sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Scena MMA i K-1

Dodaj odpowiedź

Sprzęt do MMA! Pytania i opinie - rękawice, ochraniacze, rashguardy itd.

Wysłana -
Cześć, miałbym pytanie na temat ochroniacza głowy(kasku) model Twins HGL-10, czy ktoś miał do czynienia z tym ochraniaczem(ćwiczył/sparował/walczył)? Interesuje mnie konkretnie aspekt ochrony nosa przed uderzeniami tego ochraniacza czy jest w stanie zapewnić taki sam(lepszy/gorszy) poziom ochrony nosa jak ochraniacze z dedykowaną ochroną nosa jak np. Professional Fighter Nose Protect, RDX Zero Impact Leather Bar?
Wysłana -
Wszystko uzależnione jest od prowadzonych przez ciebie treningów, kaski z ochroną nosa typu Nose Protect służą głównie do treningu boksu, natomiast kaski Twins lub Top King o podobnej konstrukcji mają ochraniać twarz zawodnika podczas treningów Muay-Thai lub Kick-boxingu, odsłaniają trochę więcej pola widzenia, ale również ograniczają możliwości oddychania zawodnika. Mamy wady i zalety. Z takich lepszych kasków bokserskich typu Nose Protect polecam kask Leone Protectoin CS-425 skórzany wiązany, lub ze skóry syntetycznej Paffen Sport Nose Protect zapinany na rzep, tu też dobór kasku uzależniony jest od wielkości głowy.
Wysłana -
Typ treningu to Kick-boxing/Muay-Thai, ryzyko przyjęcia kolana na twarz też istnieje, stąd moje zainterowanie modelem Twins HGL-10
Wysłana -
Wybierając ten kask musisz wziąć pod uwagę dwa czynniki 1.dobra ochrona głowy, 2.trudne oddychanie, a czym kask bardziej zabezpiecza głowę, tym ona bardziej się poci, zwróć uwagę co tak na prawdę oczekujesz od kasku. Osobiście polecam ci zakup kasku sparingowego gdzie masz osłonięty podbródek i kości policzkowe, na przykład kaski Top Kinga są bardziej chwalone niż Twinsa, lepiej chronią. Takie kaski są bardziej poręczne, łatwiej w nich oddychać, mają dobrą widoczność i głowa nie poci się w takim stopniu jak w kasku zabudowanym.
Wysłana -
Mam możliwość przymierzenia i ewentualnego zakupu następujących modeli ochraniacza(zrezygnowałem z zakupu Twins HGL-10):

Hayabusa Tokushu Regenesis MMA Headgear
Fairtex HG10
TOP KING Head Guard Super Star (TKHGSS-01)
Venum Elite Headgear Black/Red/ICE

Który z powyższych modeli zapewniałby najlepszą ochronę?

Zmieniony przez - Broli Shin w dniu 16/06/2017 12:25:29
Wysłana -
Polecam najpierw każdy przymierzyć dopiero później ocenić jak leży każdy kask na głowie, nie będę tutaj sugerował konkretnego modelu, ponieważ my również jesteśmy sklepem. Ale zachęcam do podpytania się sprzedawcy w sklepie podczas oglądania i przymierzania. Ważne przy wyborze kasku jest wygoda i dobrze jak kask jest ze skóry naturalnej od zewnątrz i posiada skórę zamszową od strony głowy, taka skóra zapobiega przesuwaniu się kasku po spoconej głowie i zapewnia wyższy komfort użytkowania, kosztem większej chłonności wilgoci.
Wysłana -
Dzięki Chris03 za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi, teraz łatwiej mi będzie wybrać pasujący model.

Zmieniony przez - Broli Shin w dniu 16/06/2017 12:41:32
Strona 28 z 28
Dodaj odpowiedź