SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sprawdzenie diety wraz z pytaniami

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1980

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 618
Siema postanowiłem w końcu przejść na dietę z leczeniem zapotrzebowania skoro już dałem radę przejść na "zdrowsze odżywianie" i widziałem lekkie efekty. Czytając różne artykuły oraz korzystając z forum wyszły mi następujące makroskładniki.

Obliczenia dla osoby 80kg, 170 cm wzrostu, trening na siłowni 3 razy w tygodniu. Do tego dochodzi squash rekreacyjnie 2 razy z y w tygodniu. Chciałbym zejść do 70-68 kg i potem utrzymać tą wagę. Nie byłem pewny tylko czy mam liczyć dla 80 kg i odjąć od tego na początek 300 kcal czy dla wagi jaka chcę osiągnąć i nic nie odejmować.
Wychodzi mi dla 80 kg 2300 kcal, (dzienne zapotrzebowanie mnożyłem razy 1,2), białko 2g na mc 160g wyszło l, tłuszcze 1.2 g na mc 100g wyszło i węglowodany 190g. W przypadku przeliczenia na 70 kg wartości wychodzą już takie: B-140, T-84, W-170.

Co do rozkładu posiłków to mogę jeść o prawie każdej godzinie, więc wstępnie wygląda to tak:
6.20 śniadanie
9.30 II śniadanie
11.30 obiad
15.00 4 posiłek ( najczęściej przed treningiem)
18-19 5 posiłek ( po treningu)
20-21 kolacja

I teraz moje pytania:
1. Z którego wyliczenia powinienem korzystać bo sam nie jestem pewny czy dobrze to policzyłem i rozpisałem.
2. W niektórych artykułach było jeszcze dopisane aby makroskładniki dzielić na posiłki, żeby dostarczyć plus minus równe wartości białka, węglowodanów i tłuszczy. Czy jest to konieczne. 3. Dodatkowo nie wiem jak dokładnie doliczyć posiłek przed treningiem i po treningu do diety. Mam uwzględnić go w wyliczeniach czy nie. I jak to jest z tym co najlepiej zjeść.
4. Potrawy będę robił raz na dwa czy trzy dni, więc stałymi posiłkami, które będę jadł to śniadanie (najczęściej są to Płatki owsiane/górskie itp na wodzie), 2 śniadanie (kanapki z pieczywem razowym oraz wędliny z warzywami), kolacja i posiłkiem przed i po treningu mogą być również takie same. Zaś obiad będzie się zmieniał i do niego będą dostosowane makroskładniki z pozostałych posiłków. Czy ma to sens w takim przypadku?

Mam nadzieję, że w miarę logicznie napisałem i da się zrozumieć o co mi chodzi. Z góry dzięki za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Źródło tłuszczów zamieniaj na źródło tłuszczów a nie na cukry proste. Miód nie jest mile widzianym produktem w diecie. Daj źródło tłuszczów:

https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699684
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 618
Wrzucam przykładowy dzień. Tak jak pisałem obiad jest u mnie rotacyjny i pod niego staram się dobierać resztę składników w pozostałych potrawach. Często zastępuję jeden produkt innym żeby nie było monotonii w jedzeniu. Z tego co się orientowałem jeszcze, na pewno dostarczam za mało białka z mięsa ale też nie jestem pewny gdzie mógłbym dorzucać to żeby nie był to cały czas kurczak/indyk.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699684
Kiepski dobór produktów
https://www.sfd.pl/-t1135388.html - Źródła węglowodanów w diecie.
https://www.sfd.pl/-t1135440.html- Źródła białka w diecie.
https://www.sfd.pl/-t1135648.html - Źródła tłuszczu w diecie.
Białka mało , ogólnie rozkład makro jak i kalorycznosc do poprawy


Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2017-12-11 20:43:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 618
Ok czyli zaczynając od początku jak powinienem zmienić makro oraz kaloryczność żeby móc przejść do zmiany produktów na lepsze?
Popełniłem błąd gdzieś w wyliczeniach czy po prostu źle dobrałem jakieś makro? Bo nie wiem za bardzo co zmniejszać węgle a zwiększać białko czy po prostu zmniejszyć liczbę spożywanych kalorii?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699684
Zacznij od policzenia zapotrzebowania kalorycznego
https://www.sfd.pl/-t276436.html 
Rozkład makroskladnikow białko 2g , tłuszcz 1g i reszta węglowodany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 618
Podstawiając wszystko pod wzory wychodzi mi następujący rozkład zaokrąglając wartości:
2410 kcal w tym 160 g białka, 80 g tłuszczy oraz 262 węgle.
Teraz powinienem rozbić to chyba na liczbę posiłków czyli 4 bo przed i po treningu się nie liczy z tego co czytałem więc wychodzi, że średnio posiłek powinien składać się z 40g białka 20 g tłuszczy oraz 65 g węgli. I czy pod to mam układać posiłki?


Zmieniony przez - knopersik1 w dniu 2017-12-11 21:49:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Nie musisz mieć dokładnie w każdym posiłku tyle i tyle węgli, staraj się pamiętać, aby w posiłku nieb było mniej niż około 20-30g białka na posiłek, bo wtedy ciężko zapewnić próg leucynowy.
Natomiast węgle i tłuszcze rozkładasz już mniej więcej jak pasuje, starając się aby na początek posiłki były zbilansowane.
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html
Wrzuć też z linku wyżej pełną ankietę z działu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699684
Co przed i po treningu się nie liczy ? Bo nie wiem czy dobrze rozumie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 618
Najpierw ankieta:
Redukcja
Płeć : mężczyzna
Wiek : 27
Waga : 80
Wzrost : 170
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 25%
Aktywność w ciągu dnia : praca stojąca z lekkim wysiłkiem fizycznym
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW, w DNT squash
Odżywianie : Staram się jeść zdrowo , unikam słodyczy oraz cukrów
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : bardzo dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, rower , squash
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :brak
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : wolałbym tego uniknąć chyba, że białko
Stosowane wcześniej diety : brak


Odpowiadając na drugie pytanie, chodzi mi, czy posiłek przed treningowy oraz po treningu powinien być wliczany w wyliczenia diety czy pomijamy je? Bo z tego co czytałem, i o ile dobrze zrozumiałem to przed są to posiłki z węglami prostymi.
Chodzi mi też, jakie główne składniki powinny się znaleźć w poszczególnych posiłkach. Na przykład na śniadanie najlepiej jest dostarczyć większą ilość węgli i białka czy może coś innego. A jak w przypadku kolacji?
Gdzieś kiedyś czytałem artykuł na ten temat i za grzybka nie mogę go znaleźć a pewnie sporo by mi pomógł skoro mam już porządnie wyliczone makro oraz podane "dobre" jedzenie żeby zamienić obecne składniki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
W jaki sposób wyliczyłeś tylko 2400kcal? Wklej tutaj całość obliczeń. Coś jest nie tak.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początek redukcji,80kg

Następny temat

Prosta dieta na redukcję. POMOCY !

WHEY premium