SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sprzęt na siłownię: Wady / Zalety / Opinie.

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 88741

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2548 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17304
Witam!

Ostatnio zauważyłem, że jest co raz więcej pytań typu: Jaką ławeczkę zakupić? Która ławeczka lepsza? Czy ten sprzęt będzie dobry? itp. dlatego postanowiłem ułatwić sprawę w wyborze takim ludziom poprzez założenie tematu, w którym będą mogli zobaczyć opinie użytkowników o danym sprzęcie.

W temacie prosiłbym o wypowiedzi użytkowników którzy sami ćwiczą na danym sprzęcie bądź kiedykolwiek go testowali, a nie tylko poprzez opinie usłyszane przez innych.

Proponuje także trzymać się jednego wzoru, który podsunę jako pierwszy, a to dlatego żeby temat był przejrzysty, zrozumiały i bez dodatkowych, niepotrzebnych i zbędnych informacji.

Proszę także darować sobie opiniowanie takiego sprzętu jak np. gryfy czy obciążenie bo przecież taki sprzęt różnych firm praktycznie niczym się nie różni! No chyba, że ktoś posiada jakiś nietypowy gryf czy obciążenie i chce podać jakieś interesujące informacje o nim.

Tutaj podobny temat znalazłem ale ucichł dawno temu i nie był zbyt przejrzyście prowadzony: https://www.sfd.pl/Wasze_testy__tylko_najlepszy_sprzęt-t423965-s8.html

UWAGA
Jako, iż temat ma być związany tylko z opiniowaniem sprzętu i podawaniem o nim interesujących informacji prosiłbym o nie zadawanie w nim zbędnych pytać (jeśli chcesz się czegoś konkretnego dowiedzieć napisz PW do forumowicza, który opiniował dany sprzęt).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2548 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17304


Więc pozwolicie, że zacznę i dam taki wzór...

Sprzęt: Ławka wielofunkcyjna LB7810
Firma: Thorn
Cena: 550-600zł (w zależności od miejsca zakupu)

Zalety:

- bardzo gruby profil (duża wytrzymałość)
- oparcia posiadają grubą piankę dzięki czemu ławka jest bardzo wygodna
- dodatkowe "zaczepy" na stojakach (zaznaczyłem czerwonymi kółkami na zdjęciu) dzięki nim możemy bezpiecznie nakładać obciażenia (bardzo przydatne)
- z tyłu ławeczki miejsce na obciążenia (przydatne gdy ćwiczymy sporym obciążeniem na maszynie do nóg wtedy ławeczka nie podnosi się z tyłu)

Wady:
- zbyt wysokie położenie stojaków (nawet przy maksymalnym obniżeniu)
- ogólnie ławka jest nie co za wysoka (przy dużych obciążeniach ciężko się dobrze podeprzeć nogami o ziemię)

Własna opinia:
Ławka godna polecenia szczególnie dla osób myslących o ćwiczeniu z dużymi ciężarami. Jak widać ławka wyposażona jest w modlitewnik, maszyne do nóg, regulacje skosu, więc możemy wykonywać na niej sporo ćwiczeń. Cena myśle, że bardzo dobra jak na możliwości tej ławeczki. Największy problem to wspomniana wysokość stojaków, nawet na najniższej opcji stojaków jest zbyt wysoko i ludzie z krótkimi rękoma moga mieć problem z podnoszeniem i odkładaniem sztangi przy wyciskaniu na płasko.

Dodatkowe informacje/spostrzeżenia:

- ławeczka o wiele tańsza przy zakupie internetowym niż w tradycyjnych sklepach.

Ogólna ocena: 5/6

Pytania o dany sprzęt jak wspominałem na PW zachowajmy tutaj porządek


Zmieniony przez - Tomgo1990 w dniu 2011-03-01 19:03:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2548 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17304


Sprzęt: Wyciąg do ławki HZ4
Firma: Kelton
Cena: 165zł (na stronie producenta)

Zalety:
- wysokiej jakości zaciski przy lince (ważne przy ćwiczeniu na dużych obciążeniach)
- linka powlekana gumą dzięki czemu kółka wyciągu się nie ścierają
- wyciąg pasuje nie tylko do sprzetu Keltona ale także innych firm

Wady:
- w teorii wyciąg testowany pod 200kg, producencie to kpina może na jedne udźwignięcie wytrzyma, ale gdyby ćwiczyć na dłuższą metę z takim obciążeniem plastikowe elementy (zaznaczyłem niebieskimi kółkami na zdjęciu) tego nie wytrzymają, testowałem na 130kg i właśnie te elementy zaczynają się mocno ścierać i całość mocno trze o profil co obciąża wykonywanie ćwiczenia.
- plastikowe kółka mogły by być metalowe bo z czasem mogą się zetrzeć

Własna opinia:
Ogólnie nie narzekam na ten sprzęt, choć można kupić podobny w niższej cenie. Konstrukcja starannie wykonana, dobre zaciski, linka powlekana gumą widać producent dba o szczegóły co bardzo cieszy bo wbrew pozorą jest to ważne. Wyciąg "chodzi" płynnie bez ocierania i oporów ale przy obciążeniu 100+ już nie jest tak wesoło ale ogólnie dla domowych warunków wyciąg dobry. Przy ocenie dałbym 4 ale, że jest dbałość o szczegóły dam więcej.

Dodatkowe informacje/spostrzeżenia:
- Wyciąg osobiście zamontowałem do ławki firmy Thorn LB7810 i bardzo dobrze się z nim komponuje.

Ogólna ocena:
5/6


Zmieniony przez - Tomgo1990 w dniu 2011-03-01 19:58:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2548 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17304


Sprzęt: Ławka prosta z stojakami i modlitewnikiem
Firma: Magnus
Cena: ok 250zł

Zalety:
- oparcia posiadają grubą piankę dzięki czemu ćwiczy się z dużą wygodą
- modlitewnik posiada oparcie dzięki czemu lepiej wykonuje się na nim ćwiczenia
- szeroki rozstaw stojaków

Wady:
- profil 40x40 to jednak zbyt mało
- brak regulacji skosu, a można by było spokojnie to wkomponować w tą ławkę
- przy większych ciężarach stojaki bardzo nie stabilne
- oparcie pod głowę jest zbyt mało wysunięte z tyłu przez co ciężko zdejmuje się sztangę z stojaków bo trzeba leżeć stosunkowo daleko od nich
- spawy niezbyt wytrzymałe (osobiście pęknął mi jeden z nich w zaznaczonym na czerwono kółkiem na zdjęciu)

Własna opinia:
Ławka dobra dla początkujących, dla zaawansowanych nie polecam lepiej trochę dołożyć i kupić lepszy sprzęt. Jedynym dużym plusem jest wspomniana grubość oparcia. Trzeba także zauważyć, że stojaki są szeroko rozstawione co według mnie jest plusem. Ławaka średnio stabilna, więc ćwiczenie na obciążeniu 100kg+ to już niezbyt bezpieczne ćwiczenie.

Dodatkowe informacje/spostrzeżenia:

- brak

Ogólna ocena: 3/6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2548 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17304


Sprzęt: Ławka skośna do brzuszków
Firma: HOP-SPORT
Cena: 99zł

Zalety:
- wytrzymała konstrukcja
- możliwość regulacji skosu

Wady:
- oparcie trochę zbyt cienkie

Własna opinia:
Dobra ławka z szybką możliwością regulacji skosu. Cena myślę, że też ok więc polecam.


Dodatkowe informacje/spostrzeżenia:

- brak

Ogólna ocena: 5/6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2548 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17304


Sprzęt: Ławka wielofunkcyjna pod sztangę "Alpha"
Firma: Koweline
Cena: 199zł

Zalety:
- "zaczepy" na stojakach dzięki nim możemy bezpiecznie nakładać obciażenia (bardzo przydatne)

Wady:
- bardzo niestabilna
- brak możliwości regulowania stojaków
- zbyt cienki profil 40x40
- wykonana z stali? Toż to bajka, materiał = badziewie lekkie jak aluminium
- cienkie obicie oparcia
- mała możliwość regulacji skosu

Własna opinia:
Nie wiem czy to w ogóle można nazwać sprzetem na siłownie, nawet jako początkujący bałem sie na tym ćwiczyć. Sprzęt chyba dla anemików którzy będą ćwiczyli na obciążeniu nie przekraczającym 30kg. Lipa na całej lini, nie polecam!


Dodatkowe informacje/spostrzeżenia:

- ławka składana... to raczej wada niż zaleta, a producent chwali się, iż to takie przydatne, świadczy to jedynie o marnej jakości.

Ogólna ocena: 1/6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 9408 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 85038


sprzęt: Ławka wielofunkcyjna wzmacniana MS-L002
firma: marbo-sport
cena: w internetowym sklepie firmy 270zł

zalety:

- profil 50x50x2mm
- konstrukcja spawana w całości
- bardzo stabilna podstawa (wygięte nogi)
- tapicerka, gruba i trwała (idealna)
- 4-stopniowa regulacja oparcia ( w tym skos ujemny, 2-stopniowa regulacja siedziska
- dobre, mocne spawy
- możliwość dokupienia do ławeczki akcesoriów (modlitewnik, blokada, prasa, i wiele innych )
- 2 kolory tapicerki do wyboru (czerwony i czarny)

wady:

ja wad żadnych nie znalazłem

własna opinia:

Jak dla mnie rewelacyjna ławka wolnostojąca, za przystępną cenę. Stabilna, ciężka, co jest wielkim plusem. Dodatkowo ławka fajnie wygląda i ma ładny kolor tapicerki. Bardzo komfortowo się na niej ćwiczy. Jeśli ktoś ją zakupi to na pewno nie będzie żałował

ogólna ocena: 6/6




Zmieniony przez - xmejux w dniu 2011-03-01 22:14:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 5082 Wiek 12 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 160620




sprzęt:drążek prosty do ściany HD12
firma:Kelton
cena:75 zł

zalety:
- całość spawana,
- wytrzymałość - 250 kg
- profil 30x30x2 mm, płaskownik 30x7 mm
- średnica otworu montażowego - 9mm;4 otwory
- gumowe rączki,

wady
- rączki nie są przyklejone,
- brak śrub/kołków w zestawie

Własna opinia:
Generalnie punkty wymienione w wadach można pominąć, śruby należy wybrać odpowiednio do rodzju ściany na której chcemy zamontować drążek (cegła, ściana nośna,działowa)

ogólna ocena: 5,5/6

Zmieniony przez - Macieyou w dniu 2011-03-01 23:17:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 471 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10261
Fajny temat się zapowiada, trzeba śledzić:D

Ręka myje rękę, dbaj o swoją szczękę...

Tylko dieta, a nie kreatyna, zrobi z ciebie dużego skur***na

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
fajne fajne przyda sie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2350 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41976


Sprzęt: Ławka wielofunkcyjna wzmocniona MH-L008
Firma: Marbo-sport
Cena: 209,00zł + przesyłka

Zalety:
- Stabilna
- Skos "+""-"
- możliwość dołączenia akcesoriów (prasa do nóg, modlitewnik...)

Wady:

- Trochę za cienka pianka na oparciu

Własna opinia:
Ławka godna polecenia szczególnie dla osób początkujących. Jak widać ławka jest wielofunkcyjna. Możemy dołączyć modlitewnik, maszyne do nóg. Mamy regulacje skosu, więc możemy wykonywać na niej sporo ćwiczeń. Cena myśle, że bardzo dobra jak na możliwości tej ławeczki. Niewielki problem sprawia cieknę obicie oparcia.


Ogólna ocena: 5/6


Zmieniony przez - Marcin269 w dniu 2011-03-02 16:44:00
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Jak nazywa sie...

WHEY premium