SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sprzęt do MMA! Pytania i opinie - rękawice, ochraniacze, rashguardy itd.

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 124132

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 51 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3880
Cześć, miałbym pytanie na temat ochroniacza głowy(kasku) model Twins HGL-10, czy ktoś miał do czynienia z tym ochraniaczem(ćwiczył/sparował/walczył)? Interesuje mnie konkretnie aspekt ochrony nosa przed uderzeniami tego ochraniacza czy jest w stanie zapewnić taki sam(lepszy/gorszy) poziom ochrony nosa jak ochraniacze z dedykowaną ochroną nosa jak np. Professional Fighter Nose Protect, RDX Zero Impact Leather Bar?

"...Doing meaningless shit over and over..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 470
Wszystko uzależnione jest od prowadzonych przez ciebie treningów, kaski z ochroną nosa typu Nose Protect służą głównie do treningu boksu, natomiast kaski Twins lub Top King o podobnej konstrukcji mają ochraniać twarz zawodnika podczas treningów Muay-Thai lub Kick-boxingu, odsłaniają trochę więcej pola widzenia, ale również ograniczają możliwości oddychania zawodnika. Mamy wady i zalety. Z takich lepszych kasków bokserskich typu Nose Protect polecam kask Leone Protectoin CS-425 skórzany wiązany, lub ze skóry syntetycznej Paffen Sport Nose Protect zapinany na rzep, tu też dobór kasku uzależniony jest od wielkości głowy.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 51 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3880
Typ treningu to Kick-boxing/Muay-Thai, ryzyko przyjęcia kolana na twarz też istnieje, stąd moje zainterowanie modelem Twins HGL-10

"...Doing meaningless shit over and over..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 470
Wybierając ten kask musisz wziąć pod uwagę dwa czynniki 1.dobra ochrona głowy, 2.trudne oddychanie, a czym kask bardziej zabezpiecza głowę, tym ona bardziej się poci, zwróć uwagę co tak na prawdę oczekujesz od kasku. Osobiście polecam ci zakup kasku sparingowego gdzie masz osłonięty podbródek i kości policzkowe, na przykład kaski Top Kinga są bardziej chwalone niż Twinsa, lepiej chronią. Takie kaski są bardziej poręczne, łatwiej w nich oddychać, mają dobrą widoczność i głowa nie poci się w takim stopniu jak w kasku zabudowanym.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 51 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3880
Mam możliwość przymierzenia i ewentualnego zakupu następujących modeli ochraniacza(zrezygnowałem z zakupu Twins HGL-10):

Hayabusa Tokushu Regenesis MMA Headgear
Fairtex HG10
TOP KING Head Guard Super Star (TKHGSS-01)
Venum Elite Headgear Black/Red/ICE

Który z powyższych modeli zapewniałby najlepszą ochronę?




Zmieniony przez - Broli Shin w dniu 16/06/2017 12:25:29

"...Doing meaningless shit over and over..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 470
Polecam najpierw każdy przymierzyć dopiero później ocenić jak leży każdy kask na głowie, nie będę tutaj sugerował konkretnego modelu, ponieważ my również jesteśmy sklepem. Ale zachęcam do podpytania się sprzedawcy w sklepie podczas oglądania i przymierzania. Ważne przy wyborze kasku jest wygoda i dobrze jak kask jest ze skóry naturalnej od zewnątrz i posiada skórę zamszową od strony głowy, taka skóra zapobiega przesuwaniu się kasku po spoconej głowie i zapewnia wyższy komfort użytkowania, kosztem większej chłonności wilgoci.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 51 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3880
Dzięki Chris03 za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi, teraz łatwiej mi będzie wybrać pasujący model.


Zmieniony przez - Broli Shin w dniu 16/06/2017 12:41:32

"...Doing meaningless shit over and over..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 6046 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47080
Witam, czy ktoś z Was ma styczność z ochraniaczami goleni marki Dragon Sport? Wyglądają podobnie do Mastersów ale nie wiem czy jakość jest równie dobra. Pytam bo jestem zdecydowany na rękawice Dragon Hammer i nie wiem czy przy okazji nie kupić kopaczy, czy może jednak osobno zainwestować w mastersy
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Szczerze powiedziawszy nie wiem czy oni wszyscy nie biorą tego od jednego producenta. Spójrz na mastersy, danikeny i dragony. Wszystkie bardzo podobne. Myślę więc, że jakość powinna być podobna, aczkolwiek nie miałem styczności.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 6046 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47080
W sumie racja, też to zauważyłem, kształt, rozwiązania zapięcia identyczne. W sumie ważne żeby skóra była najlepiej natualna i powinno być git. Dzięki! :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan- Siłownia, mma i dieta

Następny temat

Nick Newell zdobywa pas wagi lekkiej XFC!

WHEY premium