SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sprzęt treningowy: WOREK BOKSERSKI - wszystkie pytania tylko tu!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 127023

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 64 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1870
Jasne że się da. Ja mam worek 140 cm (Bushido) i bardzo dobrze się sprawdza. Pod kickboxing przydałby się nieco dłuższy - taki ok 160- 180 cm. Odnośnie mocowania dolnego to co prawda mój worek tez je ma ale nie widzę sensu jego stosowania - przy dobrym obciążeniu worka nie będzie się za bardzo kołysał a przecież też nie o to chodzi żeby worek stał w miejscu - worek ma się kołysać bo wyrobisz w ten sposób wyczucie dystansu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3
witam, ja z glupim pytaniem ale jestem zielona. chce zaczac treningi, bylam na treningu probnym, zakupilam sobie wlasne rekawice. co mnie zastanawia - kciuk jest polaczony paskiem z reszta rekawicy /piescia/ - czy to normalne? podczas treningu wydawalo mi sie ze tak nie bylo..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 64 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1870
Tak to normalne - jest to zabezpieczenie przed wybiciem kciuka podczas treningu (jego dodatkowa stabilizacja)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 107 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 345
Dużo taniej się da, byle był z plawilu (to takie coś plandego podobne). Na allegro masz tego masę, u mnie 3 rok wisi worek za który nie zapłaciłem nawet 100 zł (wersja pusta) i nie zapowiada się żeby to miało się zmienić.

Ważne żeby był z plawilu to wytrzyma - jeżeli trenujesz kick boxing to wiesz jaki to materiał bo pewnie takie masz w sekcji, te worki nie różnią się między sobą niczym po za logo producenta.


Zmieniony przez - Adamkos w dniu 2015-06-28 11:11:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 247
No z tym nie różnieniem się to nieco przesadzasz :)
Są różne wersje plawilu (różna gramatatura, rózna struktura), są różne metody szycia, różne nici, różne łańcuchy, różne sposoby wypełniania - przerabialiśmy już w klubie różne worki więc mam porównanie. Przerabialiśmy takie które rozwalały się w kilka tygodni a mamy też takie które służą już od kilku lat - zarówno jedne jak i drugie wykonane z plawilu.




Zmieniony przez - korn w dniu 2015-06-28 12:07:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 107 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 345
Chyba z pseudo plawilu :) Przez 5 lat trenowałem w 3 różnych sekcjach zanim znalazłem taką która mi w pełni odpowiadała. Nie jestem zawodowcem tylko zwykłym amatorem i wiem że każdy worek o materiale podobnym do plandeki wytrzyma. Jakoś w żadnej z tych sekcji worków nie wymieniano bo się rozpadły, co najwyżej dokupowano kolejne z innym logo i tak jak wisiały tak wiszą.

korn - oczywiście nie mówię o byle jakich workach bo widziałem już i takie które były niby z plawilu a okazało się że to zwykła skaja co nie wytrzyma :) Trenerzy zwykle znają się na sprzęcie i nikt nie kupi byle czego ale też nie przepłaci.





Zmieniony przez - Adamkos w dniu 2015-06-28 14:11:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1436
Witam Mam pytanie odnosnie worka treningowego: Waszym zdaniem lepiej kupic juz wypchany worek czy lepiej zrobic to samemu ? wyczytalem ze najlepiej wypychac sciankami tekstylnymi ? moge wydac ok 250 zl na worek plus rekawice myslalem o takich http://allegro.pl/rekawice-bokserskie-everlast-boks-muay-thai-12-oz-i5266478825.html pmozcie :) dodam ze worek bedzie sluzyl do boksowania i kopniec



Zmieniony przez - lukasz160794 w dniu 2015-07-05 19:33:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 108 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 52
Witam mam pytanie posiadam worek 150 cm 60 kg mocowanie mam dobre bo z firmy masters trzyma sie jak narazie lecz gdy dzis cwiczylem to sie musiala rozj***c sprezyna armotyzujaca kupilem ja za 40 zl z przesylka niby miala wytrzymac obciazenie 190 kg lecz wiadomo ze gdy worek podskoczy to jest wiekszy ciezar i mam pytanie jaki karabinczyk czy jak to sie nazywa polecacie do worka 60 kg 150 cm z gory dzieki za odp i sory za bledy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19
Witam, mam zamiar kupić worek treningowy zarówno do kopnięć jak i uderzeń reką. Zastanaqiam się nad takimi dwoma: http://www.dobrekimona.pl/pl/p/MOHAVE-Worek-Bokserski-PRO-16045cm/213 ihttp://olx.pl/i2/oferta/worek-treningowy-shogun-CID767-IDaRHL7.html#:b0136267e3#gallery 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 103 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 975
Z tych dwóch to wybrałbym ten skórzany Shoguna
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Seminarium z Mariuszem Cieślińskim

Wiecej