SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spowolniony metabolizm-Prośba o pomoc.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16607

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046
Właściwie to nie wiem od czego zacząć. Chodzi o to, że mam mocno spowolniony metabolizm i chwytam się wszystkiego, by go podkręcić. Niestety nic nie pomaga.
5 lat temu schudłam 30kg. Głównie przez ćwiczenia i dietę. Gdy waga przestawała spadać zmniejszałam zapotrzebowanie kaloryczne i zwiększałam ilość ćwiczeń. W pewnym momencie ćwiczyłam blisko 30 godzin tygodniowo, stosując dietę 1500 kalorii. I przez to zmasakrowałam swój metabolizm. Byłam już tak wycieńczona, że musiałam coś z tym zrobić. Po długim czasie udało się doprowadzić do tego, że obecnie ćwiczę 5 x 1h aerobów + 3x1h trening siłowy. Dieta 1500kalorii. Próbowałam podnosić stopniowo, ale przy 1700 zaczęłam przybierać na wadze.
Jem 5-6 posiłków dziennie, staram się o odpowiednie ilości białka do trzech głównych posiłków. Ostatnio zaczęłam stosować spalacz Scorch mając nadzieję, że to mi coś pomoże. Mam już dość, bo ciągle muszę wszystko wyliczać i wszystkiego odmawiać. Nie chcę zwiększać ilości ćwiczeń, bo to mni wykańczało. Teraz zapisałam się na zabiegi w kriokomorze mając nadzieję na przyspieszenie metabolizmu, bo zapomniałam też napisać, że mam niską temperaturę ciał: 35,8-36,1.
Przybrałam trochę na wadze przez te 5 lat i od długiego czasu walczę z ciągłymi nadprogramowymi 3-4 kilogramami. Bardzo proszę o radę.

Płeć: Kobieta

Wiek: 28

Waga: 63

Wzrost: 168

Obwód klatki: 98

Obwód ramienia: 30

Obwód talii: 69

Obwód uda: 56

Obwód łydki: 40

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 20%

Aktywność w ciągu dnia: Praca -6 godzin na nogach, ćwiczenia na siłowni 5x w tygodniu. Weekendy raczej aktywnie

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: 5x w tygodniu jazda na rowerze przez godzinę, w tym 2 razy spinning

Odżywianie: Odżywiam się zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Dużo ryb i warzyw, mięso tylko białe,owoce itp.

Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: Brak

Stan zdrowia: Dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej: Ćwiczę w tygodniu: 5x1h aeroby +3x1h trening siłowy

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Therm line forte przez dwa m-ce. Obecnie Scorch od dwóch tygodni

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Tak, choć nie przepadam

Stosowane wcześniej diety: Liczenie kalorii
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sluchaj, masz moze telefon? przepraszam, ze taki nachal ze mnie ale jesli moglabym z Toba chwile pogadac przez tel., jesli bys sie zgodzila...bardzo by mi to pomoglo. jak masz mejla, to napisz do mnie [email protected] i tam ewentualnie podaj nr. bardzo by mi to pomoglo, naprawde, jestes naprawde extra osoba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
hola hola :
1. odstawiasz spalacz
2. idziesz na badanie tarczycy
Dopiero sie meldujesz i zdajsz sprawozdanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046
Wszystkie badania zrobiłam, łącznie z tarczycą i wszystko jest w porządku. Tarczyca to było pierwsze, o co się podejrzewałam. Więc co dalej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
dawno masz tak niska temperature?
POdaj przykladowa rozpiske diety. I swoj trening na silownie (rozpiska)
Spalacz odstaw i nie ruszaj
PS
na jakiej podstawie szacujesz ilosc tkanki tluszczowej?

Zmieniony przez - obliques w dniu 2009-09-23 21:39:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046
Dieta:
Przed śniadaniem godzina aerobów
śniadanie(ok 7.30):
jogurt niskotłuszczowy z 30gr płatków owsianych bądź musli i ok 150 gr owoców
lub placki z płatków owsianych, białka i mleka
II śniadanie (ok godz 10):
kanapka z chleba razowego z cienkim plasterkie serai warzywami, albo jakiś owoc
co drugi dzień mam trenin siłowy po śniadaniu i wtedy na drugie śniadanie zjadam owoc i np. serek niskotłuszczowy albo wypijam koktajl białkowy.
Ok 12 zjadam małą przekąskę, by nie wygłodzić się do obiadu, jeśli późno wracam, bo mam nienormowany czas pracy, ale zwykle:
Obiad (ok14-15)
150-180 gr piersi z kurczaka, albo ryby (pieczonej w folii lub grilowanej)
50 gr ryżu brązowego albo makaronu razowego (rzadko ziemniaki)
dużo warzyw
Podwieczorek(ok16-17)nie zawsze
-jakiś owoc albo jogurt
Kolacja(ok 19)
Znów jakieś białko(ryba, kurczak) i warzywa, czyli jakąś sałatkę z tuńczykiem, kurczakiem albo wędzoną rybką
Pijam właściwie tylko niegazowaną wodę i od jakiegoś czasu zaczęłam pić herbatę zieloną i czerwona.

Trening:
Trening mam ustalony indywidualnie przez trenera i od czasu do czasu go zmieniamy, żeby nie było monotonnie
od pon do pt - rano godzina ćwiczeń aerobowych (rowerek i zajęcia ze spinningu)
Poniedziałek: ćwiczenia na klatkę piersiową, biceps
Środa: nogi i brzuch
Piątek: triceps, plecy i brzuch
Każdy trening siłowy trwa 1 godzinę

Temperaturę nie wiem od kiedy mam tak niską. Podejrzewam, że od niemal początku odchudzania, ale zainteresowałam się tym dopiero od kilku miesięcy jak nie mogłam schudnąć. Dziś po treningu aerobowym zmierzyłam i miałam 35 stopni
Ilość tkanki tłuszczowej szacuję (wiem, że to niedokładny pomiar)na wadze domowej, która pokazuje, że mam 18%. Kiedyś mierzyłam też według wzorów i wychodzi podobnie. Kiedyś przy ostrych treningach, czyli k 3 lat temu miałam 10% i pewnie od tego czasu zaczęły się też moje problemy. Co myślisz o kriokomorze?
A tak w ogóle to dziękuję, że zaintereoswałaś się moim postem i odpowiedziałaś, bo nie wiem do kogo się zgłosić. W trójmieście ciężko znaleźć dobrego dieteyka lekarza,a zwykli lekarze nie widzą problemu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mięso tylko białe

Poważny błąd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046
Wiem, że powinno się jeść raz w tygodniu czerwone mięso, bo tam jest najwięcej żelaza, a poza tym karnityna, której w ten sposób możemy dostarczyć organizmowi. Czasem się skuszę, ale ogólnie w ogóle nie lubię mięsa, wolę ryby, ale wiem że mięso trzeba, więc wybieram białe. I pisząc białe, nie mam na myśli słoninki;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czerwone mięso ma lepsze właściwości niż białe, ma np właśnie żelazo o wysokiej biodostępności, ale nie tylko. Choć generalnie ludzie bez czerwonego mięsa jakoś żyją.
Ryby są doskonałym źródłem białka i jeśli jesz je w przewadze do mięsa białego to nic złego się nie dzieje.
Zobacz do tego tematu jak powinna dieta wyglądać.
https://www.sfd.pl/-t527693.html


Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2009-09-24 09:14:04
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046
Dzięki Morale_37. Czytałam już ten artykuł wcześniej. Jest tam kilka przydatnych rzeczy. Ryb jadam sporo, biorę tez omega 3 i 6. Ale do tej wołowiny albo schabu, choć raz w tygodniu może się zmuszę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
omega 6 nie bierz tego masz wystarczjaco, nie ma co podbiajc suplementami
Ani 10% Czy wygladalas jak kulturystka, ktora startuje na zawodach?

Prosze wez jakis cyrkiel, suwmiarke, lub cokolwiek podobnego i zmierz ,pi razy drzwi, grubosc swojaj faldy tluszczu na brzuchu i na udzie. PO prostu podnies cala falde z tego miejsca (ze srodka uda i kol pepka) w gore i zmierz jej grubosc.

Wiesz Morales ja bym jej inaczej podciagenela ten metabolizm ale za chiny ludowe nie na takim treningu i w ogole pierw chcialabym wiedziec kolezanko ostatni plan dokladnie twoich cwiczen, podaj cwiczenia, ciezary ilosc seriii. I wywal aero godzinne.

Jezli jestes zdrowa to nie bedzie problemu , ale musisz byc pewna ze jestes zdrowa, zreszta musze powiedzic ze troche mam watpliwosci co do pomiaru BF, ale moze sie myle, fotka by sie przydala tez

Zmieniony przez - obliques w dniu 2009-09-24 10:03:56

Zmieniony przez - obliques w dniu 2009-09-24 10:06:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No pewnie, że na innym treningu, dzielenie na redukcji to kiepski pomysł.
Wiedziałem, że się przyczepisz do tych aerobów

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2009-09-24 10:19:36
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

17 lat, redukcja 15 kg, pewne utrudnienia

Następny temat

Tania dieta, prosze o pomoc

WHEY premium