SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spróbuję . . .

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1788

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 221
Piszę przyznam dość niepewnie, bo chociaż przejrzałem tematy "ułożenie planu dla zupełnie początkującego", "od czego zacząć" itp oraz przejrzałem proponowane w ich odpowiedziach "opisy" na www to nadal jestem w kropce.

Dlatego zdecydowałem się napisać - albo w odpowiedzi przeczytam "poczytaj, wszystko jest na forum" albo ktoś zdecyduje się naprowadzić mnie . . . więc zaczynam.

W jednym z wątków pisano, aby podać konkrety, więc od nich zacznę:

Wiek : 22 lata
Wzrost: 182 cm
Waga: 80 kg
Wcześniejsze treningi siłowe: brak
Kondycja organizmu: myślę że dość dobra, pomimo siedzącego charakteru pracy, kilka razy w tygodniu rower, latem często piłka nożna, czasem siatkówka oraz kajaki.

Używki: brak - zero alkoholu, szlugów, kawy itp.

Dostępny sprzęt: York Home Gym 2001

Właśnie ten sprzęt zmobilizował mnie do rozpoczęcia ćwiczeń, bo stoi tak sobie w pracy bezużytecznie. Mam możliwość ćwiczenia na nim 2x tyg po kilka godzin. Oczywiście dodatkowo wiem że istnieją ogólne ćwiczenia które mógłbym wykonywać w domu.

Efekty . . . czyli czego oczekiwałbym po takich treningach - a może raczej czego się nie spodziewam:

Naprawdę nie wyobrażam sobie że zaczynam i robię się nie-wiadomo-jak-wielki, zupełnie nie o to mi chodzi. Chciałbym przyznam nabrać troche masy i uformować ją później, ale jedynie na poziomie ciut-więcej-niż-przeciętnym.

Od jesieni zamierzam rozpocząć (a w zasadzie wrócić) do treningów Kravki, no ale to w nim przecież nie koliduje.

Przyznam że nie liczyłem swojego wyżywienia, ale z myślą o treningach zwiększyłem je troche kilka miesięcy temu i masa rośnie (co jest zauważalne bo jestem drobnej kości).

Myślę że na tym zakończę - z góry dziękując za praktyczne wskazówki, bo w temacie ćwiczeń jestem totalnym laikiem, a chciałbym to zmienić.

Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
daj mi link do tego sprzetu Yorka zobacze jaka to maszyna i postaram sie pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 221
Sprzęt:

http://www.exercise-n-fitness.co.uk/equipment_details.asp?pid=1034

Dodatkowo jest:
- sztanga (ale obciążenia naliczyłem tylko 40 kg)
- drążek
- steper
- skakanka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
przerwy pomiedzy seriami 1-2min
1 trening:
klatka:
-wyciskania lezac 5 serii 10 powtorzen
barki:
-wyciskanie na barki siedzac z klatki 5 serii 10powtorzen
biceps:
-uginania ze sztanga stojac 4serie 10powtorzen
triceps:
-wyprosty ramion stojac na wyciagu w waskim uchwycie
grzbietowe:
-podciagania na drazku 5 serii w miare mozliwosci
-przyciaganie dolnego wyciagu w opadzie tulowia 4 serie 10 powtorzen
brzuch:
-brzuszki 3 serie w miare mozliwosci

2 trening
uda:
-uginanie na maszynie lezac 4serie 12 powtorzen
-przysiady z obciazeniem na barkach 12 powtorzen
-uginanie na maszynie siedzac 4serie 12 powtorzen
lydki:
-wspiecia na palce z obciazeniem na barkach
brzuch:
-brzuszki 3 serie w miare mozliwosci


jak jeszcze masz pytania to służe

Zmieniony przez - PePoNeNt w dniu 2004-07-12 15:45:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 363 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5286
http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm do tego dodaj sciaganie wyciągu gornego do brzucha i/lub karku siedząc...

Na początek powinno starczyc ale niech sie ktos jeszcze wypowie

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
rafix nie pozwoliles edytowac!!


ewentualnie jak ci nie odpowiada taki uklad to mozesz z 1szego treningu przezucic jakies partie na 2gi trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
tu jeszcze male korekty:

triceps:
-wyprosty ramion stojac na wyciagu w waskim uchwycie 4serie 10 powtorzen

lydki:
-wspiecia na palce z obciazeniem na barkach 4 serie 10 powtorzen
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 363 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5286
O co ci chodzi ?

"rafix nie pozwoliles edytowac!!"

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
to juz nieistotne

jak chcialem edytowac wypowiedz a ktos odpowiedzial w tym czasie to zabral mi ta mozliwosci ale spoko nic sie nei stalo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 221
Wielkie dzięki - stworzenie takiego planu może wydawać się czymś prostym, jednak taki nowicjusz jak ja naprawdę nie wiedział jak się do tego zabrać.

Korzystając z Twojej uprzejmości mam jeszcze proste pytanko:

O ile przy brzuszkach czy podciągnięciach na drążku określenie - "w miarę możliwości" - ilustruje mi tą "granicę ilości". Natomiast przy ćwiczeniach z obciążeniem podawana jest ilość serii i ilość powtórzeń - jasna sprawa (aż takim ignorantem nie jestem i to pojąłem). Tylko pytanie . . . czy obciążenie ma być takie by przy ostatnim powtórzeniu w serii robić to "ledwo-ledwo" czy raczej zachować "rezerwę".

Nie umiem tego ubrać w odpowiedniejsze słowa, ale wierzę że skojarzysz o co mi chodzi.

Raz jeszcze Thx za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
zachowaj rezerwe nie cwicz na maksimum mozliwosci to ustrzeze cie od kontuzji i bedziesz sie cieszyl zdrowiem dlugi czas. pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziwna klata..

Następny temat

Obciążenie

WHEY premium