SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sprzęt do domu.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7551

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

27

Waga

92

Wzrost

183

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

6 lat

Uprawiane inne sporty

Bieganie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

opisane

Dieta

tak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

tak kreatyna bcca aakg spalacz witaminy białko glutamina

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

brak, nie sprawdzałem własnych maksymalnych możliwości
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10999
Witam.
Mam mały problem z domową siłownią opisze w skrócie co i jak.
Posiadam gryf prosty, kettleball, orbiterek, kamizelke 10kg, hantle + nakłady + ławeczkę lecz skośną i ławeczkę prostą sam zrobiłem bez stojaków i parę innych rzeczy.
Moja waga 92 kg 183 cm staż około +/- 6 lat siłowni, wiek 27 lat
Chciałbym kupić ławeczkę do ćwiczeń + sztanga łamana i 4x5 kg na ten cel chciałbym przeznaczyć max 700 zł.
Nie są to duże pieniądze, wiem sprzęt także nie będzie szałem, więcej nie mogę przeznaczyć bo będę spał na tej ławce a nie z żoną rzekła.
Znalazłem coś takiego :
Ławka treningowa pod sztangę z wyciągiem Hiton Polska GYM 3 WL - około 480 zł
Ławka treningowa HERTZ FITNESS Master Pro - około 520 zł
Ławka pod sztangę Hertz Fitness TYTAN około 590 zł
Jest jeszcze parę propozycji lecz wszystko jest podobne. Zależałoby mi na wyciągu lecz w tej cenie nie wiem jak się to sprawdza.
Wiem że są inne firmy sprawdzone marbo czy inne lecz cena także jest wyższa. Teraz tak.. Ćwiczę dynamicznie łączę ćwiczenia wiele powtórzeń. Nigdy w domu nie daję jakiegoś sporego ciężaru, od tego są typowe siłownie więc na tym sprzęcie nie będzie chodziło 150 kg czy coś. Sporo także biegam, mam ciężką prace, do tego pakietu żona i dziecko dlatego staram urządzić małą siłownie w domu. Miejsca także nie mam aż tak dużo i chciałbym wymienić moje ławki na jedną. Także proszę was o pomoc opinie, może ktoś posiada coś w tej cenie i się wypowie jak to chodzi działa, doradzi na co zwrócić uwagę lub coś zmienić. Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Szkoda kasy na takie ławki kombajny, nie są wygodne podczas treningu, kup samą ławkę bez tych wszytskich pras na nogi, uchwytów do rozpiętek bo za jakiś czas się będziesz denerwował jak to wszytsko chodzi.

jak już to taki zestaw
http://allegro.pl/lawka-stojaki-wyciag-marbo-zestaw-mh-z169-i6755159038.html

mozesz poszukać czegoś wsród używanych sprzętów

rozumiem że w ścianach itp nie ma mozliwości wiercenia np dać sam wyciąg do ściany


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2018-02-18 17:33:45

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10999
A więc tak, co do wiercenia jest tak opcja, ogólnie nie brałem pod uwagę wyciągu do ściany. Czy tutaj trzeba jakiś konkretny czy wystarczy prosty jakiś ?
WYCIĄG TRENINGOWY DO ŚCIANY EFEKT SPORT 200 KG około 130 zł ?
Czy lepiej dołożyć i zabrać lepszy ?
Co do ławki do rozpiętek nie potrzeba uchwytów. Fajnie by było gdyby była prasa pod nogi. Ciężko jest dostać taki sprzęt w tym przedziale cenowym, sprawdzając używane rzeczy nie raz wcale nie jest taniej, szukałem także by był odbiór osobisty ( żywiec, bielsko-biała, wisła )
Zestaw który pokazałeś jest naprawdę niezły, lecz da mi to tylko stojaki i wyciąg i ławkę regulowaną ( gdzie posiadam dwie ławki jak opisałem )
Mam straszny dylemat jak to rozwiązać a chciałem jeszcze kupić sztangę łamaną i 4x5 kg.. lecz widzę że ciężko bedzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Taki wyciąg to nieraz jest koszt że tak powiem zerowy, tylko bloczek wystarczy do sufitu zamocować linka i jazda.

to jak łąwkę masz to zakup tylko wyciąg i stojaki, prasa zbędna, mozna robić wykroki, siady, zakroki, bułgary, marty na prostych, żuraw, wiele jest ćwiczen na nogi bez prasy

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10999
Hmm prześpię się z tym. Lecz sądzę że zrobię tak. Kupię ławkę (jak opisałem mam prostą sam robiłem i skośną a chciałem zamienić na jedną regulowaną ) + stojaki do tego wyciąg na ścianę, a gryf łamany i obciążenie to wiadomo. Jeszcze jedno oprócz tego wszystkiego co wymieniłem, czego tak brakuje do takiej małej siłowni w domu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Drążek, bo nie wspomniałeś czy masz czy nie, i tak to już wszytsko

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10999
Akurat nie mam chciałem tyle razy kupić ale zawsze tak wypadło że nie zabrałem. Futryna 80 cm, moja waga 92 kg większość co patrzałem była chyba do 100 kg lecz dokładnie nie pamiętam. Więc jeśli masz jakiś model chętnie zerknę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Nie patrz na to że 100 kg, i tak wytrzyma, zależy jeszcze jaka futryna, jak stare drewniane czy stalowe wmurwane to ok, jak nowe nakąłdane na pianki itp to sobie daruj szkoda zdrowia i futryny.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10999
Drewniane, futryna wytrzyma.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6489 Napisanych postów 62279 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777481
Miagym
Drewniane, futryna wytrzyma.


Warto to zawsze sprawdzić przed takim sensownym ćwiczeniem bo te drążki do futryn różnie się zachowują. Grunt to bezpieczeństwo.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10999
Wiadomo bezpieczeństwo to podstawa, przed ćwiczeniami na pewno sprawdzę sobie czy wszystko działa jak powinno.
Co do ławki znalazłem coś takiego:
Ławka Masiv 110 szeroka około 320 zł
Waga ławki 31 kg max udźwig 350 kg - pamiętajcie że mam ograniczony budżet
Patrzałem na test mniejszej ławki masiv 65 nie wyglądało to tak źle jak na warunki domowe co o tym sądzicie ?


Zmieniony przez - Miagym w dniu 2018-02-19 18:58:03
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przedramie

Następny temat

Powrót do treningów po przerwie - Plan działania?

WHEY premium