sprzęt jest raczej z niższej półki - czy warto dorzucić więcej i kupić coś lepszego? Czy raczej powinno starczyć skoro będzie wykorzystywane amatorsko przez jedną osobę?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728600
a do czego ma ten sprzet sluzyc?

do wieszania prania najlepsze sa rowerki,pozniej orbiterki i steperki... :)

i nie sadze ,ze to cokolwiek pomoze twojej mamie...po tygodniu chaotycznych niby treningow skonczy jak wyzej w najlepszym razie....

twoja mama ma typowe objawy choroby zawodowej:wymaga to dokladnej porady lekarskiej,pewnie tez lekow na zakrzepy i kompleksowego treningu rechabilitacyjnego-poprawa krazenia,ewentualne odchudzenie,wzmocnienie miesni wszystkich miesni itp...

pierwsze dokladna konsultacja a o tym sprzecie to lepiej zapomniec-szkoda kasy.wiecej da godzina spaceru dziennie z lekkimi cwiczeniami gimnastycznymi .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 348 Wiek 1 rok Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5332
karsiwek
cześć,
...
Otóż mama jest z zawodu fryzjerką - wymuszona pozycja pochylona, cały dzień na nogach - puchną i bolą wieczorami, żylaki, dodatkowo pojawiają się zatory żylne (w rękach) - podwyższony cholesterol. Dodatkowo ostatnio problemy z odcinkiem szyjnym kręgosłupa (zniesiona lordoza i coś z dyskiem).
...
i jeszcze jedno - jestem świadom, że zaprezentowany przeze mnie sprzęt jest raczej z niższej półki - czy warto dorzucić więcej i kupić coś lepszego? Czy raczej powinno starczyć skoro będzie wykorzystywane amatorsko przez jedną osobę?


Moim zdaniem wybór zależy od motywacji Twojej mamy. Jeżeli będzie ćwiczyła, a jest to wysiłek fizyczny więc pewnie przed pracą, a nie po, to warto, ponieważ każdy ruch inny niż w pracy pomoże przy problemach krążeniowych.
Dostałam od syna już 12 lat temu rower treningowy i czasami z przerwami ale ćwiczę. Gdybym miała wybierać dzisiaj to zdecydowałabym się na wioślarza.
Jeżeli mama bedzie ćwiczyła, to coś lepszego możesz zafundować na 50-te urodziny (tak zrobił mój syn).
Na początek można kupić coś tańszego.
W sprawie cholesterolu: tran, oliwa z oliwek extra virgin, jeżeli nie ma problemów z tuszą, to olej lniany extra virgin.
pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki trening najlepszy?

Następny temat

Ankieta-Trening-dokąd dążymy?

WHEY premium