SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sprzęt do domu

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1907

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6925
Witam. Mam zamiar zrobić sobie małą siłownię w domu. Chcę kupić podstawowy sprzęt (wolny ciężar, poręcze, drążek) i może jakiś wyciąg.
W związku z tym mam kilka pytań.
Jaki drążek do ściany polecacie? zastanawiałem się nad tymi
www.magnuspolska.pl/product-pol-4620-MAGNUS-R-MP1035-Drazek-do-podciagania-sciana-6GT.html
www.magnuspolska.pl/product-pol-4618-MAGNUS-R-MP1036-Drazek-kulturystyczny-Rama-NR1.html
wydają się być ok, ale trochę cena mnie odstrasza
Lepszy będzie z zakrzywionymi końcówkami czy prosty (chodzi mi o ćwiczenie w szerokim nachwycie)

Jaką ławkę z możliwością zamontowania do niej wyciągu polecacie?

Dodam, że potrzebuję porządnego sprzętu, który da mi odpowiedni bodziec, bo trenuję już 1,5 roku i traktuję to poważnie.

Jeszcze jedno pytanie:
czy do rozgrzewki przed treningiem w domu potrzebuję jakiegoś sprzętu, czy da radę to zrobić bez?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
oba drążki będę dobre. Ja osobiście nie lubię tych z zakrzywionymi rączkami,bo gorzej czuje na nich grzbiet.

a co do rozgrzewki. Możesz przeprowadzić tak,by nie musieć mieć sprzetu ale pytanie dla mnie mega dziwne zadałeś
No bo skoro masz sprżet i chcesz go użyć do ćwiczeń,to czemu rówież do rozgrzewki go nie użyć?(oczywiście stosując relatywnie mniejsze obciążenie)
A jeśli nie masz w ogóle sprzętu i ćwiczysz bez,no to jak rozgrzewac się na czymś czego nie ma?
2

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6925
Chodzi mi o to, źe na siłowni zawsze robię 10 minut rozgrzewki na orbitreku i zastanawiam się, czy taka dynamiczna rozgrzewka w ogóle jest potrzebna, czy może można ją zastąpić kilkoma seriami ćwiczeń, które mamy zamiar robić stosując lekkie obciążenie.

http://kelton.pl/product-pol-34-Drazek-do-sciany-HD15-Kelton-HEAVY.html
Ten drążek jest tańszy. Co sądzicie? Jest mocowany na 4 śruby. Wytrzyma większe obciążenie?


Zmieniony przez - emtom w dniu 2017-04-17 08:58:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
dobra rozgrzewka to począwszy od wymachów,krążeń rękami,nogami,bodrami. Rozgrzewka stawów łokciowych,barkowych, kolanowych,nadgarstków. Skłony, skręty,a skończywszy na seriach rozgrzewkowych ćwiczeń których wykonujemy.

aha,a drążek jest OK. Wedle producenta wytrzyma 250kg, wiec jeśli ściany są mocne to będzie git


Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2017-04-18 12:00:47
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6925
Dzięki za pomoc
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

JAKA GUMA DO ĆWICZEŃ? CWICZENIA A WZROST

Wiecej